Uleví odsávačka bradavkám?

1114
8.8.13 08:15

uleví odsávačka bradavkám?

Ahoj,

Chtěla bych se zeptat na Váš názor. Od porodu plně kojím přes kloboučky. Ty by sice měli trochu ulevit bradavkám, ale já je mám stejně popraskané a krvavé. Pravé prso se dá vydržet, když překonám první přisátí tak se po chvilce uleví. Ale kojení z levého prsa se nedá vydržet. Bolest mi projíždí celým tělem celou dobu kojení. Jelikož je vedro a malá potřebuje dohnat ostatní miminka (měla nízkou porodní váhu) hodně a často pije a prsa si nestihnou ani odpočnout. Sestřička mi poradila, že odsávačka bradavkám uleví a že bych to mohla střídat. Jednou z prsa jednou odsát a podat stříkačkou… :nevim: jaký je Vás názor? Máte někdo radu jak na to? nebo jinou radu? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18226
8.8.13 08:18

Mám zrovna čerstvou zkušenost. Praskla bradavka, kojit jsem nemohla (bolestí jsem ani nemohla dýchat), bolelo mě i jak se třela o triko. Ale v odsávačce mě nebolela :palec: Takže jsem odsávala- hlavně proto, že se mi dělaly boule. Bradavku šetřila a kojila z druhýho i sem dala sunar(protože jsem neodsála tolik). A už je to fakt lepší.
Ještě si hodně holky chválí na hojení bradavek hydrogelové polštářky od medely. Nakojíš, necháš bradavku oschnout a přilepíš. Čtvereček se dá používat celý den jeden, můžeš ho roztříhat na menší kousky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
8.8.13 08:22

Ahoj, měla jsem stejný problém, já měla moučnivku, šíleně to bolelo, z bradvek tekla až krev. Nic nepomáhalo, nepomohla ani odsávačka, kloboučky, mastičky, homuše… prostě nic. Brečela jsem bolestí, hrůza, jak jsem trpěla.
Takhle jsem trpěla cca 5 měsíců, pak jsem dostala do prsu zánět, skončila jsem na antibiotikách a malé mlíčko přestalo chutnat a byl konec s kojením :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
8.8.13 08:24

@Nainuva
Já používala od medely mastičku na rozpraskané bradavy a vůbec nepomohla. Jestli má zakladatelka moučnivku, což možná má, obávám se, že něco pomůže :( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
8.8.13 08:25

Já měla v porodnici dvě pidi prasklinky, ani mě nebolely - a manuální odsávačku mi půjčili jen s výstrahou, že mám fakt opatrně, jen párkrát „zapumpovat“ a nechat odpočinout. Na elektrickou vůbec (měla jsem krutě přebytek mlíka), nejšetrnější je odstříkávat ručně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1114
8.8.13 08:26

@Jamulka a jak tu moučnivku poznám??? :think:
já samozřejmě bradavky mažu a kdo ví co, ale zabírá to jenom na jedno prso. to druhé pořád bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.8.13 08:27

S tou odsavackou to je asi individualni - nekdo chvali, nekdo rika, ze bradavky trpely jeste vic. asi taky dost zalezi jaka odsavacka, jak je „setrna“.
jinak mi hodne pomahal krem Purelan od Medely. je drazsi, ale fakt to bylo jedine, co mi pomahalo. (nemusi se omyvat pred kojenim)
http://pece-o-poprsi.heureka.cz/…7-g/recenze/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
8.8.13 08:30

Já jsem měla u druhého zdemolované bradavky kvůli moučnivce, hluboké ragády a stačilo párkrát potáhnout odsávačkou a bylomi jasný, že tudy cesta nevede, přes ten průhledný materiál bylo vidět, jak se tím tahem rozšklebují všechny ty praskliny, objevuje se krev… Za sebe můžu říct pečlivě důkladně vmasírovaný bepanthen/kalciovka a celodenní větrání bez podprsenky udělá mnohem větší službu. Ještě je možná to prostřídat s lanolinem, všechno, co použiješ je potřeba vmasírovat, ne jen potřít. Už během několika hodinse pak praskliny zatáhnou a je to o něčem jiném. Přiložit bez kloboučků s velkým důrazem na úchop bradavky jsi zkoušela? Jestli ony nevadí nakonec ty kloboučky… Mě přišlo, že u kloboučku se o správném úchopu dítěte bradavky moc mluvit nedá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
8.8.13 08:31

A co Hemagel na hojení nebo něco podobného? Ten hydrogelovej polštářek od Medely je taky systém mokrého hojení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1114
8.8.13 08:34

@Gladys v porodnici jsem to zkoušela. ale ta bolest byla k nevydržení. a kloboučkem se to dalo vydržet. teď si prsa zvykly ale to jedno pořád takhle zlobí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8664
8.8.13 08:37

@Adduše jsem LP a zároveň vícečetná maminka, taky mám roční zkušenost s odsáváním mnoha odsávačkama. Klobouček není ochrana bradavky, ale její protéza, jeho používání u bradavek, které nejsou vpáčené je nevhodné, kazí se jím technika, zbytečně se riskuje přenos infekce. Taky často pod ním bradavky praskají. Odsávačka, to je pro prsa masakr, gor jestli Ti bradavky pod kloboučky praskají, tak nápad odsát a dát stříkačkou (krom toho je velká šance, že neodsaješ nic nebo minimum, nebudeš stimulovaná a povede to ke snížení množství mléka) mi přijde tak trošku od věci, nepomůže ničemu. Spíše bych zamakala na spravení techniky. Odbourala co nejdříve kloboučky, samozřejmě jestli figuruje dudlík, sebrala i ten, oni jsou ti, kdo dělají bolest a díky nim praskají bradavky (špatná technika). Zkontrolovat uzdičku pod jazykem, pokud je, tak hned na ORL ustřihnout. Bradavky dohojit - jestli už v nich není i třeba plíseň - takže canesten (musí se omýt), bepanthen, purelan. Po každém kojení bradavku opláchnout, nechat na vzduchu. Bolí to příšerně, ale jde to spravit rychle, jen to bude boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8664
8.8.13 08:38

@hofka ne, ten je na ochlazení mechanické. Hemagel a jiné enzymy podle mě nemají na prsa smysl, protože se často kojí a musely by se pořád umývat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
8.8.13 08:38

Mě to manuální odsávačkou bolelo ještě víc :nevim:, i se mi ta bradvka pak zdála zmasakrovanější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
8.8.13 08:40

@Adduše tak teď tě totaky bolí, tak ti to vyjde šul nul, navíc třeba to bez kloboučku bude lepší, dokud nevyzkoušíš, tak nevíš :mrgreen:
Hlavně to chce fakt mazat a mazat, klidně co hodinu, nmazat, vmasírovat, nenosit podprdu

Hydrogelové polštářky jsem měla, předražené to je a nepozorovala jsem naprosto žádné zlepšení, pro mě to byly vyhozené peníze :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
8.8.13 08:41

Mě odsavacka ulevila hodně. Taky mě kojení hodně bolelo. Různá mazadla vůbec nepomohla. S odsavackou to bylo úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama