Kolikrát denně krmit na UM

1317
9.8.13 08:44

kolikrat denne krmit na UM

Ahoj, mam devititydenni holcicku, plne na UM, poslednich nekolik dni uz dyl spi v noci a pres den krmim po 3-4 hodinach, takze uz pomalu prestavam stihat krmeni 6× denne (uz ted nektere intervaly zkracuju kdyz se rozhodne odpoledne troch dyl spat, abych ji nemusela ukladat moc pozde). Na krabici nutrilonu sice pisou, ze ve dvou mesicich uz muze byt krmena jen 5×, ale me to pripada strasne malo na tak male mimi, 5× denne bych jedla ja, kdyby me nechala :lol: jakou mate zkusenost vy? Diky za rady a nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1332
9.8.13 08:47

Syn mi to taky tak v těch 9 týdnech dělal… dokonce byl schopný i 6-7 hodin nejíst a spát… tak jsem se ptala doktorky, a ta mi řekla, že musím prostě budit, nejlépe po 3, max. 4 hodinách. No, tak jsem tak dělala… Těch 6 jídel by mít měla, tak si to rozvrhni a prostě jí jíst dávej, hezky si navyknete na režim :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
9.8.13 08:50

No jestli přibírá dobře, tak bych jí nebudila, ona hlady dobrovolně nebude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
9.8.13 08:52

Malá měla 5 jídel denně, téměř od narození, nejdřív kojená, pak na odstříkanym, pak plně na UM. Normálně přibírá, žije :lol: takže bych to nechala na prckovi, jak to vyhovuje jemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
9.8.13 08:55

Nas maly ma 4 mesice a dostava UM 5× denne (8, 11, 14, 17 a 20 h a pak sladky spanek az do rana), takto je krmen ca mesic, predtim mel mensi davky vzdy po dvou a pul hodine a trech na stridacku, ale to moc nevyhovovalo, ted tech 5 jidel je akorat. Nekdy je jak hodinky, ale vetsinou davam sama, ne az si „rekne“, aby mi to vyslo tak, at jde spinkat nejpozdeji v pul devaty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
_Kaczenkaa_
9.8.13 08:56

Naše malá je taky od narození na UM, v těch 2 měsících jedla ještě hodněkrát za den, ale pila pidi dávky, neřídila jsem se tím co je na krabici, ale tím kdy má hlad… Takže jedla třeba i 7-8× za den… :nevim: Ale v noci mi spala celou noc, nebudila sem i přesto, že měla nízkou por. hmotnost a dr. radila budit, mě to přišlo zbytečné, krásně nabírala… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
8879
9.8.13 08:58

Malá je od narození taky plně na UM, jsou jí dva měsíce, má Bebu a jídlo ji vychází 5× denně a podle mě to bohatě stačí, když má hlad, tak se ozvat umí. Pokud by vyžadovala častěji, tak bych ji dala, hlady bych nenechala, nejspíš by to vyžqadovala, kdyby zrovna víc rostla. Ale zase to do dítěte cpát, když evidentně hlad nemá dle mě nemá smysl, UM není jako MM a pokud budu dítě budit po 2-3hoďkách tak za prvé naše by celou dávku nevypila ani náhodou a za druhé pokud by vypila, tak pak nemaj děti víc tloustnout, jak se říká :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14662
9.8.13 09:01
@vrtulka78 píše:
Ahoj, mam devititydenni holcicku, plne na UM, poslednich nekolik dni uz dyl spi v noci a pres den krmim po 3-4 hodinach, takze uz pomalu prestavam stihat krmeni 6× denne (uz ted nektere intervaly zkracuju kdyz se rozhodne odpoledne troch dyl spat, abych ji nemusela ukladat moc pozde). Na krabici nutrilonu sice pisou, ze ve dvou mesicich uz muze byt krmena jen 5×, ale me to pripada strasne malo na tak male mimi, 5× denne bych jedla ja, kdyby me nechala :lol: jakou mate zkusenost vy? Diky za rady a nazory.

Pokud jí to stačí 5× denně, tak jí to tak dávej.
Musí si ale vypít tu dávku, co by měla mít.
Já teda krmila častěji a po menších dávkách, ale neměla jsem takového spáče ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepř. Clementine
9.8.13 09:02

Taky záleží na dávce, jestli vypije na jedno krmení dost, tak 5× může stačit. Spočítej si, kolik tak by měla vypít na váhu a vyděl 5 a jestli ti to vychází, že tolik vypije, tak ok.

• Nahlásit
  • Citovat
1900
9.8.13 09:14

Já dávala 9týdenímu 5× denně. Přesně dle návodu. Jemu to bylo po měsíci hladovění jedno. V noci mi nevstával ani před tím, a když to jednou zkusil, tak jsem mu nic nedala, pochovala a za chvilku spal dál. Když mi vstal v 5 ráno, tak jsem krmila po 3-4 hodinách, aby mi to vyšlo na koupání s večeří v 7.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
9.8.13 09:17

@vrtulka78 ja jsem malou krmila tak, jak potrebovala… Ale interval cca 5× denne mame jeste ted (a meli jsme vlastne od druheho mesice)… ;)

Takze podle me to neni spatne… ;) Jenom jsem postupne zvysovala davky, ale intervaly nechavala… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7338
9.8.13 09:20

Malá má 8 týdnů a jí 5× denně, dostává 120 ml a nebudím, je jako hodinky a řekne si sama kdy má hlad, jí po 3,5-4 hodinách ;) v noci se budí až kolem třetí, včera dokonce až v pět :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
9.8.13 09:25

5X denne je v poradku, ale nepises, kolik ti vypije za ten den respekt. na davku…jidlo 5× denne je idealni i pro dospeleho člověka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
9.8.13 09:29

Já krmím i 15× denně (6týdenní), jinak by se mi uřval hlady, čaj nezabírá…takže na nějaký doporučení na etiketách nedám, dítě si prostě řekne samo..
Edit: za den mi vypije 700-900ml

• Nahlásit
  • Citovat
1317
9.8.13 14:25
@kaseny88 píše:
5X denne je v poradku, ale nepises, kolik ti vypije za ten den respekt. na davku…jidlo 5× denne je idealni i pro dospeleho člověka…

Za den cca 780ml, pred 2 tydny u doktorky vazila 4,8kg, takze pocitam, ze ma neco pres 5kg (rozhodne tezkne :) ), vzdycky pila spis min nez tech doporucovanych 150ml na kilo denne, to zvlada az tak posledni 2 tydny, ale pribyvala i pri te nizsi davce minimalne 150g tydne, takze dobre. Ted uz se mi na domaci vahu nevejde, takze dalsi vazeni az za dva tydny u doktorky. Myslim, ze dat vic najednou nebude problem, parkrat jsem to udelala, kdyz v tech vedrech nechtela pres den moc pit a vysosla to bez problemu. Jen si fakt rikam, jestli 5 krmeni neni pro takoveho prcka malo, kdyz se to doporucuje pro dospeleho, precejen ma trovhu jine potreby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama