Konec kojení, jak dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verulec
Kecalka 143 příspěvků 21.02.10 20:27
Konec kojení, jak dál?

DObrý večer. Chtěla jsem vás poprosit o radu. Můj syn bude mít 1.3.2010 1 rok a já bych chtěla pomalu přestat kojit. Teď kojím už jen v noci, přes den velmi málo. Vůbec ale nemám zkušenosti s těma umělýma mlékama. Kamarádka mi říkala, že mu mám místo toho kojení dát NESTLÉ Junior mléko Bifidus. A tak jsem chtěla vědět, jaký na to máte názor. Je to dobrá volba? MOc děkuji za reakce.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 21.02.10 20:31

Přechod na um není jen tak. Ono totiž každému dítku nevyhovuje to samé co druhému šmakuje. Myslím, že budeš muset vyzkoušet i víc druhů a značek, než najdeš to pravé mlíčko pro synka. Když se mi odstavila dcera, tak jsem do ní prostě um téměř nedostala, a to jsem vyzkoušela 5 značek a nakonec to vypil pes :oops: . Holka um nechtěla, byla nějakou dobu jen na jogurtech, sýru, lučině atd., od cca 1,5 roku pije normální mléko s veeeelkou chutí, klidně dá hrnek k snídani, druhej odpoledne a třetí večer.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 21.02.10 20:41

Kamaradka odstavila v roce a dala na normalni mleko.Nechtela nechat uz zvykat na UM.pokud nemate alergii prejdi na normalni.

rea.sk
Echt Kelišová 9299 příspěvků 21.02.10 20:51

Ahoj, UM musíš vyzkoušet které budu prckovi vyhovovat.. U normálního trvanlivého mléka musíš počítat že tak dítko v roce nezasytí jako UM. A v tom UM jsou předse jenom látky které ještě podporujou vývoj kostí a jiných laték které tělo miminka potřebuje. Ja obyč. mléka začala dávat až měl malý 2 roky. A pili jsme normální klasicky sunar…A doktorka mi ani nedoporučovala u tak malého miminka jít na kravské mléka..ale každý má na všechno uplně jiný názor…

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 21.02.10 20:54

ahoj taky jsem řešila jak malou pře vést a nedařilo se, pak jsem si zlomilanohu zůstala v nemocnici a jak jí začal šmakovat sunar, tak pokud chceš přestat kojit doporučuji razantně a odjet at si to s mimi uije tatínek, jo moje malá vůbec nebrečela prostě neviděla prso a nechtěla ho , manželovi v klidu spala celou noc a mě tak 3× budila že che bumbu přeji rychlý přechod

verulec
Kecalka 143 příspěvků 21.02.10 21:00

Moc děkuju za reakce. Nejdříve jsem taky už nechtěla přecházet na UM, jenže co bych mu dávala v noci, když se vzbudí? Je to těžké, je fakt, že každému miminku vyhovuje něco jiného. Tak koupím asi ten bifidus, zkusíme ho a uvidíme. Taky největší problém je v tom, že malý vůbec není zvyklí na flašku,( a ani nechci, aby si na ni zvykl) takže mu to budu muset dávat v hrníčku s pítkem.

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 21.02.10 21:01

ahojky,ve 14měs Viki přešla na kravské mlíko,zcela bez problémů.Ze dne na den jsem prostě kojit přestala a bylo.Naštěstí jí chutnalo,zdravotní potíže z něj neměla.
Nějaké drahé UM mi přišlo zbytečné kupovat 8-) :mavam:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.02.10 21:03

Přestávala jsem teď, protože mlíko téměř vyschlo a kvůli jednomu kojení se mi to už nechtělo udržovat.
Mates teda vypije cokoli, takže je na Sunaru, chuťově mi přijde nejschůdnější, měl ještě Bebu a neměla ideální chuť, Nutrilon je prý hořky.

Zkus mu UM dát místo kojení. Uvidíš jak se bude tvářit. probio bych naháněla jogurty, podle mě nemusí v UM být. Hlavní je obsah vápníku a vitamínů a minerálů přiměřený věku, a to UM vyřeší krásně.

Trvanlivé bych nedala, to nepiju ani já :oops: Pijem čerstvé, až Mates dostane obyč mléko, tak to bude plnotučné bio mléko čerstvé. (no čerstvé v lahvi, ne přímo do krávy)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.02.10 21:05

verulec, v noci bych už mléko nedávala, pokud se vzbudí, dej vodu nebo čaj, za čas zjistíš, že buď se budí opravdu jen žízní, to stačí dát pítko s vodou do postýlky nebo se přestane budit úplně 8-)

slunickop
Stálice 94 příspěvků 21.02.10 21:06

ahoj, já jsem malého chtěla v šesti měsících plného kojení zasytit na noc kašičkami, aby lépe spinkal( nepovedlo se , nespí stejně))a vůbec mu nevadilo jiné mléko, navíc hypoalergenní, které má nahořklou chuť. těmi příchutěmi kašiček je to dobré, tak zkus to mlíčko ochutit a pak o třeba dát samotné…my zkoušeli jako první Humanu HA a pak Hipp HA( papá obojí).Já mám spíš opačný problém, myslím, že jsem tím, že mu dávám mlíčko na noc z flašky a pití z flašky, ho trochu přivykla na snadnější sání a z prsa mi tolik nechce sát..je nám osm měsíců a já ještě kojit chci.No možná je tak problém, že z prsu tolik nevysaje, minule jsme si zkoušela odsát a podailo se mi odsát za asi 3/4 hodinu 20ml, to je pěkně málo..tak snad on sám vysaje víc, nebo??Na váze přibíráme, ale už je to taky tím,že máme normálně příkrmy..tak uvidíme, ono to nějak dopadne…

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 21.02.10 21:06

Hrníček :pankac:
My flašku uplně přeskočili, nebyla nikdy akceptována a přijata, natož vloženo do úst :lol:
Z hrníčku se naučí pít během pár dnů, prostě to bude už velkej kluk.
A pití v noci, zkus místo mlíčka dát čaj nebo vodu, myslím, že už je velkej a v noci už podle mě nepotřebuje jíst.

verulec
Kecalka 143 příspěvků 21.02.10 21:16

Moc děkuju, hned dnes v noci zkusím místo kojení dát jen čajík. Zítra napíšu, jak jsme dopadli. :-)

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 21.02.10 21:23

Zkus, pak dej vědět. Jsem zvědavá, jestli vezme čajík na milost hned, nebo bude „prskat“ :-)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.02.10 21:28

Tak jasně, že bude prskat, když je zvyklý na mlíčko a ještě z prsa.
Mates si zvyknul v 9m za 3 noci, když se vzbudil a natahoval, tak jsem ho ponosila, pohoupala, dala vodu a jemuhned začala padat hlavička, tak šup do postýlky. Ve finále jsem ho odstěhovala do vlastního a spí celou noc. Teda dnes už byl 2× vzhůru, leze mu zub :zed:

verulec
Kecalka 143 příspěvků 21.02.10 21:36

Taky ho chceme co nejdřív přestěhovat do vlastního pokojíčku. Doufám, že to zvládnem nachystat co nejdřív, protože věřím tomu, že když bude úplně sám, tak se nevzbudí. :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >