Kombinovaný screening 15tt

2
21.7.21 14:10

Kombinovaný screening 15tt

Ahoj holky! :kytka:
Dnes jsem si volala o výsledky prvotrimestrálního screeningu a výsledky jsou v pořádku, i ultrazvuk u gynekologa byl v pořádku (a je mi 29 let). Zároveň mi ale na genetice řekli, abych se po 15tt+0 dostavila na kombinovaný screening, o čemž mi můj gynekolog nic neřekl. Zároveň jsem se někde dočetla, že vyšetření může být zpoplatněno, ale nic o placení mi neřekli, jen že nemusím mít žádanku. Nevíte co to má být? Úplně nechci, aby ze mě byly tahány peníze, když to není třeba :lol: Popř. se jedná o genetiku v Thomayerově nemocnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
576
21.7.21 14:46

Prvotrimestralni screening = kombinovaný a dělá se v 1. trimestru. Po 15. týdnu se dá dodělat ještě screening integrovaný, jedná se o další odběr krve, výsledky se dávají dohromady s tím prvním trimestrem a je to ještě o něco spolehlivější a navíc vyhodnocuje třeba riziko rozštěpových vad, které se v 1. trimestru nehodnotí. Obvykle nebývá zpoplatněn ale asi záleží na gynekolovi, snad by to hlásil kdyby měl být screening placený. Poté se ještě dělá velký UZ v 21. týdnu a ten také někde bývá zpoplatněný ale opět záleží na lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
21.7.21 14:48

@Medičkaa Moc děkuji za vysvětlení. Rozštěpové vady si nechám ráda zkontrolovat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
21.7.21 16:46

Mě teda odběry krve dělal můj gyndar v 11tt a v 16tt a posílal je do centra kde pak dělali utz scr. Ve 13. a 21tt celé to pak dali do kupy a vyhodnotili rizika vad…s tím že předběžné výsledky byly vždy k dispozici hned…utz. sem si platila ale mohla sem si dojít na pojišťovnu a požádat o prispevek…případně kdyby můj gyndar napsal zadanku s tím že je zvýšené riziko např. kvůli věku, výskytu vad v rodině apod. tak by to pojišťovna proplatila cele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat