Měníte dávkování (ředíte) větším dětem UM?

LL
1057
8.8.13 23:04

Měníte dávkování (ředíte) větším dětem UM?

Maminky, chtěla bych se zeptat, jestli přesně dodržujete dávkování UM i u větších dětí. Dávám malýmu (27 měsíců) Nutrilon č. 4. Prostě jsem ho nakoupila zásoby :P Až ho doberu začnu mu dávat už normální mlíko. Malej vypije ráno i večer 300 ml a vyžaduje to. Někdy i po odpoledním spaní. Když mu třeba dám míň ml pozná to a dožaduje se ještě. Jenže mi přijde, že po tom UM má docela bříško. Tak si říkám, že bych mu ho dělala řidčí, že bych si upravila dávkování. Jde to, co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13075
8.8.13 23:06

Neblbni :think: V tomhle věku bych bříško neřešila a pokud chceš ubrat UM, tak ho prostě vyměň za jiný jídlo, ale nijak jinak bych neexperimentovala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15056
8.8.13 23:08

V tomhle věku mají bříško všechny děti, ne? 8o Teda ty nepodvyživené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LL
1057
8.8.13 23:11

Jenže on je potom mlíku, jak divej. Prostě ho chce ráno hned jak vstane, večer před spaním (i když má vydatnou večeři půl hodiny předtím)a někdy si o něho řekne i během dne, po spaní odpoledne nebo klidně i před poledním spaní, když je po obědě. Toho teda většinou ukecám, že teď obědval, takže teď už je čas spinkat a mlíko si kdyžtak dá až se vzbudí.

Má 16,5 kg. Kdo to má tahat… :lol: :lol:
Jeden čas mlíko ráno nechtěl a fakt vypadal líp. Neříkám, že řeším, jak je dítě tlustý nebo tenký, hlavně že je zdravý. Jen si říkám, abych ho zbytečně necpala kaloriema. Jinak sladkosti nejí, občas buchtu, zeleninu má moc rád, takže ze stravy buclík být nemůže :D

Příspěvek upraven 08.08.13 v 23:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26389
8.8.13 23:12

@LL kámoška to tak dělá. Prostě dá víc vody a méně odměrek. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
8.8.13 23:13

Takže vypije denně i třeba 900ml UM? Jí k tomu třeba ještě jogurty? nebo nějaké jiné mléčné výrobky? Pokud ano, tak bych mu to klidně tak o třetinu pajcla vodou, není to žádný kojenec, neublíží mu to, spíš pokud má tolik UM a ještě třeba jiné mléčné výrobky a k obědu maso, tak má zřejmě poměrně vysoký příjem bílkovin, což taky není moc ideální na ledviny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12869
8.8.13 23:14

Syn - 2,5 roku. Zdravě živený, minimum kokin a prasáren a vyboulené bříško má taky. Zaměř se na jeho skladbu jídelničku a jestli má dost pohybu, pokud je ok, pak bych vypouklé bříško absolutně neřešila.

Na druhou stranu, malý mišelinek by už za nějakou hlubší úvahu, co s ním, určitě stál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15056
8.8.13 23:16

Tím ředěním nic nezkazíš, myslím si já. Doktorka mi to radila u desetiměsíční dcerky, která nechtěla pít při nemoci, jako prevenci dehydratace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
8.8.13 23:19

Myslím že u tak velkého dítěte je to naprosto šumák :nevim: ono je to dávkování hodně důležité doržovat u mrňousků, co jsou výhradně na mléčný výživě, jak mají už příkrmy, tak už to tak důležitý podle mě není :think:. Já třeba nechápu, proč i na kaších píšou, že nesprávným dávkováním prášek/voda bych mohla ohrozit zdraví dítěte 8o jako čím ohrozím dejme tomu 8měsíční dítě, když mu udělám kaši hustší nebo řidší 8o když má normální jídlo přes den, mlíko, i vodu nebo čajík na pití :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
8.8.13 23:21

@LL pokud to chceš nějak řešit, tak můžeš nechat UM ráno a večer a během dne, pokud si řekne dát klasické mléko. Já osobně bych to ale neřešila, pokud bych měla zásoby, tak bych mu ho prostě dala. Třeba má mlékové období ;). Když ho naředíš, tak to může poznat a třeba ho nebude chtít, nebo bude chtít další :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12869
8.8.13 23:22

@slavuska1 jsem teda asi ohrozila zdraví mého dítěte. Kaše jsem kupovala ve zdravé váživě instantní (třeba pohankové, jáhlovo-rýžové a tak), na tom nebylo nic takového napsané a míchala jsem si to, jak se mi chtělo (myslím hustotu) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
796
8.8.13 23:23

Muj maly ma 30mes. a uplne to same dela.pred spanim proste chce flasu..kravske nechce za zadnou cenu..davam um a redim i kdyz mi nepije 300ml 2× denne, ale 100ml max. proste je to zvyk..do min. tydne se budil i v noci, ale nahoda v podobe zavrene kuchyne na stanovacce nam pomohla k tomu, ze v noci mleko uz nedam.2dny brecel, ale pak pochopil a je klid..a jinak na noc jsem delala slabsi bez starosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LL
1057
8.8.13 23:25

Holky díky, zítra zkusím místo 9 odměrek dát 8 a uvidíme, když nic nepozná, zkusím o pár dnech snížit na 7 :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4531
8.8.13 23:29

Ja davam vzdy o odmerku dve mene.. Z ekonomickejch duvodu protoze mlika vypije fakt hodne.. A sunary se u nas moc neohrejou.. V dobe kdy moc nechtel pit davali jsme treba i 4odm na skoro 300aby mel tekutiny.. Ale tam to musel clovek hodne zvazit tu davku.. Nizky uz poznal a pit to nechtel… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
8.8.13 23:29

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 18:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...