Končí mi PP smlouva a jsem těhotná

24.6.20 09:12

Končí mi PP smlouva a jsem těhotná

Dobrý den,
končí mi k 30.6.2020 PP smlouva na dobu určitou a jsem těhotná.
Mám si nějak zažádat o nemocenskou u svého gyn. doktora? Četla jsem o nějaké ochraně lhůtě 7 dní když nastoupím na nemocenskou a ochraně lhůtě 180 dní? Jak mohu postupovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3729
24.6.20 09:17

A ty jsi nemocná? Do 7 dnů od ukončení PP lze ještě nastoupit na PN, ale prvnich 14 dni nikdo neplati. A 180 dnů musíš mít před nástupem na mateřskou od konce PP aby si na ni měla nárok a k tomu ještě odpracovano 270 dní za poslední 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 09:23

@JancaS84 Ano, mám veliké bolesti a strašně nízký tlak. Většinou jsem někde lezla po regálech a motala se mi hlava. A tu nemocenskou mám po skončení PP podat do bývalé práce (neví tam, že jsem těhotná) anebo na sociálku pod kterou spadám? Za poslední dva roky mám odpracováno 290 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
24.6.20 09:27

A v kolikátém jsi týdnu? Nyní do práce chodíš? Oni už nechtějí smlouvu prodloužit? Mohla bys zažádat o přeložení na pozici vhodnou pro těhotné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
798
24.6.20 09:31

@Pet32 No pokud jí končí smlouva, tak v momentě, kdy zjistí, že je těhotná, tak jí to nikdo neprodlouží. Bohužel :D Jako zkusit to může, za to nic nedá, ale myslím si, že to neprojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 09:31

@Pet32 Jsem ve 13. Týdnu a nechtějí mi smlouvu prodloužit a ani přeložit na jinou pozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
24.6.20 09:37

@Kristynkakk já myslela, jestli nejsi třeba v 5tt, tak buď nemocenská, do 180 dní od konce smlouvy se vejdeš. Nebo 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti a pak mateřská

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 09:40

@Pet32 a tu nemocenskou mám podat v bývalém zaměstnaní a nebo na sociálce?
Budou mi vyplácet nemocenskou ihned nebo ne? Budou mi jí vyplácet na základě bývalého platu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8719
24.6.20 09:49

Ale o neschopence rozhoduje lékař na základě zdrav. stavu. Ty o tom nerozhoduješ ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
24.6.20 09:51

@Kristynkakk tak teď ještě pracuješ, smlouva končí 30.6., jestli máš zdravotní problémy, tak proč už nejsi na neschopence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6935
24.6.20 10:20

Nedělejte ze sebe nechápající - nemocenská bude čistě účelová a pokud to dobře zahraje, tak ji dostane. Buďto ji poraďte nebo se na ní vykašlete, ale nehrajte s ní hru „najednou jsem těžce nemocná, když mi končí PP“! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3729
24.6.20 10:23

Tak bez na neschopenku hned, když máš takový problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 11:08

@cell @Petr32 @jege @JancaS84 Nyní jsem byla na neschopence týden. Doktor mí jí chtěl prodloužit, ale já chtěla do práce. Tak jsem jí ukončila (neschopenku). Pak mi v práci po nahlášení ukončení PN řekli, že už se mnou smlouvu již neprodlouží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6935
24.6.20 11:12
@Kristynkakk píše:
Nyní jsem byla na neschopence týden. Doktor mí jí chtěl prodloužit, ale já chtěla do práce. Tak jsem jí ukončila (neschopenku). Pak mi v práci po nahlášení ukončení PN řekli, že už se mnou smlouvu již neprodlouží.

Tak asi pochopili, která bije a nechtějí Tě mít na krku. V tom případě běž zase k doktorovi, že se Ti přitížilo a už se na ně vybodni! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.20 12:32
@jege píše:
Tak asi pochopili, která bije a nechtějí Tě mít na krku. V tom případě běž zase k doktorovi, že se Ti přitížilo a už se na ně vybodni! :cert:

@jege Ty dva dny nějak zvládnu. Ale potom to musím nahlásit na sociálku tu PN?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama