Ucpaný nosanek přes noc a k ránu u měsíčního miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.10.21 16:01

Ucpaný nosanek přes noc a k ránu u měsíčního miminka

Ahoj holky chci se zeptat mám doma měsíční miminko poslední týden, dva má věcně ucpaný nosanek přes noc nebo k ránu přes den dobrý, ale v noci ho budim je pravda ze v noci nevetram vyvetram jen než jdeme spát… pak je chladno no používám jen mořskou vodu a vždy mu pomůže neodsavam… chci se zeptat je nutné odsavat? Nebo stačí když použijí jen mořskou vodu… nejsem moc pro to odsavani no… dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2204
5.10.21 17:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci se zeptat mám doma měsíční miminko poslední týden, dva má věcně ucpaný nosanek přes noc nebo k ránu přes den dobrý, ale v noci ho budim je pravda ze v noci nevetram vyvetram jen než jdeme spát… pak je chladno no používám jen mořskou vodu a vždy mu pomůže neodsavam… chci se zeptat je nutné odsavat? Nebo stačí když použijí jen mořskou vodu… nejsem moc pro to odsavani no… dekuji

Pokud to má jen přes noc, dávala bych mořskou vodu. Jinak pokud píšeš, že přes den dobrý, nemá rýmu tak nevím co odsávat, ledaže by ho ta rýma v noci budila :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
5.10.21 17:11

Třeba je miminko jenom nastydlé a zase se to srovná. Jestli se spustí rýma, odsávala bych. Kdyby ne a problém by trval, může to být způsobeno suchým vzduchem v místnosti. Jestli máte nízkou vlhkost, pomůže kvalitní zvlhčovač. Odpařováky na radiátory jsou k ničemu. Nebo může mít vaše miminko vrozený problém jako já (poděděno z tátovy strany), zvětšené skořepy, které v nose zmenšují prostor na dýchání. Mám celý život přicpaný nos, aniž bych měla rýmu. Nejhorší je to v lehu na zádech. Syn to bohužel podědil také… :,( Pomáhá nám chlad na spaní a vlhčí vzduch. Držím palce, ať je to jen dočasný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
5.10.21 17:14

Nejsi pro odsávání? Proč? To je jak kdybys řekla, že nesouhlasíš s vysmrkáním. Když mé dítě mělo ucpaný nos, tak jsem odsála. Fakt jsem ho nenechala dusit se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9065
5.10.21 17:52

Je otázka, proč má ucpaný nos. Pokud ho má ucpaný hleny, tak má smysl odsávat. Pokud hleny nejsou, má ho ucpaný pravděpodobně zduřelou sliznicí (čemuž by odpovídaly i ty obtíže hlavně v noci), pomůže mořská voda, zvlhčování vzduchu v místnosti a podložení matrace, aby dítě leželo s hlavou výš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
5.10.21 21:39
@Čičorečka píše:
Nejsi pro odsávání? Proč? To je jak kdybys řekla, že nesouhlasíš s vysmrkáním. Když mé dítě mělo ucpaný nos, tak jsem odsála. Fakt jsem ho nenechala dusit se.

Odsavani je něco jineho nez smrkani..čím dal více pediatru se přiklání k neodsavani, pokud to neni úplně nutné..odsavani totiž ( na rozdíl od smrkani) ještě více podrazdi sliznice a tx se pak miminkum ještě víc zduri..úplně mala mimca co jsou kojena, tak se jim nejlépe vycisti nos při kojení..pri odsavani to pak leckdy bývá začarovaný kruh a trvá rýma 2× tak dlouho..ale samozřejmě když uz dítě špatně dýchá, tak je lehké odsati na místě.:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
5.10.21 22:27
@NicknackEK píše:
Odsavani je něco jineho nez smrkani..čím dal více pediatru se přiklání k neodsavani, pokud to neni úplně nutné..odsavani totiž ( na rozdíl od smrkani) ještě více podrazdi sliznice a tx se pak miminkum ještě víc zduri..úplně mala mimca co jsou kojena, tak se jim nejlépe vycisti nos při kojení..pri odsavani to pak leckdy bývá začarovaný kruh a trvá rýma 2× tak dlouho..ale samozřejmě když uz dítě špatně dýchá, tak je lehké odsati na místě.:-)

Ježíši který pediatr ti řekl, že když odsaješ nudli, tak bude rýma trvat dvakrát tak dlouho? A jak kojení souvisí s uvolněním nosních sliznic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
5.10.21 22:33
@Čičorečka píše:
Ježíši který pediatr ti řekl, že když odsaješ nudli, tak bude rýma trvat dvakrát tak dlouho? A jak kojení souvisí s uvolněním nosních sliznic?

Jezis tak si o tom něco přečti, ze když příliš odsavas, zduri se nosní sliznice:-).. a ano, pokud kojis, tak při kojení se miminkum pročisti nosanek nejvíc, protože na 100% dýchá z hluboka nosem a “tekutej” soplik spolykaji s mlékem..ideálně ještě striknout do nosu mléko…rýmu mel malej už 3× a ani jednou jsem neodsavala a mel ji max 3-4dny..kamarádky kolem, co odsavaji při první bublince u nosu se s ni většinou trápila 14dni i více.. a to jsem zažila již několikrát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat