Krvácení ve 41. týdnu

267
15.10.08 15:15

Krvácení ve 41 týdnu

Ahoj, zkoušela jsem najít toto téma, ale bezvýsledně. Tak se omlouvám pokud zakládám nové.
Začnu od začátku…
Jsem skoro ve 41 týdnu a včera jsem byla na křivce (ta zaznamenala pár nepravidelných kontrakcí - ale to je už od 36 týdne). Doktor mě vyšetřil a prohlásil, že je hlavička ještě vzadu, ale jinak jsem otevřená na prst. Asi po hodině doma jsem začala krvácet hodně tmavou krví a do toho se mi přidávaly bolesti. Po 2 hodinách jsem jen špinila, ale pohyby stále nikde. Po vyšetření jsem nikdy nekrvácela, tak jsem zavolala kamarádce (porodní asistentce) a ta mi radila at pro klid duše jedu na kontrolu. Doktor mě vyšetřil a že to bylo z toho vyšetření at se nebojím, že hlavička je stále vzadu. Ještě mi natočili křivku a to už jsem měla pravidelné a zesilující kontrakce. Ještě mě pustili domů.
Doma mě ale po dvou hodinách bolesti přešly a známky přibližujícího porodu fuč :cry:

Jenže já špiním ještě ted. Před chvílí silněji než ráno. Je to pořád z toho vyšetření, nebo je to známka porodu (otevírání porodních cest) nebo něco jiného ? Nechci zbytečně plašit v porodnici, abych jim nebyla už k smíchu :roll:
Bolesti mám od oběda zpátky zatím nepravidelné (každých 15 - 20 - 30 minut).
Mockrát děkuji i za malinkatou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

158
15.10.08 15:24

ahojky,ja nevim,mozna bych jeste chvili pockala,ale pokud budes krvacet,radeji bych jela,prece jenom,porod uz mas na krku,preji ti,at to dobre dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
15.10.08 15:42

Ahoj.
Tipla bych to na Hamiltona :roll: Neříkal Dr, že by ti něco takového dělal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
15.10.08 15:45

Právě že na Hamiltona jsem byla připravená (psychicky :wink: ), ale ten mi nedělal. A jestli jo, tak mě nic nebolelo a trvalo to vyšetření asi 20 vteřin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
15.10.08 15:54

A zátka už odešla? Mě odešla taky až na počátku 41. týdne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
15.10.08 16:06

Zátka asi neodešla. Před 2 týdny cosi jako hlen rosolovitý ze mě vyšel, ale s žádnou příměsí krve. tak nevim, zda to byla zátka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
15.10.08 16:10

Já měla na začátku 41 týdne taky velmi slabé kontrakce a zátka odešla až když jsem byla na začátku 41. týdne, právě to bylo větší množství husté tmavší krve ( slabším povahám se omlouvám za popis :oops: :lol: ), kontrakce jsem měla 2 dny, kdy už si mě teda v porodnici nechaly a porodila jsem až na sklonku druhé dne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
15.10.08 16:21

Tmavá krev to byla, ale že by moc hustá to ne. To spíš jako voda, ale trochu hlenu krvavýho tam bylo ( ale fakt trošičku tak 1cm). Je fakt, že mě od včerejška břicho bolí jinak než normálně, vystřeluje mě ta bolest do stehen. No ale při mém čekání na porod to budou zase jen poslíci :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
15.10.08 17:00

martino, spineni nemusi nic znamenat, max. blizici se porod /ale tobe se blizi i bez toho :) … do porodnice je potreba jet fofrem, pokud se jedna o cerstvou cervenou krev.. pak je riziko, ze se neco deje s placentou

jo a ja ted mela poslicky 12hod po 10min /jako uz nekolik dni vzdycky vecer, akorat tyhle zacaly dopoledne/, pak se zmenily po 5 min a po dalsich skoro 8 hodinach zacaly teprve porodni kontrakce … do ty doby to melo skoro porad stejnou intenzitu a presto jsem se otevrela na 6cm :lol:
takze drzim palce, at je to u tebe podobny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13998
15.10.08 18:56

zdeniku - ty si s tím netem nedáš pokoj :lol: .

Martino - ale podle metříku nejsi „skoro ve 41. týdnu“, nýbrž jsi ve 42. týdnu. To už musí být na palici. Docela se divím, že si tě v porodnici nenechali. Já měla u prvního syna slabé pravidelné kontrakce v den termínu a doktor řekl, že tím pádem si mě tam už nechají a domů jezdit nemám (porodila jsem týž den před půlnocí, ačkoli to původně vypadalo, že se budu trápit ještě o dost déle).
Kdybys doma neměla dalšího prcka, napsala bych ti, aby ses jim do té porodky radši už vnutila. Dřepět tam jen tak sice není nic moc, ale v tomhle stadiu těhotenství už bych opravdu i čekala, že ti to navrhnou sami.

S tím Hamiltonem - ani bych se nedivila, kdyby ti o tom nic neřekl :? . Jsem přesvědčená, že mi ho taky udělal, protože kontrakce okamžitě poskočily z osmi minut na pět, navíc ze mě začaly padat krvavé cucky (což jsem u druhého porodu nezažila a byla to mnoooohem příjemnější varianta), a neřekl mi taky nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
15.10.08 19:07

Já mám špatně nastavený metřík. Přesně jsem dnes 41 tt. Je to na palici, pořád čekám a čekám stále nic. Bolesti mi přestaly, špinim stále. Trochu se uklidnuji tím, že se to začíná už „připravovat“ proto to špinění. Už bych to chtěla mít za sebou a být s mimčem doma. Jak já nemám ráda nemocnice a čekání :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13998
15.10.08 19:11

Jujda, já jsem přehlídla, že ti prcci jsou dva. Tak to teprv.
Taky nesnáším nemocnice a po zážitku z prvního porodu byl můj sen dojet na poslední chvíli a brzy odrodit (což se mi nakonec i splnilo).
Tak ať to máš rychle za sebou, určitě už to bude.
Kamarádce při porodních bolestech taky střílela bolest do stehen. Popisovala to jako že nic moc…
Přeju krásný (a brzký) porod a zdravé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
21.1.14 17:50

Ahoj, chtěla bych se zeptat.
Termín dle UZ 19.1.2014 dle MS 21.1.2014.
Ráno kontrola nález čípek těžko dosažitelný, ale hodnota X2 (stejně jako minule :cert: )
a hlava „ballotuje“ (nevíte co to znamená, dr bych se zeptala, ale zprávu jsem četla až doma)
Dnes odpoledne jsem začala krvácet jasně červenou krví není toho moc, ale víc jak špinění.
Hlenová zátka mi odešla cca před 3 týdny.
Myslíte že by mohl začínat porod?? Bolesti zatím žádné nemám :nevim: Začal takhle někomu porod?? Kdy jste jely do porodnice? Nevíte co znamená „hlava ballotuje“? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24361
21.1.14 17:52

To je jedno co mas ve zprave, padej do porodnice 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46229
21.1.14 17:54

@brulinka jestli krvacis tak jed do porodky