komplikace při druhém těhotenství,

1102
16.10.08 11:39

komplikace při druhém těhotenství,

Maminky chtěla jsme se zeptat jáké komplikace jsou při druhém těhotenství normální. Zajímáme tvrdnutí bříška, aa tak. Něchci nikoho děsit jen njsem zvědavá nas vaše zkušenosti. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
16.10.08 11:46

Já jsem tedy žádné komplikace neměla. Je to ale náročné, když se musíš starat o druhé (tedy vlastně první). Ona už poo nespala a já byla někdy tak hotová, že jsem si s ní lehnula, ona neusnula, já jo.
No vlastně si vzpomínám, že jsem v druhé půlce nemohla spát. Probudila jsem se ve tři a už jsem neusnula. Unavená jsem rozhodně byla, zkoušela jsem různé čaje i homeopatika a nic nezabralo, až porod. Pak bych zase spala, ale už jsem nemohla. :D
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
16.10.08 12:25

Přesně tak. Běhání kolem prcka tě úplně vyčerpá. Já jsem si takhle krásně doslova zničila kyčle a třísla. Jinak mě napadá častější tvrdnutí bříška (ale to už víš). Komplikace můžou nastat kdykoliv, ale lepší na to moc nemyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
16.10.08 12:36

Já jsem u prvního dítěte musela poslední dva měsíce jen ležet (tvrdnutí břicha,pak zkracování čípku,pak vysokej tlak). A narodil se o 14 dní dřív. Teď jsem těhotná podruhé, mám termín právě dnes - 16.10., furt někde lítám, ale prckovi se nějak na svět nechce. Je zvláštní,jak je každý těhotenství jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
16.10.08 12:56

Ahoj, zo svojich skúseností:
tvrdnutie bruška - ak si mala v prvom tehu, tak v druhom možeš čakať, že to bude skor a výraznejšie; ja som to mala v každom tehu, a teraz je to fakt sila :( (teraz v 3.tehu som mala kontrakcie skor, než som cítila pohyby)
varixy na rodidlách - s každým ďalším tehu je vačšia pravdepodobnosť, že sa objavia. V 1. tehu som nemala, v druhom áno, ale nebolestivé, v 3. ich už fakt cítitm, objavili sa tiež pred polovicou tehu.

U ostatných vecí zatiaľ nevidím súvislosť, je ale pravda, že zatiaľ čo si človek v prvom tehu mohol odpočinúť, kedy chcel, teraz už to tak dobre nejde…

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
24837
16.10.08 15:03

Ahoj, druhé těhotenství bylo úplně v pohodě, jen jsem měla strach, co bychom dělali, kdyby se během těhu něco dělo a já musela do nemocnice (Věrce bylo 19měsíců, když se narodil Davča) … Ale naštěstí nebyl důvod.

3.a 4.těhotenství - tvrdnutí bříška cca od 20.tt, křečové žíly na nohách a rodidlech, o bolesti zad a kyčlí ani nemluvím… :roll: Strach, aby bylo vše v pořádku a já „dožila“ do porodu doma, byl, ale už jsem si to asi tolik nepřipouštěla…

A u všech těhotenství mi vadil konec: 1. s velkým břichem se hooodně blbě honí čiperné batole a táhne kočár :lol:
2. čekání na „den D“, při každém píchnutí jsem si říkala, že už se něco děje (vždy jsem přenášela :lol: )
AHoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
16.10.08 17:15

Moje momentální zkušenost - druhé těhu uplně jiné než první, větší bolesti zad, častější tvrdnutí, o únavě ani nemluvím. Určitě moc záleží na tom jaké je první dítko. My máme 3 letého čerta se kterým se někdy nedomluvíš ať děláš co děláš. Takže sem někdy vyčerpaná víc psychycky než fyzicky. Teď ke konci těhu už jsem rezignovala na úklid neustále roztahaných hraček a na přemlouvání.
Fragolo, tobě velký obdiv ke 4 dětem. Taky chceme hodně dětí,ale já si to teď vůbec nedokážu představit, že bych to ještě zvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
17.10.08 00:07

Ahoj, tak já budu z těch, co potěší.
Bylo mi sice v prvním trimestru o dost víc šoufl, ale nezvracela jsem ani tentokrát, akorát jak jsem pořád zajídala tu kyselou pachuť v puse, přibrala jsem celkově o děsných pět kilo víc než v prvním těhotenství (mám na to ale teorii, že si moje tělo pamatovalo, jak jsem se u staršího syna vykojila pět kilo do mínusu).
Kyčle mě bolely, to je fakt, ale to je takový můj tradiční problém, záda na rozdíl od předchozího těhotenství - ač jsem se tentokrát na veškeré cvičení vydlábla - prakticky vůbec (a to jsem staršího syna nosila v šátku až do porodu… no možná právě proto :D ), křečové žíly žádné, křeče do lýtek taky zdaleka ne tak děsné jako poprvé, kdy jsem se třepala třikrát za noc, a spaní mnohem lepší - vůbec jsem nepotřebovala běhat na záchod a dokonce mi manžel láskyplně sdělil, že tentokrát při převracení na druhý bok ani tak děsně nefuním :lol: .
A konečně zatímco poprvé jsem měla kontrakce až v den porodu, tentokrát mi týden až dva dopředu tvrdlo břicho, ale zcela nebolestivě. A porod teda v porovnání s předchozím nebe a dudy.
Takže jediné mínus, že jsem byla tlustší a odulejší :lol: … To se mi vážně protivilo.
Jo, vlastně - hůř jsem udržela obsah močového měchýře, to bylo docela obtěžující :lol: , ale po porodu to přešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama