Kolik příkrmu za den?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

britney-007
Povídálka 29 příspěvků 22.01.18 22:06
kolik za den příkrmu?

Ahoj lidičky maminky zkušené :) mám dítko na UM vypijeme 210 ml za den tak 5 lahví. Pozítří máme 4.měsíce nikde jsem se však nedočetla kolik můžu dát miminku přesnídávek přes den - kolik zeleniny zda se to může kombinovat a jestli to chápu dobře že každá přesnidávka či zeleninka nahrazuje jednu dávku UM? :srdce: děkuji jsem z toho docela jelen.. :nevim:

Reklama

Reakce:

Laurie
Kecalka 369 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 22:15

Ve čtyřech měsících bych dávala maximálně jednu přesnídávku místo mléka na oběd. Pak záleží kolik ti toho sní, když jen pár lžiček, tak bych dokrmila mlékem :)
Pokud začínáš, tak nejdřív jednodruhovou zeleninu, když nebude mít reakci, tak můžeš kombinovat. Já začínala mrkví, pak třeba brambor, brambor s mrkví :) dýně… Kupovala jsem první lžičku od Hami

Veru1987
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 22.01.18 22:19

Fakt vypije litr UM za den? To je apetit. JInak s příkrmy začínat pomalu, my začli kolem 4,5m nejdříve 2-3 lžičky jednodruhové zeleniny (dýně, brokolice…), někdo dáva mkrkev ale ta staví, po 3 dnech další zelenina, pak další, postupně míchat zeleniny dohromady ty zavedené, když bude po ni vše ok. Pak jsem až po cca měsíci zavedli další jídlo… ovoce odpoledne…přes­nidávky. Maso zhruba po 3 měsících, kaše kolem 9m. Já jsem názoru vše pomalu postupně, já začala solit kolem 17m, dcera má nyní 19m a stále nejí uplně vše. POřád ji to hodně hlídám a vařím zvlášt, my solíme více, ji solím minimum. Při zavedení příkrmu taky se zavádí tekutiny pomaličku, dcera mi pije neslazený čaj, zkoušela jsem i vodu, občas si dá, ale spíše moc nee. Vodu nechtěla od malička, čaje v pohodě, do ted neslazené.

tulipán
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 22.01.18 22:43

Me vzdy stanovila lekarka, kdy zacit s prikrmem. Prikrm nahrazuje davku mleka, ale je potreba doplnit tekutiny, takze po prikrmu bud dokojit nebo caj/vodu. Zacina se obedem. Dalsi pridavani prikrmu mi rikala pediatra, vcetne gramaze masa na den. Bez se poradit, veda to neni, ale budes se citit lepe. Doporucuji koupit si knihu od Annabele Carmel, jak varit detem. V receptech jsou poznamky od ceske pediatricke komise, kdy se jaka potravina zavadi podle ceskych doporuceni.

admin
Extra třída :D 10765 příspěvků 23.01.18 07:44

Hezký den,

možná by Vás mohl zaujmout tento rozhovor o příkrmech.

Mějte se krásně,
adminka Zuzi

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama