Konzervatoř - uplatnění

174
9.4.18 17:44

Konzervatoř - uplatnění

Otázka je jasná. Vy, kdo jste vystudovali konzervu - hudební nástroj - máte uplatnění, nebo děláte úplně něco jiného? A rozhodli by jste se znova stejně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60556
9.4.18 17:56

@bonika69 kámoši co prošli konzervou, tak se z 13 lidí živí hudbou jeden (vystudovaný ovšem zpěv).. nemůžu napsat nic konkrétního, je to celkem známá osoba.. druhý člověk se živí hraním na nástroj, on by se rozhodl stejně, je to jeho velká láska.. zbytek má hudbu jako koníček a živí se zcela jiným oborem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6456
9.4.18 19:25

Vetšina těch, které znám, co mají konzervatoř, učí v hudebce. Pár dělá něco úplně jiného a hraním si občas přivydělávají. Jen jedna známá hraje v orchestru, ale k tomu dává ještě soukromé hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14003
9.4.18 19:27

Znama studuje konzervator - operni zpev, moc ji to bavi a je fakt dobra, ale k tomu má další technickou školu. studuje soucasne. cim se bude zivit jeste nevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
2.11.19 11:49

Já hraju v orchestru a učím v ZUŠ. Většina mých známých to má podobně, podle zaměření buď sbor/orchestr, do toho kšefty s různým zájezdovým hraním, plesy, a pár hodin hudebky. Peníze jsou fajn, je to snad jediná práce, kde mají lidé třeba dva plné úvazky. Navíc v hudebce si můžeš zorganizovat rozvrh dle sebe. A co se týče negativ - práce v ZUŠ mě až tak nebaví, takže jsem ráda, že je to jen bokovka, nenajít místo v orchestru tak se tam asi zblázním. V orchestru je zas únavné to věčné cestování.

Obecně vzato bych si konzervatoř znovu nevybrala, šla bych na třeba na hudební gymnázium. Poslala bych tam někoho, kdo je výjimečný talent a dříč, a ví se, že to pravděpodobně dotáhne dál. Ale pro mě, jakožto průměrného hráče (samozřejmě myslim průměrného konzervatoristu, takže laikovi můžu připadat jako virtuoz :mrgreen: ) s nevalnou disciplínou byl vrchol dostat se do orchestru. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama