Konec rodičáku a těhotná

103
22.4.16 12:14

Konec rodičaku a těhotna

Ahojky holky potřebovala bych radu, ted jsem zjistila že jsem znovu těhotna ale 1.5.2016 my konči rodičak. Do práce se nemam kam vrátit mela jsem smlouvu na dobu určitou. takže mi poslali na nemocenske dopis o ukonceni smlouvy. a ted nevim co dal.Jak by to bylo kdybych šla nekam do práce kdy bych mohla jit na ně marodit? Vím že problémy v tehu mit budu 100% a doktor me bude chtit hnat na marodku.Mam za sebou několik potratu a vždy krvaceni.ale nemuzu si dovolit zustat bez penez doma a pracak davat podporu jen na 5 mesicu. Děkuju za každou radu budu ráda

Příspěvek upraven 22.04.16 v 12:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27357
22.4.16 12:21

A to mas po tom ivf? To jsi nevěděla dřív, ze budeš bez peněz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
22.4.16 12:21

8o Chceš jít do práce, zatajit těhotenství, abys pak mohla na ně marodit? No potěš, jak umí být dneska lidi milým dárečkem 8o Proč si nenajdeš třeba práci z domu, když stejně víš, že okamžitě půjdeš na nemocenskou? :zed: Já jen žasnu, čeho jsou lidi dnes schopní…

Edit: Koukám i na jiné diskuze.. Gratuluji k očividně úspěšnému IVF, ale sakra tak když se pokoušíte už dokonce takhle, tak si to neměla promyšlené dopředu? 8o 8o Jako gratuluji, ať je vše v pořádku, ale fakt se nestačím divit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50881
22.4.16 12:28

@Ada92 Mám obavu, že tohle ti neprojde, i kdyby ses nakrásně nechala zaměstnat kdekoliv, tak z 99% budeš mít tříměsíční zkušební dobu, během které to buď na tobě bude vidět nebo budeš muset na nemocenskou..
Takže tudy cesta fakt nepovede. Budeš se muset buď nahlásit na pracák nebo se nahlásit jako osoba pečující o dítě, jinou variantu nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
22.4.16 12:37

Je to dost na rychlo, musela by ses zeptat na sociálce jestli to jde, prodloužit si rodičák o těch 9měsíců, abys měla aspoň zajištěno placení zdrav. a soc. Sice bys pobírala malou částku, ale můžeš si přilepšit třeba brigádou. Musí ti vycházet, abys měla min.50,– měsíčně na vyplacení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
22.4.16 12:37

Děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10638
22.4.16 12:44

Myslím, že jedině nahlásit na ÚP. A dokud budeš moct, tak aspoň nějakou brigádu, sice se ti zastaví podpora, ale dostaneš ji pak. Nebo aspoň takhle mi to bylo řečeno. No a pak po porodu budeš mít další RP.

Do práce nikam těhotná nechoď, fakt to není fér ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50881
22.4.16 12:49

@a1j2a3 sociální platit nemusí a zdravotní za ni zaplatí stát, když se nahlásí na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o dítě, to je fakt ta poslední věc, kterou bych v zakladatelky případě řešila. Natáhnutí rodičáku samozřejmě jde, ale moc si nepomůže bych řekla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.16 12:50

Tak pokud jsi hlášená sama s TP v místě bydliště, tak dostaneš po 5 měsísích podpory. ze sociálky hmotku, příspěvky na bydlení - ale nevím, jak je to v případě nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20129
22.4.16 12:55
@Ada92 píše:
Ahojky holky potřebovala bych radu, ted jsem zjistila že jsem znovu těhotna ale 1.5.2016 my konči rodičak. Do práce se nemam kam vrátit mela jsem smlouvu na dobu určitou. takže mi poslali na nemocenske dopis o ukonceni smlouvy. a ted nevim co dal.Jak by to bylo kdybych šla nekam do práce kdy bych mohla jit na ně marodit? Vím že problémy v tehu mit budu 100% a doktor me bude chtit hnat na marodku.Mam za sebou několik potratu a vždy krvaceni.ale nemuzu si dovolit zustat bez penez doma a pracak davat podporu jen na 5 mesicu. Děkuju za každou radu budu ráda

Budes mit 3 mesicni zkusebni lhutu, navic nenastoupis hned, 4-5 mesic se na tobe jiz pozna. A spocitej si, jak se ti vyplati jit do prace a riskovat potrat vs. kolik by vas stalo dalsi ivf. Vyuzij tu podporu po dobu 5 mesicu, i kdyz pokud nenastupujes z prace, jak je to par tisic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
22.4.16 12:59

@Moise to jsem nevěděla, že jde udělat s tím zdrav.poj. Dík za info :palec: Vím, že potřebuje peníze, ale najít si práci a hned jít marodit je k ničemu, když se může nahlásit jako pečující o dítě, tak to je asi nejlepší možnost.
Chtěla jsem jen poradit, to že neměla vyřešeno finanční zabezpečení, když podstupovala ivf a věděla, že může otěhotnět je věc druhá a nechápu to, ale na to se neptala :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
22.4.16 13:04

Tak jen abych to upřesnila nebyla jsem na ivf kuli penezum abych nzutsaa doma jen tak jsme to chteli přesunout na další rok moje procento na normalni početi bylo 5% a najednou se povedlo a dost nečekaně. Jen než mě tu všichni odsoudíte to že jsem otěhotněla normaně je spiš velky zarak.Jsem za to mco rada ale nadruhoustranu ted nevim co dál. proto jsem se ptala zda by slo jit pracovat a dyby se nahodou opakovali komplikace zda by slo jit ma ně marodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
22.4.16 13:05

Omlouvám se za překlepy pišu z mobilu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.16 13:08

@Ada92 Tak naše firma třeba nabízí práci z domu, i na zkrácený úvazek. Pokud umíš základy NJ (úroveň A2 - což je asi 10 lekcí ze Sprechen Sie Deutsch), tak máš u nás práci z domu na fakturách jistou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
22.4.16 13:26

@hudečice ahoj, mohla bys mi k té práci dát nějaké informace? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu