Reklama

Kolik pečiva denně - roční dítě.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 28.07.10 11:53
Kolik pečiva denně - roční dítě.

Ahoj, kolik vám jedly roční děti denně pečiva? Jája se teď rozjedla s rohlíkama a toustovým chlebem, až nevím, jestli to nepřeháníme. Už nechce kaše, takže k snídani a k večeři má po dvou krajíčkách toustového chleba s máslem a něčím (pomazánka, zavařenina), a k tomu za den sní jeden až dva rohlíky. Je to moc nebo ne?
Díky za názory.

Reklama

Reakce:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 28.07.10 12:00

Ty jo,to sni dva krajice toustaku najednou,jo 8-o :lol: ?

No podle me je to celkem dost,bych to krapet zredukovala :wink:

radúna
Extra třída :D 11946 příspěvků 28.07.10 12:03

Jé, tiše závidím… :-( Klárka (16m) mi to pečivo nechce. Vůbec ničím namazané. Sní během dne tak suchý rohlík - sám o sobě. Někdy i dva. Ale jak je tam máslo, žervé, …tak ne.

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 28.07.10 12:20

Za ty snídaně a večeře bych asi byla vděčná, jen bych střídala toasty, rohlík, chleba a snažila se o „pestrou přílohu“ k tomu. Ty dva rohlíky během dne bych zkusila vyměnit za ovoce :nevim: Ale pokud ti malá uspokojivě obědvá a svačí (zelenina, ovoce, jogurt), neřešila bych to. Myslím, že rohlík je lepší než bonbon.

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 28.07.10 12:29

Já si taky myslím, že rohlík je lepší než sladkosti.

Mě třeba nepřijde dva krajíčky toustového chleba moc. Vždyť ten toustový chleba je takové nic. To já bych se z toho nenajedla.
A můj devítiměsíční syn občas taky snídá chleba, teda normální. Ale sní klidně jeden krajíček bez kůrky :nevim:.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 28.07.10 12:57

S obědama to máme střídavě oblačno, ale většinou dá 150g-200g masozeleniny, takže dobrý. Ke svačinám samo nemá jen ty rohlíky, baští ovoce, zeleninu, přesnídávky, křupky, dřív i jogurt (ten teď nějak přestala snášet). Celkem jsem s tím jídelníčkem docela spokojená, jen že teď chce všechno kousat a lžičkou už se kromě oběda pořádně nenají. Kaše odmítá úplně, přesnídávky taky, pokud nejsou na rohlíku… Tak jenom, jestli toho pečiva nemá moc.

LadyA
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 28.07.10 16:41

Zrovna předevčírem jsem někde četla, že doporučené množství pečiva u ročního dítěte je jeden rohlík či jeden krajíc denně :wink: …malej (15m) mi toho také baští občas víc, protože celý krajíc chleba sní k snídani :-)

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 28.07.10 17:52
LadyA píše:
Zrovna předevčírem jsem někde četla, že doporučené množství pečiva u ročního dítěte je jeden rohlík či jeden krajíc denně :wink: …malej (15m) mi toho také baští občas víc, protože celý krajíc chleba sní k snídani :-)

Tož tos mě nepotěšila… :zed:
Jenže co jinýho? Dneska se mi povedlo nahradit jeden rohlík nalámanýma pohankovýma křupkama a k večeři mám v plánu bramborovou kaši s brokolicí.
No a dál??? Napadá vás něco :?: :mrgreen:

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 28.07.10 21:25

Teď jsem se koukala do tabulek na www.kojeni.net a tam se píše (pro děti od 1 do 2 let):
před snídaní - kojení, UM nebo plnotučné pasterizované kravské mléko;
snídaně - chléb nebo pečivo můžeme slabě pomazat rostlinným tukem, džemem, možno dát sýr či šunku, ovoce, nekojené děti dostávají mléko;
svačina - mléčný výrobek s ovocem;
oběd - maso nebo vejce, zelenina, příloha (brambory, rýže, těstoviny), jednou týdně lze i sladké jídlo - rýžový nákyp, žemlovka - vše s ovocem
svačina - pečivo, syrová zelenina, nekojené děti mohou dostat mléko;
večeře - kaše pokud možno s ovocem nebo zeleninou, nebo těstoviny, rýže, brambory a zelenina;
2. večeře - kojení;
během dne - pokud možno alespoň jednou kojení, rohlík nebo jiná potravina do ruky ke žvýkání, kojenecká voda.
Já konkrétně dávala:
snídaně - pečivo s něčím; svačina - jogurt; oběd - maso/zelenina/pří­loha; svačina - ovoce, něco do ruky; večeře - pečivo s něčím nebo zelenina/příloha

evíček 84
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 11.07.13 13:30

Ahojky, rada bych kdyby mi někdo poradil jake pecivo muze rocni dite???My jime rohliky a chleba.Muzu dat i treba vanocku nebo neplněný croasan nebo treba loupák když odrbu mak :lol: a namazat marmoškou nebo maslem

luciášice 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.13 13:43
@evíček 84 píše:
Ahojky, rada bych kdyby mi někdo poradil jake pecivo muze rocni dite???My jime rohliky a chleba.Muzu dat i treba vanocku nebo neplněný croasan nebo treba loupák když odrbu mak :lol: a namazat marmoškou nebo maslem

Můžeš dát cokoliv ;) Ale v rámci zdravé výživy není sladké pečivo vhodné ;) Ani pro dospělého ani pro dítě :nevim: Neříkám, že si někdy nedám :mrgreen:,ale ročnímu bych to nedávala, proč? Zbytečný cukr navíc, dostatek sacharidů má v ovoci a občasné sladkosti od prarodičů, ne?

evíček 84
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 11.07.13 13:45

Jo tak ja ho sladkým nervu, ale aby měl sem tam změnu ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >