Kontakt s nakaženým, postup

Anonymní
3.3.21 17:16

Kontakt s nakazenym, postup

Ahoj, už v tom mám zmatek, proto se zeptám zde. Minulý týden kontakt v práci, kanceláře, všichni roušky. V pondělí přišli s tím, že je 6 osob je nakažených, pozitivni, jsou doma. Od pondělí nahlaseno oficiálně na hygienu. Ale vsichni ostatní chodí dal do práce a nikdo neví, jaký je postup. Kontaktovat sami hygienu, svého dr, dát si zadánku na test, být v karanténě? Hygiena o všech zúčastněných ví, zatím nevolala. Co tedy dal a co následně pro rodinné příslušníky vč. mimin? Díky za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1050
3.3.21 17:22

U mě je to teď takto kolega v pondělí test pozitivní. Na hygienu nás nehlásil jelikož byl víkend doma. Já včera odešla z práce dřív není mi dobře. Dnes jsem volala k dr. zítra jdu na antigení test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 17:26

@martina1988 u nás všichni v pohodě, chodí dal do práce. Protože všichni čekají, že zavolá hygiena :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2944
3.3.21 17:29
@Anonymní píše:
Ahoj, už v tom mám zmatek, proto se zeptám zde. Minulý týden kontakt v práci, kanceláře, všichni roušky. V pondělí přišli s tím, že je 6 osob je nakažených, pozitivni, jsou doma. Od pondělí nahlaseno oficiálně na hygienu. Ale vsichni ostatní chodí dal do práce a nikdo neví, jaký je postup. Kontaktovat sami hygienu, svého dr, dát si zadánku na test, být v karanténě? Hygiena o všech zúčastněných ví, zatím nevolala. Co tedy dal a co následně pro rodinné příslušníky vč. mimin? Díky za odpověď.

Nevím jak oficiálně, ale já bych si zašla na antigenní test a podle toho bych se zařídila. Na test bych šla klidně víckrát, může se každé tři dny. Rodinu bych zatím neřešila, to až pokud bych byla já pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
3.3.21 17:33
@Anonymní píše:
@martina1988 u nás všichni v pohodě, chodí dal do práce. Protože všichni čekají, že zavolá hygiena :think:

Také bych chodila kdyby mi nebylo zle. Včera mě začala bolet hlava, suchý kašel večer teplota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.3.21 17:38

Hygiena ti asi volat nutně nemusí, jsou přetížení.
Nastupuješ do karantény na 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. V této době absolvuješ PCR test, na který dostaneš žádanku od svého praktického lékaře.
Veškeré info najdeš přehledně třeba zde http://www.khsstc.cz/…4_161_1.html

Antigenní test může má nižší spolehlivost, pokud máš jakékoli pochybnosti a příznaky, izoluj se a jdi na PCR!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
3.3.21 17:39

Kdybych mela kontakt s nakazenym, rekla bych si praktickemu lekari o zadanku na PCR test. Na antigen bych sla jen, kdyby to byla ma dobrovolna akce a nebyla bych indikovana na vystaveni PCR zadanky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.3.21 17:42
@Jackie Daniels píše:
Hygiena ti asi volat nutně nemusí, jsou přetížení.
Nastupuješ do karantény na 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. V této době absolvuješ PCR test, na který dostaneš žádanku od svého praktického lékaře.
Veškeré info najdeš přehledně třeba zde http://www.khsstc.cz/…4_161_1.htmlAntigenní test může má nižší spolehlivost, pokud máš jakékoli pochybnosti a příznaky, izoluj se a jdi na PCR!

Na těchto stránkách se píš karanténa 10 dnů, měla jsem za to, že to nedávno prodloužili… Nejlepší info ti dá tvůj praktický lékař, až mu budeš volat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9553
3.3.21 19:02
@Anonymní píše:
@martina1988 u nás všichni v pohodě, chodí dal do práce. Protože všichni čekají, že zavolá hygiena :think:

Nesmysl, zaměstnavatel vás měl poslat domů a měli jste se nahlásit sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
3.3.21 19:47
@Anonymní píše:

A nema nahodou hygiena webovy formular, kde se kontakty hlasi sami? Nebo uz to zrusili? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10894
4.3.21 06:42

Manžel měl v neděli pozitivní test. V pondělí volala hygiena a chtěli kontakty dva dny před příznaky. Takže čtvrtek a pátek. Manzel měl od úterý dovolenou. Pak v úterý volala hygiena mě a to už jsem měla příznaky. Dnes jdu na test a děti v pondělí. Opět skrz to volala hygiena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28080
4.3.21 07:26

No oni nove rozhodli, ze ten prispevek v karantene bude jen tehdy, kdyz se ozve hygiena a toho člověka oni pošlou. Takze lidi prestanou resit s obvodakem a vsichni budou vyckavat na hygienu, ktera nestiha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10894
4.3.21 07:40

No ale postup je takový že když máš pozitivní test, volas obvodní a teprve pak se ozve hygiena. Nám volali během dvou dnů třikrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 07:54

U nás v neděli indikován pozitivní kolega, poslední kontakt s ním byla středa, do karantény nás poslala hygiena všechny v pondělí - řešeno s vedením. Osobně nám hygiena poslala sms v úterý, karanténa byla ještě 10 dnů. Z testů nás ostatních vyšel další jeden pozitivní, poslední kontakt v pátek a karanténa se tím prodlužuje, nyní už na 14 dnů ( od 1.3. nově). Rodinných příslušníků se karanténa netýká do tvého pozitivního testu nebo do tvých příznaků.

• Citovat
  • Nahlásit
1050
4.3.21 13:39

No já dnes byla tedy na antigením testů jelikož příznaky po kontaktu mám a jsem nagativní, takže do pátku mám dovolenou a v pondělí jdu do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat