Kolonoskopie-srůsty, fixované střevo

Anonymní
6.1.21 12:27

kolonoskopie-srůsty, fixované střevo

Prosím o anonym- zdravotní stav.
Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.
Kvůli dlouhodobé bolesti břicha a světlé krve ve stolici mi byla včera provedena rektoskopie. Pan doktor se dostal do 17 cm a dál mě to již velmi bolelo- ve zprávě je napsáno, že bolest byla kvůli fixními střevu. Jinak odstranil 2 hemoroidy 2.stupně a objednal mě na kolonoskopii. Včera jsem z toho vyšetření byla tak rozhozená, že jsem se ani nezeptala, zda kvůli tomu fixnímu střevu půjde nějak obstojně udělat, na umrtvení apod. Jinak jsem po dvou císařích, a mám srůsty.
Doktorovi samozřejmě ještě zavolám, ale je tam až v pátek a mě to vrtá v hlavě.
Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14062
7.1.21 16:20

Je možné, že i s kolonoskopii skončí po 20 cm. Forma umrtvení záleží na zvyklostech daného pracoviště, nejsou jednotné postupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 07:57

Kolonoskopie po dvou císařích

Ahojte, moc se diskuzí neúčastním. Ale řeším teď srůsty a narazila jsem na tento příspěvek. Já mám teď čerstvě zkušenost s kolonoskopii a taky jsem po dvou císařích. Pan doktor i přesto vyšetření provedl, nicméně srůsty tam opravdu mám a vyšetření tak bylo velmi bolestivé, až nesnesitelné..injekce na oblbnuti v mém případě vůbec nepomohla, jen se mi po ní motala, ale bolest byla nesnesitelná. Kdybych ještě někdy v životě musela na tohle vyšetření, tak už vím že při srůstech je proveditelné pouze v celkové narkóze. Takže ve vašem případě, taky doporučuji pod narkózu.

• Citovat
  • Nahlásit
19459
13.1.21 07:59

Ano, příště si nechat kolonoskopii provést při plné narkóze, nejsme ve středověku, aby člověka mučili zaživa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 10:00

Tady zakladatelka, třeba můj příspěvek někomu pomůže.
Kolonoskopii mi nejdříve 2× odložili a šla jsem až dnes ráno. Celý týden jsem poctivě držela dietu, poslední tři dny pouze kašovitou a tekutou stravu. Čistota jsem se přípravkem Moviprep- vyčištěná jsem byla dle lékaře tak na 2. Zákrok byl v analgosedaci. Čištění proběhlo v pohodě, měla jsem strach, že to nevypiju a z bolestí břicha, ale fakt to bylo v pohodě. Po příchodu mi sestřička pícla do žíly zklidňující injekci, ale neměla jsem pocit že by zabrala. Pak jsem se otočila na levý bok a šlo se na to. Cítila jsem jen sem tam trochu tlak, ale žádnou bolest, vyšetření trvalo tak 10 minut, vyšetřil celé střevo. Odstranil jeden malý polop, který se udělal v místě odstraněného hemoroidu. Pak už mě odvedli do dospavaciho pokoje, ale já se hned oblékla a za půl hodinky odcházela s doprovodem domů. Teď už mám jen trochu nafouklé břicho. Ale je mi jinak úplně dobře. Nic opravdu nebolelo a to mám na více místech přiristlé střevo a hodně strůstů.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat