Komu dáváte dárky na Vánoce ?

Anonymní
20.11.20 22:44

Komu dáváte dárky na Vánoce ?

Mám tady rodinu tak raději anonymně :-)
Dávala jsem dárky rodičům a sourozencům na vánoce, protože se, ale rozrůstáme řekla jsem že polovičkám od sourozenců, dárky dávat nebudu.
Není to nic proti ním, na narozeniny jím koupím a ráda jim vymyslím něco co by je potěšilo. :)
Chci to jen utnout hned v začátku, abych jsem za pár let nemusela kupovat dárky na vánoce x lidem. Krom manželovi, svým dětem, rodičům z obou stran což je jasné těm se dárky kupovat budou. Ještě svým sourozencům (možná utnu i to, nevím), jejím polovičkám, neteřím, synovcům a do toho řešit, proč najednou nechci kupovat dárky, když x let před tím se kupovali.
Prostě si myslím, že Vánoce jsou sice i o dárcích hlavně tedy pro děti, ale víc jsou o společně stráveném čase spolu a taky raději více zafinancuji do kvalitních dárcích pro své děti. Než kupováním x maličkostí pro ostatní, budu muset taky koupit i levnější dárky svým dětem.
Ale problém je ten, že právě ty sourozenci to nechápou a cítí se dotčeně, proč partnerům a partnerkám kupovat nechci.
Já ještě partnera nemám, takže nevím jak budou někde fungovat vánoce na druhé straně, ale budu se snažit to mít takto i na druhé straně.
Jak to tedy máte vy? Komu všemu kupujete dárky a jak se tvářili druzí když jste jim oznámili že příští rok už nic nedostanou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4515
20.11.20 22:47

My to v rodině uplně utli kupuji jen svým dětem, manželovi. S rodičemi jsme se dohodli že oni nám nic my nic jim. Tak samo moje segra nic nám my nic jim, oni mají dvě děti, my tří. Rodiče jen vnoučatům nakupují. Neteřím kupují na narozeniny. Na vánoce mají prostě dárky od Ježíška…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
20.11.20 22:54

Řešíme jen narozeniny v širším kruhu. Vánoce jsou jen my plus dítě, plus rodiče z obou stran. To bych se udárkovala. Navíc většina příbuzných se s narozeninami točí kolem Vánoc a já nejsem Rockefeller… :lol: Všichni to bez námitek přijali a upřímně jsme to ani nijak neřešili, prostě to vyplynulo ze situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 22:54

Já kupuju dítěti, příteli, matce, babičce a dědovi z mamky strany a babičce a dědovi z mého táty strany. I tak je to finančně náročné.
Dítě cca 5000
Přítel 2000
Matka 1000
Ostatní 1500 dohromady.

• Citovat
  • Nahlásit
1699
20.11.20 22:56

Nejblizsi rodine a par dobrym kamaradum. Partnerum sourozencu nic nekupuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2534
20.11.20 22:58

Ono asi záleží na tom, kolik vás je. Já mám jednu sestru, manžel taky. Takže dáváme dárky i jim a jejich partnerům. Ale jde o symbolické dárky, třeba flaška kvalitního vína. Kdybych měli děti, tak bych dala i jim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
20.11.20 22:59

My kupujeme vsem, kupuju segry priteli, i přítelkyni pritelovo brachy :mrgreen: ale zas nemam prarodice, zadne teticky, sestřenice atd. Takze davame svym detem (jine deti v rodine nejsou), rodičům, sourozencum a jejich partnerum, protoze to by mi bylo blbe dat segre nejaky dar a jeji pritel aby na ni jenom koukal :D asi by mi bylo i lito, kdyby segra meho pritele vynechala a od pritelovo brachy sem loni dostala lepsi darek nez pritel :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51012
20.11.20 22:59

Rodine nejblizsi, vlastnim rodicum i prarodicum, kolegyni davam drobnost a ostatnim prinesu domaci cukrovi. Nasim zviratkum.
Proste koho mam rada.
Tady ve Vanocnim kolotoci nekomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 23:02

Stahli jsme letos obdarovavani pribuznych na minimum. Hlavne kvuli tomu, ze manzel uz je podruhy letos kvuli korone bez prace, nevime co bude a nemuzeme si dovolit rozhazovat tisicovky.. Vsem to rikam popravde a natvrdo. Tvari se, ze to chapou, myslet si o tom muzou co chteji.. Davame darek samozřejmě nasim detem, a pak mym rodicum a tchyni. Sourozenci a jejich deti musi jit prostě stranou, natoz nejaky teticky. A stejne korona nekorona, uz to byla posledni roky akorat krec a vymysleni blbosti, nikdo nedostatkem netrpi a kazdy si koupi všechno, co potrebuje..

• Citovat
  • Nahlásit
646
20.11.20 23:03

Manželovi a rodičům. Dítě ještě nemám. Se sourozenci jsme to utli, je nás hodně. Z manželovi strany dáváme jeho mamce a sestře, ale od letoška prosazuji, že společný dohromady, nějak je mi proti srsti, že bych měla dávat dárky jeho sestře a svým sourozencům ne. Oni to u nich v rodině vůbec prožívají mnohem víc, dávají si hodně dárků a drahých a k tomu vždy nějaké blbosti, bez kterých bych se klidně obešla,. vlastně bych byla radši, kdyby mi je vůbec nedávali. My si v rodině dávaly vždy jeden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
20.11.20 23:04

Kupuji tomu, koho mám ráda. Záleží na tom, jaké máte vztahy, jak slavíte. My slavíme všichni spolu tak by asi bylo hloupé, kdybychom rozbalovali a sestry manžel tak nic neměl… Ale i tak, je to skvělý chlap, mám ho ráda a dostal by i tak…Kupujeme rodičům, všem dětem, sourozencům, jejich partnerům, partnerům dětí, přátelům, kamarádů dětí ve škole… prostě kdo nás napadne i kdyby maličkost. My vozíme ale i do útulku a do domova pro seniory, kde jsme měli dříve babičku než zemřela, ten zvyk nám nějak zůstal a syn to vyžaduje a babičky a dědečkové mají radost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
20.11.20 23:08

Dávali jsme rodičům manžela i mým. Manželově sestře, jejímu muži a synovi. To stejné u mojí sestry. Plus bratr a babička. Letos sestra řekla, že my dospělí už si dávat nebudeme, fajn respektuji to, dáme si navzájem jen dětem. Toho se chytla i máma, tak prý jim taky nemáme nic dávat, že dají jen dětem. To stejné řekla i babička, ale ta říká pořád, že jí nic nemáme dávat, že je stará a už nic nepotřebuje. Jelikož k nim pojedeme, tak tady to úplně nedodržím. Nechci jet úplně s prázdnou a děti by se divily proč jim nevezme dárky, takže nějaké menší dárky jim vezmu, babičce taky určitě, protože ta mi bude strkat jako vždy obálku, jak jí znám. Bráchovi nevím, on nám nedává nikdy nic, ale dřív jsem mu něco malého dávala, ale asi se už na to letos taky vykašlu. Manželova sestra se rozvedla a po zlém, takže dáme už jen jí. Já bych klidně pokračovala a dál kupovala, ale když nechtějí, tak se přizpůsobím, uražená nejsem.

Příspěvek upraven 20.11.20 v 23:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1526
20.11.20 23:09

Ja rada davam darky. Kupuji detem, manzelovi, sestre+jeji deti+jeji manzel, mym rodicum, me prateticce. Manzel uz ma jen tatinka, takze tomu, pak manzelovym dospelym neterim, manzelovymu brachovi a jeho zene, potom detem kamaradu, se kterymi se o vanocich setkavame. Nejsou to obr dary. Spis jen symbolicky, ze si clovek vzpomnel a popremyslel, co by komu udelalo radost. Ted navrhla neter, ze se na to letos vykaslem a nic si davat vzajemne nebudem a je mi to lito. Mam vanoce moc rada a tesi me si neco vzajemne dat. Treba jen domaci vajecnak. Naopak to neprehanim s darky pro deti. I tak se jim toho sejde od vsech az moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5493
20.11.20 23:10

Nedáváme k vanocum dárky sourozenců ani jejich partnerům, jen dětem, oni zase naším dětem, spíš jen nějakou drobnost.. Dárky kupuju manželovi, dětem, rodičům, těm ale také pouze něco symbolicky.. Jinak nikomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
20.11.20 23:13

Já jsem dárkový maniak. :mrgreen:

Z rodiny jen manžel, dítě, rodiče, tchánovci (dál není komu, všichni jsme jedináčci). Dávám dárky hrozně ráda, takže to beru jako velkou křivdu, že nemáme větší rodinu, a kompenzují si tyto své pudy na přátelích, jejich rodinách (ano, dávám dárky nejen dětem a partnerům, ale i rodičům a prarodičům nejlepších kamarádek) a kolezích z práce (tam většinou jen jim a dětem, poněvadž všechny manžele a manželky neznám, tak nevím, co by je potěšilo). :lol:

A pak s sebou pravidelně od prosince nosím erární krabičku s drobnými dárky pro případ nouze a nečekaného daru (mám tam dámské i pánské varianty). :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat