Kolik mléka ve 2 letech?

204
5.2.07 22:51

kolik mleka ve 2 letech?

Ahoj, prosila bych o radu. Malé budou dva roky, prestala pit UM, a pouze ho nahrazuju za den 1 jogurtem, a syrem na chlebu, ale to je asi malo…poradte. Um uz pit nechce, zkouseli jsme i kakao, co jineho misto mleka? a kolik mleka by mela dostat za den? dekuji, misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

551
6.2.07 04:55

Co třeba banánovej koktejl, nebo jahodovej, nebo namíchat…

Kolik mlíčka ale neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
6.2.07 08:49

Co kefír, taky nechce? U nás ji zas musím s UM krotit, má ráno i večer 260ml a ještě chce po obědě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
6.2.07 09:46

Měla by mít 500 ml mléčných výrobků za den, když lehce přesáhneš, tak to snad nevadí.
A co mléčná kaše k večeři? Tou se dá UM nahradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
6.2.07 09:48

dekuju, kefir me nenapadl, zkusim. Jinak kase uz nemusela v roce, nikdy ji nejak nenadchly, a co jsem nakoupila druhu a prichuti. Koktejl take zkusim. misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6200
6.2.07 12:15

misan: a nezkoušela jsi uvařit klasickou krupičnou kaši? U nás taky všechny kupované s příchutěmi letěly do koše a najednou zachutnala obyčejná z mlíka, nahoru sypeme z granka sluníčko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
6.2.07 13:09

Kolik mléka neporadím, ale buď ráda, že ti pila UM aspoň až do teď. Matěj ho nepil nikdy a odstavil se sám v jednom roce (a to jsem to ještě natahovala, co to šlo, musela jsem ho nutit). UM jsem do něj nedostala nikdy (těch peněz, co jsme investovali do různých druhů a příchutí). Kravské mléko taky nechtěl, kolem roku a půl přestal jíst večer mléčné kaše, jogurty sem tam snesl, kefír vůbec, tvarhové pomazánky taky ani omylem. Zkrátka u nás to vypadá takto: Ráno vypije půl hrnečku kakaa (někdy nechce ani to), OBČAS se uvolí a sní jogurt (ovšem pouze sladkou bílou activii - tak jednou za týden), OBČAS sní lipánek (tak dvakrát za týden), VÝJIMEČNĚ plátek tvrdého sýra. Není v mých silách dostat do něj víc mléčných výrobku - zkrátka mu to nechutná a pod tlakem to do něj cpát nebudu, pak by si vypěstoval takovou averzi, že by to přestal jíst úplně. Když jsem se na to ptala doktorky, tak řekla, že se nedá nic dělat. Radila jsem se i v lékárně a prodali mi rozpustné kalcium, ale to se chci ještě poradit, jestli je to pro něj vhodné…ale asi poč ne…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
6.2.07 16:49

Radim má 250ml normálního mléka ráno a 250ml UM večer, mezi tím jogurty, Lipánek či něco podobného (na svačinu), ke snídani nebo večeři Lučinu, GArvais … Řekla bych, že je vysloveně sýromléčný. :lol:

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
6.2.07 17:31

Ahoj, nam mala taky prestala pit mliko ve dvou letech a jinym mlekem jsem ho nenahrazovala. Proste mela obcas corn flakes s mlekem nebo jogurt.

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
7.2.07 12:54

Ahoj,
malá pije Nutrilon,deně by mělo vypít 500ml, až do tří let. Proto že se do tří let dítěte vyvíjí imunytní sistém ze kterého pak čerpá celý život. Díky prebiotické směsi (kterou nemá kravské mléko)a navíc Nutr.obsahuje: živiny,vitamíny,minerální látky a stopové prvky.
Nikolka vypije tak kolem těch 450ml. deně má ještě jogurt-dobrá máma,na večer kaši-Nutrilon, (oběd)-a ovoce.
Tak držíme palečky ať uspěješ z nějakou radou, třeba tím koktejlem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
9.2.07 12:00

Ahoj,
tak teď ste mě teda dostali,zjistila sem že nejsem ale vůbec v obraze co se mlíka týče.Lukášek byl kojenej do 10 měsíců,mléčný kaše měl asi do roku a něco,pak už je nechtěl ale vůbec mě nenapadlo že mu mám začít dávat UM.Sice jak sem dokojila tak sem mu dávala sunar ale to mě fakt vůbec nenapadlo že i dvou letým dětem se to dává.On má rád jakýkoliv mléčný výrobek ale taky máme problémy s tím že nechce skoro vůbec jest.A to jako tím mlíkem nahrazujete třeba snídani nebo to dáváte jako doplněk k něčemu?Teď sem z toho teda ůplně mimo. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
9.2.07 13:05

Ahoj Zuzankoo,
tak třeba mi to máme takto:
ráno ještě v posteli dostane malá 240ml.,Mléka, potom snídá se mnou u stolu-jogurt.
Oběd,po obědě až se vaspinká cca 2h.-dostane asi tak kolem 180ml.Mléka potom jdeme ven, až přijdeme má jablíčko,banán..... a večer po koupání kaši-(Nutrilon) obyčejnou krupici ji ještě nechci dělat , jde mi zase o složení té kašičky. :wink: :wink:
Tak se měj pěkně a ať vám chutná. :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
9.2.07 13:25

Děkuji moc Máří,tak snad nám začne trošku víc jest nebo aspoň přibírat.Sice je po tatínkovi takže to stou váhou nebude tak lehký ale příjde mi že je někdy moc hubenej.Miluju faldíčky a mimi pupíčky ale od Lukáška to vážně čekat nemůžu :lol: Zítra jedem nakupovat tak se hned vybavíme nějakým Nutrilonem.To sem zvědavá co na to bude malej říkat :wink: Já už ale někdy ani nevím co mu mám dát na tu sváču,oběd je v pohodě ale když má jogurt tak bez pečiva,pečivo max namazaný třeba sýrem ale i tak někdy kafrá.Vím že kdyby měl hlad tak to dá určitě najevo ale je to hrozný že tak malý dítě skoro vůbec nejí.To už je ale asi na jinou diskuzi.Tak ještě jednou díky a mějte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
9.2.07 13:44

věk dítěte
1 rok
2—3 roky
4—6 let

mléko, mléčné výrobky
300 ml/den
330 ml/den
350 ml/den

našla jsem někde tyto údaje.....představte si je jako v tabulce, líp to zkočit neumím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
18.1.13 15:00

Kolik mléka (dávám Nutrilon) ve 2 letech? Dávám ráno 150 ml a večer 180 ml, ale zdá se mi to málo, nevím, zas nechci malýho moc „nalívat“ :lol: Ale nevím, jestli bych mu už neměla dávat víc, když už měl 2 roky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama