Kompoty, ano či ne ?

Liz
2054
25.5.16 13:08

Kompoty, ano či ne ?

Nacházím různé názory i na domácí kompoty, které se většinou dost liší. Co si o nich myslíte vy? Jíte je, že jsou zdravé, nebo protože je máte rádi jen jako třeba dezert po jídle? Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13806
25.5.16 13:13

Kompoty skoro nejím, ale to protože je nedělám, nekupuji. Občas dostanu od babičky, tak si jednou za čas dám. Beru to jako poobědový „dezert“. Není to ale nic na co bych měla mermomocí chuť ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18447
25.5.16 13:14

@Liz Pouze domaci a beru je jako dezert.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
25.5.16 13:16

No, co je na tom zdravé? Tuna cukru na zavařování. Sama jsem se snažila nějak ten cukr nahradit, ale bohužel to jaksi nejde, nebo to neumím. Máme diabetika, tak hledám řešení. Kompoty prostě ne. Takže ovoce mrazím (do buchet, rýžový nákyp atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054
25.5.16 13:16

Já je teda taky skoro vůbec nejim, ale až do teď jsem si myslela, že alespoň trochu zdravé jsou než jsem si přečetla, že vlastně moc ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
25.5.16 13:22

Tak já ti nevím. Jako dítě a v studentských letech si pamatuju, že byl kompot běžnou součástí oběda. Ještě teď je často podáván u manželových rodičů k obědu (naši jsou rozvedeni, takže tam už rodinné obědy padly). Co žijeme s manželem sami ve vlastní domácnosti, tak ani kompot nejíme a dcera je snad ani nikdy nezkusila, u babičky nechce.

Občas koupím nějaký kompot do buchty, když není sezóna čerstvého ovoce. Spíše si dělám domácí pečené čaje - různě kombinuju ovoce (mrazím ho v průběhu roku postupně, abych pak mohla různě míchat a mixovat - třešně, rybíz, ostružiny, jahody, maliny, angrešt, meruňky, broskve…), hraju si s kořením, ochucuju citrusovýma plodama. Je to více variant, více mi to vyhovuje, dávám tam hnědý cukr a na zimu to zahřeje, případně obohatí i čaj s rumem :mrgreen:.

Ale kompoty nám ze stolu zmizely a ani na ně nemáme chuť, že bychom to obnovili. Tchyně dává na výběr, kdo chce k obědu kompot nebo třeba okurkový salát. Chlapi si dávají kompot - asi z nostalgie. Můj manžel je na sladké, ale je mu jedno, jestli má k obědu kompot, nebo si dá po obědě kafčo a něco sladkého. Já si raději vyberu okurkový salát. Z kompotu už jsem vyrostla, jako sním ho, když mi ho někdo podá, ale když si můžu vybrat, tak asi ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.5.16 13:23

Mám kompoty bez cukru, ty mi přijdou celkem ok, ale spíš ovoce mrazím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054
25.5.16 13:25

Edit vloženo 2×

Příspěvek upraven 25.05.16 v 13:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054

Příspěvek upraven 25.05.16 v 13:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054

@Apaji díky za vyčerpávající příspěvek :) Krásně jsi popsala dnešní pohled na kompoty asi u více mladých rodin :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
25.5.16 13:26

TAk já se chystám od letoška ovoce zavařovat, kompoty dělat. Máme je rádi a vzpomínáme rádi na dětství, kdy jsme přišli do sklepa a mohli si vybrat z různých variant kompotů-hrušky, jabka, třešně, broskve, jahody, švestky, okurky, houby…Je to ovoce, ovoce je zdravé, kor z vlastních nepráškovaných zdrojů, takže v tom vidím prospěšnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18447
25.5.16 13:28

@Apaji A neni to spis tim, ze se dnesni generaci zen proste nehcce s tim ovocem delat? Soupnout do mrazaku a prubezne vytahovat je jednodussi, ale kolik se toho ovoce do toho mrazaku vejde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
25.5.16 13:29
@radkka píše:
Mám kompoty bez cukru, ty mi přijdou celkem ok, ale spíš ovoce mrazím.

Jak??? 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
25.5.16 13:30

Kompoty podle mě právě ani moc zdrave nejsou, jak uz bylo zmineno, hromada cukru, kterou nelze asi moc nahradit, navic si myslim, ze tim dlouhym varenim se z ovoce vytraci vetsina vitaminu a zbyva akorat vlaknina.
V dnesni dobe je spousta ovoce dostupna po vetsinu roku, nerikam, ze vse a porad. Ale treba rozdil mezi cerstvou x zavarenou tresni nebo jahodou je obrovsky a to si radsi pockam na pristi sezonu, nez abych jedla neco, co uz nema svou chut…
Doma jsme delali, mamka uz od toho skoro upustila, babicky porad zaváří, samy neco zpracují, rozdávají, ze slusnosti neodmítám, obcas z toho udelam buchtu, obcas neco nacne manzel, ale spis to lezi ve sklepe :roll: coz mi pripomina, ze by to asi chtelo generalku sklepa :roll: :roll:
Sama taky radeji ovoce zmrazim, boruvky, svestky, jahody,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054
25.5.16 13:32

@misalin jo, to věřim, že je moc fajn si ve sklepě celý rok vybírat. Četla jsem, že kompoty jsou jen na chuť. Že po zavařovacím procesu ovoce přijde o všechny vitamíny a když se do toho přidá cukr, je to spíš jako dezert na chuť, než že by měly nějakou výživovou hodnotu. Tak jsem začla trochu tápat s tím se ptám tady jak to vidí ostatní.

Příspěvek upraven 25.05.16 v 13:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama