Kontrola až za měsíc

Anonymní
6.5.20 09:23

Kontrola až za měsíc

Ahoj holky, jsem tehu poprvé, tak mám obavy a chci se zeptat zkušených. Na prvni kontrole jsem byla v 7 tt, mimo tlukouciho srdíčka si dr. všimla i malého hematomu. Doporučila mi šetřit se a prý uvidíme, jestli hematom odejde či se vstřeba nebo zda vezme i mimčo. Na další kontrolu mě objednala za měsíc. Nedostala jsem žádný papir do ruky, žádné další info, musím prostě čekat. Přijde mi to jako hrozně dlouhá doba a vím, že se celý měsíc budu nervovat jak to dopadne. Přijde Vám v pořádku termín kontroly? Přemýšlím, zda není od věci objednat se dříve i někam jinam pro zjištění průběhu? Děkuju za názory. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
248
6.5.20 09:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem tehu poprvé, tak mám obavy a chci se zeptat zkušených. Na prvni kontrole jsem byla v 7 tt, mimo tlukouciho srdíčka si dr. všimla i malého hematomu. Doporučila mi šetřit se a prý uvidíme, jestli hematom odejde či se vstřeba nebo zda vezme i mimčo. Na další kontrolu mě objednala za měsíc. Nedostala jsem žádný papir do ruky, žádné další info, musím prostě čekat. Přijde mi to jako hrozně dlouhá doba a vím, že se celý měsíc budu nervovat jak to dopadne. Přijde Vám v pořádku termín kontroly? Přemýšlím, zda není od věci objednat se dříve i někam jinam pro zjištění průběhu? Děkuju za názory. :kytka:

Je to úplně normální.. Pokud by byl nějaký velký problém, objedná tě dřív.. Pokud nebudeš krvácet nebo mít bolesti, tak budeš muset vydržet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7673
6.5.20 09:30

Je to normální doba. Moje doktorka ze začátku objednává po 3 týdnech, ale i o tom měsíci jsem slyšela. Stejně s tím hematomem nic neudělají, začátky těhotenství jsou vždy buď, anebo… Šetři se, ať to fyzickou námahou zbytečně nepokoušíš k prasknutí. Na gynekologii nebo na pohotovost jeď, pokud budeš krvácet. Pokud bude vše ok, možná už příště dostaneš průkazku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
6.5.20 09:31

Je to klasická doba. Vím, ze je to dlouhé také jsem to tak měla :) priste už dostaneš průkazku a vše bude určitě v pořádku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17337
6.5.20 09:34

Ne, je to normální doba. zbytečné objednávat se někam dřív. musíš vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
6.5.20 09:42

Je to uplně normální. Já třeba byla v těhotenství na první kontrole až v 11tt (bylo mi dobře, do toho pak přišly vánoce). Samozřejmě pokud bys třeba začala špinit nebo se objevil jiný problém, dr zavolej a vezme tě dřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11115
6.5.20 10:04

Je to normální. Je to prostě buď a nebo a dřívější kontrola nic nepřinese. Přeji hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7620
6.5.20 10:24

Ano normalni. Já šla poprvé v 7tt protože jsem byla po porodu a nevěděla jsem který týden vubec můžu být. Byl tam plod bez srdíčka. Další kontrola za 14 dní, a už bylo srdíčko. A na další jdu v 10tt kde mi dají těhotenskou průkazku.. Pak už budu chodit každý měsíc. Bohužel je to čekání a to stojí za prd.. Hádám že na další kontrole už dostaneš taky průkazku, a dřívější kontrola by nic nepřinesla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
6.5.20 10:28

Ano, zcela bezny postup, musis vydrzet :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7030
6.5.20 10:40

Ja chodim cele těhotenství na kontroly po 6 tydnech ke sve doktorce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
6.5.20 11:05

Ja chodim po 2 tydnech. Ale jsem po ivf, a je to cele komplikovanejsi. To zvladnes vydrzet :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11659
6.5.20 11:28

U prvního jsme byla 7tt,9tt,14t
U druhého 7tt pak jsme měla jít za 4 týdny ale měla jsem nějaké problémy takže jsme byla 10tt screening 13tt teď po 4-5 týdnech kontrola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23053
6.5.20 13:01

No normalni to sice je, ale jestli si dobře pamatuji, tak se nabízí placeny scteening a na ten se bere krev v 10. týdnu. Možná mě někdo opravi.
Já šla vždy kolem 8.-9. týdne poprve. Placeny jsem si nechala udelat az u 3. těhotenství a na krev jsem šla právě v tom 10. týdnu. Ale jen na krev, bez kontroly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18540
6.5.20 13:04

Úplně normální, nikam jinam nechoď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11659
6.5.20 14:17

@Aries6 záleží jak kde :) u nás se bere krev až při screeningu takže u prvního mi ji brali 13+6 a u druhého 12+1..vzali krev a do 5 minut jsme šla na UZ výsledky z krve jsem měla v 8 večer :) ale máš pravdu někde berou krev už kolem 10tt ale všude je to jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat