Kopřivka při kojení

89
2.2.11 09:20

Kopřivka při kojení

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda se některé z Vás nepřihodilo něco podobného.
Kojím 6 měsíců a objevila se mi velká kopřivka. Osypala jsem se po celém těle…ale kompletně. Ihned jsem běžela na kožní. Dr. dlouho přemýšlela co dát na uklidnění. Napsala mi tedy Ditiaden a Aerius. V době kojení je to prostě obr. Problém.
Nevím zda to nějak může poškodit mimi. Zatím je OK. Není nijak spavé nic. Za to já po tom ditiadenu padla jak špalek. Dnes už mám vzít ten aerius a pak na noc pul ditiadenu.
Tak se chci zeptat zda někdo něco takhle musí nebo prostě bere při kojení a jaké má zkušenosti. Nebo kam se třeba obrátit na odborníky a tak.

Díky za příspěvky
Jarka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6333
2.2.11 10:14

Ahoj,
já se takhle osypala po příchodu z porodnice. Kopřivka ve výstřihu, na zádech, na pažích…pořád jsem se drbala. Dostala jsem Fenistil kapky. Pak to zmizlo, ale jsou dny, kdy se drbu pořád, nevím z čeho.
Já to možná měla z porodnice z toho povlečení, jelikož to začalo už tam. Pak možná taky někdy když změním kojo čaj, svědí mě víc kůže. Ale už ta kopřivka to není.
Asi jsem ti moc nepomohla, ale jen že já brala Fenistil. Přeju at´ je brzo líp :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13195
2.2.11 11:01

Ahoj Štefko,
já jsem měsíc po porodu, kojím a mám vyrážku - kopřivku na rukách - na celých. Zatím jsem to neřešila. Na pažích jsem měla občas už i před těhu.

Tak se taky těším na postřehy jiných maminek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
2.2.11 13:11

Kopřivka při kojení

No ono je to opravdu hodně. Mám obrovské koláče po celém těle. Natelkla mi i víčka, ret, prostě komplet osypaná. nikdy jsme to neviděla. Vypadala jsem jak ze Stratreku…chiiiii :lol: :-P
Ted jsem rano mela vzit AERIUS a vecer pulku ditiadenu. Ono jak mi to rano zas naskakalo tak to skoro uz zmizelo. Za normalnich okolnosti to neni problem, ale to kojeni je naprd kdyz clovek potrebuje ulevit.
Ja taky děkuji za příspěvky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7288
2.2.11 16:04

Tak já jsem dostala kopřivku asi 5 týdnů po prvním porodu. Byli jsme u známých a já tam vypila sklenici multivitamínu. Pak jsem přišla domů a měla jsem vyrážku po celých nohách. Do rána jsem se osypala komplet celá. Jelikož byla sobota, šla jsem na pohotovost, přece jenom jsem nevěděla, jestli to mimču nějak nevadí. Tak mi dali kapačku, byla v tom nějaká kalciovka nebo co, ale moc to nepomohlo. Tak jsem v úterý šla na kožní a dr. mi dala právě ten Aerius. Druhý den mi to začalo mizet. A kojila jsem u toho normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
2.2.11 17:58

A jak dlouho jste ten Aerius brala. Musím tedy říci, že po něm mi to taky mizí a hlavně nejsem ospalá. Což u toho ditiadenu je děs…padla jsem jak švestka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7288
2.2.11 18:26
Štefka píše:
A jak dlouho jste ten Aerius brala. Musím tedy říci, že po něm mi to taky mizí a hlavně nejsem ospalá. Což u toho ditiadenu je děs…padla jsem jak švestka.

Tak jestli to byla otázka na mně, tak se přiznám, že si to už moc nepamatuju, je to přes pět let, ale vím, že to zmizelo docela rychle, myslím že během pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
2.2.11 19:00

Ano na Vás Petro… já beru prášky 2 dny… takže počítám tak do 5 dnů, že by to mohlo odeznít uplně.
Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
adriko
1.1.12 15:08

Ahojky,Mám stejný problém,rodila jsem 10.12.2011 a hned co jsem přijela domu z porodnice tak mne hrozne svědili nohy, do pár dní jsem se osipala,na nohách. Šla jsem na kožní,(protože kojím),a to se mi už kopřivka šířila i na ruce.Kožní mi předepsala nejakou mast a také mi píchla injekci,to však nepomáha.Jsem zoúfala,protože řekla že mi prášky dát nemúže pokud kojím, mne to šílené svědí,jediní co pomáha je střídaní teplé a ledové sprchy.Prosím poradte co delat.

• Citovat
  • Nahlásit
89
1.1.12 21:34

Dobrý večer,
to nevím co dělat. Já se osypala komplet..měla jsem opuchlý i obličej..prostě děs. Dr. mi na to dala Dithiaden. Bylo to jediné nejšetrnější co mi mohla napsat. Vzala jsem si celkem 2 prášky. Pak už ne. Ještě je pak takové mléko na mazání, které utlumuje svědění… nic jiného není. Tam jde hlavně i o to, abyste sledovala jak otékáte. Pokud by to bylo hodně komplikované, tak můžete otéct i vnitřně a udusit se…ale to bystet včas zjistila a dr. vás jisttě upozornila. Ale myslím, že jeden prášek nebo půlka pilulky třeba na alergie (zyrtek a podobné) kojení neublíží a vám se uleví. Kvůli kojení zas neumřete… musíte to brát takto. Nevím…víc neumím poradit. A je to jen moje zkušenost laika.
Držím palce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama