Jak přežít růstový spurt?

47759
5.8.13 21:13

Jak přežít růstový spurt ?

Hezký večer všem :mavam:
Chci se zeptat, jak jste přežili růstový spurt? Předchozí 2 spurty byly čajíček oproti tomu, co se děje ted, už druhý den by byl syn (8. týdnů) skoro pořád u prsa, dopoledne to ještě jde, mléka je dost, ale k večeru je to katastrofa, obzvlášť dneska :?
Jídlo z nějaké restaurace nepřipadá v úvahu, včera přítel kupoval hotové jídlo v Globusu a to byl hnus fialový, takže musím vařit, doma binec jako kráva, do toho neposedne batole, pubertak je naštěstí uklizeny u svého otce :roll:
Z věcného kojení ho bolí břicho, do toho je pretazeny, prso nechce, zavinuti, šum, dudlik, houpani nepomáhá, pláče a pláče, oči rudý a svítí mu jak baterky, jsem úplně k. o. :zed: Jak tohle přežít a nezblaznit se? :cry: :cry: Chlap je od rána do večera v práci, takže ten kdo ví jak nemůže pomoc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3476
5.8.13 21:15

Myslela jsem, že se zblázním, ale nezbývalo mi nic jinýho, než vydržet a mít pevné nervy :zed: Jsem ráda, že tohle máme za sebou.
Tak hodně štěstí, aby jsi to přežila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mončís
5.8.13 21:20

Soucítím s tebou… my už to máme za sebou! já si jen říkala, že tady to nemůže trvat věčně, jednou to musí skončit :zed: já teď zase nevěděla proč mi malá brečí večer…bolelo jí břicho z čaje :zed:
Přeju hodně štěstí ať je zase dobře..

• Nahlásit
  • Citovat
31603
5.8.13 21:20

Není mu horko? Nevadí mu plína? (ta vadila druhorozenému, někdy v tomhle věku mi tu spal přes den bez plíny, vypodloženej ručníkama a plínama, když potřeboval čurat, tak se probral, zaječel, já mu podržela plínku před pinďou, on se vyčural a spal dál)

Případně podržet dítě v klubičku bez plínky nad umyvadlem a chvilku vydržet (možná bude i ječet), ale někdy to hodně uleví (bacha, ať ti neohodí zubní kartáčky :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2206
5.8.13 21:23

@ivana-domca :hug: :hug: :hug:
jen osobní zkušenost - druhorozená přibližně ve stejném věku a taky při spurtu začala předvádět hysteráky při odpoledním a večerním kojení - unavená na sání, málo mlíka, teklo málo, pomalu se spouštělo… kdo ví? :nevim:.
Asi týden jsem zkoušela navýšit laktaci a po týdnu vytáhla flašku, zásoby z mrazáku a bylo spokojené já i mimčo. Od té doby dostává večerní dávku mlíka z flašky, když jsem s odsáváním nezvládala, dostala třeba ob 2 dny Nutrilon. Teď už přikrmuju, takže je zase plně na mateřině. K odstavení nedošlo, kojím stále několikrát za noc a mimo příkrmy a večer přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
5.8.13 21:30

@Gladys horko mu není, v těch prisernych vedrech byl zavinuty v tetra plene a spokojeně chrupkal, ať je svleceny, rozbaleny, bez plenky, zavinuty, tak pláče, vykadil se už před půl hodinou, ať je v postýlce, v kočárku, na ruce, v posteli v pelíšku, obklopeny kojicim polstarkem, tak pláče a zo už druhý večer za sebou, včera hodinu, dneska od 7 mi večer do ted, ted už teda konečně usíná u mě na ruce, ale bojím se ho položit do postylky :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
5.8.13 22:21

@Bertolina11 no uvidím jak to bude u nás, ale jsem dneska totálně vyřízena :zed:
usnul na 20. minut, pak se vzbudil, vysal obě prsa a zase usnul :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
5.8.13 22:28

@ivana-domca tak já s Tebou soucítím. Jako bych ten příspěvek psala já. Je to o nervy a mě asi pomalu hrabe. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
9.8.13 21:29

@ivana-domca znam a znam. doporucuji dokrmit. nic jineho nepomuze. zkus odstrikat anebo si kup nejaky to mleko k dokrmovani jsou i takove…hipp to dela nebo kdo. a flasticku tommee tippee nemeli by nejak extra kazit techniku kojeni i kdyz nevim nevim ale..nic jineho poradit neumim. my mame problem rozcilovani na prsu i mimo spurty natoz ve spurtech to je uplne silenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
9.8.13 21:56

@christiania už to máme za sebou ;-) Trvalo to naštěstí jen 2 dny, kdy se válel skoro pořad u prsu, pak se laktace navýšila a už zase basti každé 3 hodiny, ty děti snad mají v sobě nějaké hodiny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
9.8.13 23:17

@ivana-domca presne…treba moje se budi presne v pet rano…to je neuveritelny furt kdyz se podivam tak je 5:00 =D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
10.8.13 09:18
@Gladys píše:
Případně podržet dítě v klubičku bez plínky nad umyvadlem a chvilku vydržet (možná bude i ječet), ale někdy to hodně uleví (bacha, ať ti neohodí zubní kartáčky :mrgreen: )
:lol: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.8.13 09:24
@ivana-domca píše:
@christiania už to máme za sebou ;-) Trvalo to naštěstí jen 2 dny, kdy se válel skoro pořad u prsu, pak se laktace navýšila a už zase basti každé 3 hodiny, ty děti snad mají v sobě nějaké hodiny :nevim:

tak to je fajn, že se to tak rychle ustálilo. Mě vždycky laktace stoupla a děti si spurtovaly dalších x dnů, než jim došlo, že už nemusí :twisted: A baští po 3h? To jsem s tak malým miminkem nikdy nezažila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
10.8.13 10:00
@Gladys píše:
tak to je fajn, že se to tak rychle ustálilo. Mě vždycky laktace stoupla a děti si spurtovaly dalších x dnů, než jim došlo, že už nemusí :twisted: A baští po 3h? To jsem s tak malým miminkem nikdy nezažila :lol:

tohle už byl 3 spurt, ale nejnarocnejsi, předchozí 2 taky trvaly jen 2 dny a kromě těch spurtu je přesný jak hodinky, ze začátku jsem ho budila přes den po 2. hodinách a v noci jsem ho nechala až se vzbudí sám, první den po porodu šel 200 gramů dolů, druhý den přibral 10 gramů a třetí den přibral 100 gramů, takže nás už pediatra nechala v klidu a další kontrola za týden, to zrovna bylo těsně po prvním spurtu a přibral jen 90, a na další kontrole za měsíc mel o kilo víc, takže mu to stačí :think:
Včera celý den prospal, byl vzhůru jen 2× 45 minut a jinak se budil každý 3 hodiny na jídlo a zase usnul :nevim:
A to jsem se bála, jak budu zvládat 3 děti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama