Komunikace s exmanželem

Anonymní
13.1.20 09:38

Komunikace s exmanželem

Dobrý den,
asi ani radu nežádám, jen se potřebuji vypsat. V mém okolí mě moc nikdo nechápe- rodina atak.
Rozešla jsem se s manželem, se který mám 2 děti, 8 a 11 let. Odešla jsem od něj, protože mě podváděl s mojí kamarádkou a bylo mu jedno, že to vím, že ona mi píše atd. atd.. Vyhovovalo mu mít dvě ženy a stavěl na tom, že nemám kam jít. On odejít nechtěl a všechno, co se dělo navíc chci zapomenout. Odešla jsem cca 25 km daleko a z mých osobních důvodů a i proto, že najednou funguje jako táta o 80 procent líp než kdy předtím, jsem svolila ke střídavé péči a děti souhlasí, ale ví, že kdykoli mohou říct, že chtějí zůstat u mne. Střídáme se po 3-4 dnech, déle nevydržíme a dětem držíme jejich standart. Co mě trápilo bylo, že muž se mnou komunikoval jako s hadrem, ponižoval mě a byl ke mě sprostý. Podotýkám, že stále je s mojí ex kamarádkou, se kterou pravděpodobně čekají miminko. Nyní se to ale změnilo. Konečně spolu mluvíme jako staří dobří přátelé, i když mě to stálo mnoho psychických sil a trpělivosti, ale vyplatilo jsem a já jsem hrdá na to, že naše děti můžou mít rodiče, kterým to sice nevyšlo, ale přesto k sobě mají úctu a mohou společně strávit občas nějaký čas..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25286
13.1.20 10:21

Gratuluji :mavam: u nás je to stejné. Taky střídáme po méně dnech a i přes neshody a emoce během rozchodu a po něm spolu vycházíme v pohodě. Děti jsou spokojené, v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
13.1.20 10:24

Paráda :palec: a tak by to mělo být všude, když už spolu dva mají dítě nebo děti.. Taky jsme to ze začátku měli s manželem mezi sebou vyostřený celkem, když jsem řekla, že chci, aby se odstěhoval.. časem se ale emoce uklidní a taky spolu vycházíme skvěle.. Je potřeba si to v hlavě srovnat a umět se povznést nad některý věci. To se holt stává, že dospělým to nevyjde, ale už jen kvůli dětem by se spolu měli umět normálně domluvit a neházet si klacky pod nohy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68676
13.1.20 10:35
@Anonymní píše:
Dobrý den,
asi ani radu nežádám, jen se potřebuji vypsat. V mém okolí mě moc nikdo nechápe- rodina atak.
Rozešla jsem se s manželem, se který mám 2 děti, 8 a 11 let. Odešla jsem od něj, protože mě podváděl s mojí kamarádkou a bylo mu jedno, že to vím, že ona mi píše atd. atd.. Vyhovovalo mu mít dvě ženy a stavěl na tom, že nemám kam jít. On odejít nechtěl a všechno, co se dělo navíc chci zapomenout. Odešla jsem cca 25 km daleko a z mých osobních důvodů a i proto, že najednou funguje jako táta o 80 procent líp než kdy předtím, jsem svolila ke střídavé péči a děti souhlasí, ale ví, že kdykoli mohou říct, že chtějí zůstat u mne. Střídáme se po 3-4 dnech, déle nevydržíme a dětem držíme jejich standart. Co mě trápilo bylo, že muž se mnou komunikoval jako s hadrem, ponižoval mě a byl ke mě sprostý. Podotýkám, že stále je s mojí ex kamarádkou, se kterou pravděpodobně čekají miminko. Nyní se to ale změnilo. Konečně spolu mluvíme jako staří dobří přátelé, i když mě to stálo mnoho psychických sil a trpělivosti, ale vyplatilo jsem a já jsem hrdá na to, že naše děti můžou mít rodiče, kterým to sice nevyšlo, ale přesto k sobě mají úctu a mohou společně strávit občas nějaký čas..

Mám podobnou zkušenost. Prostě má máslo na hlavě, krapet procitnul z růžových brýlí a hlavně přišel velkej třesk, nové nastavenípravidel. Najednou to není on, kdo má na vrh a tu vzájemnou spolupráci potřebuje. Hele,, ještě nemáš vyhrno. Je to velmi tenká hranice, udrže to tak, že vycházíš vtříc, ale zároven si nenecháš nas.rat na hlavu. Tenká hranice v tom, na jednu stranu slušně odmítat neadekvátní požadavky, ale zároven být schopná se přenést i přes to, že mu vyhovíš i n tvůj úkor. Ale zároven od něj taktéž něco požadovat… Nemám vyhráno ani já a to už to vcelku funguje 4 roky.
Ale je to fakt fajn, ohromná úspora energie, protože ty žabomyší války expartnerů je strašný energetický vysavač. A hlavně je to super pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 10:50
@Lama Lama píše:
Mám podobnou zkušenost. Prostě má máslo na hlavě, krapet procitnul z růžových brýlí a hlavně přišel velkej třesk, nové nastavenípravidel. Najednou to není on, kdo má na vrh a tu vzájemnou spolupráci potřebuje. Hele,, ještě nemáš vyhrno. Je to velmi tenká hranice, udrže to tak, že vycházíš vtříc, ale zároven si nenecháš nas.rat na hlavu. Tenká hranice v tom, na jednu stranu slušně odmítat neadekvátní požadavky, ale zároven být schopná se přenést i přes to, že mu vyhovíš i n tvůj úkor. Ale zároven od něj taktéž něco požadovat… Nemám vyhráno ani já a to už to vcelku funguje 4 roky.
Ale je to fakt fajn, ohromná úspora energie, protože ty žabomyší války expartnerů je strašný energetický vysavač. A hlavně je to super pro děti.

Je to těžký, ale já se moc mstít neumím a hlavně nechci, pořád jsme lidi a já mám tak nějak pocit, že bych tím popřela všechno hezké, co jsme spolu prožili. Děti jsou v klidu a to je pro mě nejdůležitější a myslím, že to časem hodně ocení.
Ta tenká hranice tam je, to souhlasím, zatím našlapuji po špičkách já. Ale co jsem pochopila, tak z jeho strany ten tvrdacky postoj je jen poza. Protože je přeci chlap a nedá najevo vinu. Na nový rok jsem ho i přes jeho negativní chování objala, strašně se klepal a tekly mu slzy. Přiznal, že je ze mě nervozní a že mě má pořád rád.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat