Kolik utratíte za Postcrossing?

803
11.11.15 17:32

Kolik utratíte za Postcrossing?

Ahoj,
začala jsem se věnovat Postcrossingu (zasílání pohledů do světa) a zjistila jsem, že je nás v ČR poměrně dost. Pokud je tu někdo takový, tak chci poprosit o rady, jestli se dá někde ušetřit a levněji nakoupit známky nebo pohledy. Případně kolik vám v tom měsíčně zůstane peněz?
Díky za tipy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7405
11.11.15 18:11

Ahoj, znamky asi levneji nesezenes, usetrit se da na pohledech. Ja je obcas kupovala v Levnych knihach - krasne pohledy Prahy cca za 1-2 Kc :) Kolik mi v tom mesicne zustane penez, to je tezke odhadnout :) Ale jeste pred detmi jsem se zasobila pismenkovymi znamkami - jeste nez je posta zdrazila na 25 a 30 Kc ;) Jo, jeden kamarad povidal, ze zkousel posilat pohledy mimo Evropu v rezimu Economy, tedy za 25 misto za 30 Kc… a ze to slo ve vetsine pripadu stejne dlouho, jako kdyz se priplati za Priority. Takze tam by se mozna taky dalo trochu snizit naklady, ale vyzkousene to nemam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
11.11.15 18:16

Můžete to osvětlit neznalcům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7405
11.11.15 18:23

Co je to Postcrossing?
www.postcrossing.com je projekt, jenž propojuje celý svět pomocí skutečné pošty tím, že vám umožní vyměňovat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa.

Jak to funguje
Je to velmi jednoduché – vždy platí, že za každou odeslanou pohlednici vám naopak jedna do schránky přistane. Po registraci na stránce Postcrossing.com si vylosujete náhodnou adresu, pošlete pohlednici a po jejím doručení se můžete na oplátku těšit na krásný pohled ve vaší schránce od někoho jiného.

Stránky projektu: http://www.postcrossing.com/
„Vysvětlovací stránka“ v ČJ: http://postcrossing.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7405
11.11.15 18:25

Já jsem v postcrossingu hodně jela v letech 2009 - 2011, to jsem se dostala třeba i na 400 pohledů ročně. Pak s dětmi nějak čas ubyl… Chci se ale znovu zapojit, je to krásný koníček… a miluju pohledy ve schránce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47549
11.11.15 18:35

Teď už nic… dokud u nás nezačne líp fungovat pošta. V létě jsem si na to po roce vzpomněla, poslala několik pohledů a ani jeden mi nedorazil. Přitom, když jsem bydlela jinde, tak chodily v pohodě. Teď kolikrát nepřijde ani z dovolený :cert:

Dřív jsem měla limit 10 pohledů za měsíc + jsem se účastnila vánoční akce z tamní diskuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
11.11.15 19:04

Takze ti nekdo proste rekne jen tak svoji adresu a ty ji nekomu das, a proste si poslete pohled? Zajimave… ja bych se bala, ze nekdo zneuzije moje udaje, nebo ze mi nekdo nejakou uchylarnu posle, ale je to asi hezke…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15054
11.11.15 19:10
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
11.11.15 19:12

@krokodylka Moc díky, zkusim odeslat za 25 všechno a uvidíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5728
11.11.15 19:38

Ušetřím tak, že posílám i do zámoří za 25 Kč. Možná ještě levnými pohledy (levné knihy zde nejsou). Čínu, Taiwan a „exotické“ země raději i tak pošlu za 30 Kč.
Jeden čas jsem zaplatila i 1200 Kč za měsíc. To už mi přišlo dost. Tak jsem si dala měsíční limit a ten nepřekročí. Bylo to dáno tím, že jsem hodně swapovala (domluvené výměny). Jsou však lidé, kteří utratí mnohem více.
Aktuálně mohu mít 14 pohledů na cestě. Kdybych posílala za každý doručený pohled okamžitě nový, tak jsem jistě na jiném čísle. Stane se, že hodně pohledů jde jen do Evropy a to bývají rychlovky - do týdne bývá pohled u adresáta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
11.11.15 19:43

Já volím cenu známky podle téhle tabulky https://www.ceskaposta.cz/…f1f08e9205a8 pokud se doba doručení ekonomicky a prioritně moc neliší (např. D+5-7 a D+8-10), posílám ekonomicky za 25, pokud je rozdíl velký (např. D+8-10 a D+30-60), posílám prioritně za 30. Většina frekventovaných zemí (Čína, Taiwan) spadají do té první kategorie. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
11.11.15 21:09

Díky vám, ještě se zeptam, jestli nemáte zkušenost se zasílaním pohledů bez znamky- místo znamky se píše jakási zkratka (STS apodobně) a pohled prý udajně taky dojde. Nesetkali jste se s tim? To by bylo asi nefér vůči ostatním, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7405
11.11.15 22:14

@umea To posilani neni vzajemne, tzn. ze A by poslalo pohled B a potom B zpatky pohled pro A. Funguje to na principu „nekonecneho“ hada - A posle pohled B, potom C posle pohled pro A, pak D posle pohled pro C… atd. Adresy jsou ulozene v databazi a zobrazuji se pouze odesilateli toho daneho pohledu. Verejne videt nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7405
11.11.15 22:17

@Zireael Dik za tip, hezka tabulka :) Akorat by ji mohli zaktualizovat :D Treba tyden na postu do Syrie mi v soucasne situaci prijde absurdni :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Misskaaa
12.11.15 01:40

Teda to zní zajímavě asi s tím taky začnu :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat