Koťátka - jsou či nejsou?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Annia45
Stálice 85 příspěvků 27.05.19 14:35
Koťátka - jsou či nejsou?

Ahoj, mám trošku složitější dotaz, snad to popíšu co nejsrozumitelněji. 15. dubna jsme u nás ve stodole našli novorozené koťátka i s kočičkou, nejdříve jsem si je chtěla všechny vzít dovnitř do domu, ale kočička se dost bála, nevypadala zvyklá na lidi, volala jsem na vet, a tam říkali ať je radši nechám, kočka by při neúspěšném odchytu mohla utéct a už se nevrátit, a pokud bychom jí odchytli tak by se jí ze stresu mohlo přestat tvořit mléko atd.. Tak jsme je tam nechali, a chodili jsme tam minimálně pouze jsme jí tam chodili dávat jídlo a nic víc. Po pár dnech koťátka zmizela, ale asi za 4 dny jsme je podle mňoukání našli na jiném místě, tam byli asi týden a pak zase zmizeli, už je to 14 dní co je nemůžeme najít a ani je neslyšíme.. Je pravda že v naší stodole je místa na úkrytí více než dost - představte si takové ty klasické starodávné stodoly + půda. Jsou tam střešní trámy odkud se lze dostat pod střechu, člověk se tam nedostane, ale vím že zvířata obzvlášt kočky ano, slyším je často v zimě ze svého podkrovního pokoje jak se tam protahují, když koťátka poprvé zmizela tak jsme je pak našli právě za jedním půdním trámem který je kousek od místa kudy kočky lezou pod střechu. Teď tam slyším hodně pohybu, sice bez mňoukání, ale v tuhle dobu je to neobvyklé, zvířata tam chodí v zimě, podle mých výpočtů by mělo být koťátkům asi 5 týdnů, a to už by asi chtělo začít přikrmovat, odčervovat, socializovat.. Myslíte že je nějaká šance že se ještě u nás vyskytují, jsou třeba pod tou střechou nebo někde dobře schovaný, a 14 dní moc nemňoukají, nejsou zvídavé? Nebo je spíše odnesla někam úplně pryč mimo náš pozemek? Za dobu co jsou zmizelý tak jsem několikrát tu kočku viděla u nás na zahradě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
aiwwa
Nadpozemská drbna 26178 příspěvků 27.05.19 14:43

No a jak se kočka chová? kdyby jí umřely, tak je bude asi pár dní hledat, volat, mňoukat. Má ocucané ty cecíky? podle toho to spolehlivě poznáš.

arinecka
Kelišová 6417 příspěvků 27.05.19 14:44

@Annia45 Vypadá to že je má někde dobře schovaný, ještě chvilku vydrž, pokud jsou někde poblíž tak vylezou. Kočka hodně často kotata stěhuje. Pokd jsou naživu, tak už to dlouho trvat nebude. Mohlo se ale stát že je sežrali kocouři, to se děje celkem často :?

stinga
Kelišová 7406 příspěvků 27.05.19 14:45

@Annia45 no jak píše @aiwwa jedině podle cecíků, ony ty koťátka, když jsou s mámou, tak moc nemňoukají, jen tak potichu kňourkají, to nemáte šanci zaslechnout

VeruMar
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 27.05.19 14:46

Rekla bych, ze si je kocka odtahala do (pro ni) bezpecnejsiho a lepsiho ukrytu. Kór jestli je vic placha, tak chce mit vetsi klid. Pokud tam ta kocka porad je, a neni nejak hlasita, umnoukana, jako ze by kotata hledala, tak je ma 100%nekde, kde o nich vi… :)

aiwwa
Nadpozemská drbna 26178 příspěvků 27.05.19 14:50

Jestli je jim kolem těch 5 týdnů, tak už by se ale měly někde objevit, no uvidíte. třeba je má fakt někde ve výšce a ještě neumějí samy slézt. Každopádně s přikrmováním bych si starosti nedělala, jestli je to toulavá kočka, tak ta má určitě praxi a postará se o ně.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 27.05.19 14:56
@Annia45 píše:
Ahoj, mám trošku složitější dotaz, snad to popíšu co nejsrozumitelněji. 15. dubna jsme u nás ve stodole našli novorozené koťátka i s kočičkou, nejdříve jsem si je chtěla všechny vzít dovnitř do domu, ale kočička se dost bála, nevypadala zvyklá na lidi, volala jsem na vet, a tam říkali ať je radši nechám, kočka by při neúspěšném odchytu mohla utéct a už se nevrátit, a pokud bychom jí odchytli tak by se jí ze stresu mohlo přestat tvořit mléko atd.. Tak jsme je tam nechali, a chodili jsme tam minimálně pouze jsme jí tam chodili dávat jídlo a nic víc. Po pár dnech koťátka zmizela, ale asi za 4 dny jsme je podle mňoukání našli na jiném místě, tam byli asi týden a pak zase zmizeli, už je to 14 dní co je nemůžeme najít a ani je neslyšíme.. Je pravda že v naší stodole je místa na úkrytí více než dost - představte si takové ty klasické starodávné stodoly + půda. Jsou tam střešní trámy odkud se lze dostat pod střechu, člověk se tam nedostane, ale vím že zvířata obzvlášt kočky ano, slyším je často v zimě ze svého podkrovního pokoje jak se tam protahují, když koťátka poprvé zmizela tak jsme je pak našli právě za jedním půdním trámem který je kousek od místa kudy kočky lezou pod střechu. Teď tam slyším hodně pohybu, sice bez mňoukání, ale v tuhle dobu je to neobvyklé, zvířata tam chodí v zimě, podle mých výpočtů by mělo být koťátkům asi 5 týdnů, a to už by asi chtělo začít přikrmovat, odčervovat, socializovat.. Myslíte že je nějaká šance že se ještě u nás vyskytují, jsou třeba pod tou střechou nebo někde dobře schovaný, a 14 dní moc nemňoukají, nejsou zvídavé? Nebo je spíše odnesla někam úplně pryč mimo náš pozemek? Za dobu co jsou zmizelý tak jsem několikrát tu kočku viděla u nás na zahradě.

Kočka si poradí i bez vás. Nejspíš je někam dobře schovala. Buď je přivede ukázat, nebo je už neuvidíte.

Annia45
Stálice 85 příspěvků 27.05.19 15:38

@aiwwa Já bohužel nevím jak se chová a co cecíky, není to moje kočka, a předtím jsem jí neznala, teď co zmizeli tak jsem ji viděla párkrát na zahradě z dálky, a ona si mě okamžitě všimla a utíkala, takže je možný že je hledala nebo za nima někam šla. Ale žádný mňoukání neslyším.

aiwwa
Nadpozemská drbna 26178 příspěvků 27.05.19 15:55

@Annia45 asi si je fakt jen odtáhla někam do většího bezpečí, uvidíš no. Jako pokud žijou, tak se o ně určitě postará i kdyby neměla dost mlíka, tak jim něco uloví.

Annia45
Stálice 85 příspěvků 27.05.19 16:08

@aiwwa To doufám, hlavně aby nespadli, já tam dávám tý kočce pořád jídlo aby měla mlíko, a vždy to zmizí ale to nemusí sníst ona.. A dala bych tam třeba i něco hodně voňavýho co by mohlo vylákat i ty koťátka ale zase se bojím aby to tam nepřilákalo ty kocoury.. Cca jak dlouho si myslite ze si ještě můžeme dělat naděje že tu někde jsou a nevíme o nich?

stinga
Kelišová 7406 příspěvků 27.05.19 16:13

@Annia45 tak v 6 týdnech by se mohly ukázat, no jo, ale co pak s nimi?
nám se tak kdysi přiadoptovala :D kočka, co porodila u sousedů na slámě, dávali jsme jí taky najíst, a pak přišla se 4 koťátky k nám, no bylo hodně těžké je porozdávat, kočku jsme vykastrovali a nechali jsme si ji

aiwwa
Nadpozemská drbna 26178 příspěvků 27.05.19 16:22

@Annia45 nechali byste si kočičku? chtělo by to asi nechat jí vykastrovat, ale asi potíž, když se nedá chytit… a co s těmi koťaty?

Annia45
Stálice 85 příspěvků 27.05.19 16:25

@stinga Chceme si 1-2 nechat, zbytek zkusit rozdat, kočku taky vykastrovat ale s tím jak je plachá tak nevim nevim jak to bude s odchytem.. My už jsme tohle zažili, když k nám do obýváku ke krbu přišla porodit cizí kočka :D Ale ta byla celou dobu s nimi v obýváku a pak po 12-týdnech jsme jim začali hledat domovy a rozváželi jsme je po celý republice :D a proto mi to přijde divný, protože tenkrát ty koťátka byli zvídavé, všude lezli, mňoukali.. A tyhle nic, tak se bojím jestli je fakt nesnědl nějaký kocour :,(

Annia45
Stálice 85 příspěvků 27.05.19 16:38

@aiwwa Kočičku chci dát určitě vykastrovat, jen si nejsem jistá odchytem ale když tak jsem ve spojení s místním útulkem, řešíme hromadnou kastraci toulavých koček u nás na vesnici a oni by mi jí když tak chytli přes sklopec.. Spíš se bojím aby k nám ještě chodila, a nezmizela. A klidně bych si jí nechala taky, aspoň na krmení, některé kočky co žijí dlouho venku už prý dovnitř nechtějí, tak bych jí klidně udělala nějaký domeček ve stodole, hlavně aby nezmizela.. K nám chodí dost koček, ale jí jsem tu nikdy předtím neviděla. Koťata si chceme 1-2 nechat a zbytek najít domovy.

aiwwa
Nadpozemská drbna 26178 příspěvků 27.05.19 16:41

@Annia45 jsi hodná. super, že se o kočičku postaráš.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama