Koupě auta od soukromé osoby

Anonymní
13.4.21 13:12

Koupě auta od soukromé osoby

Nevím kde bych se zeptal tak to zkusím zde, sjednal jsem si schůzi s soukromou osobou a budu od ní odkupovat auto, máme sraz před autorizovaným servisem kde se udělá lehká diagnostika ať nekoupím kdyžtak šunku, toto bude mé poprvé a vůbec nevím jaké dokumenty, papíry nebo co si mám vlastně krom peněz nachystat? Nikdy jsem auto nepřepisoval, po transakci musím jít přepsat auto sám nebo s prodávajicím? Jak to je s spz? Jsme z jiných měst takže pojedu bez nich a nahlásím si je ve svém městě? Omluvte takto pro někoho možná bizarní dotaz..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63715
13.4.21 13:13

Budeš mít kupní smlouvu, zelenou. Ideál je udělat přepis hned, je to na vaši dohodě. Já si ho vždy, jako prodávající dělala sama, pac má jistotu, že mi auto nezůstane, takže od kupujícího plnou moc a já na úřad, přepis 800 - pokud to nezvedli. Značka ti zůstává. A nezapomeň sjednat povinné ručení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8026
13.4.21 13:17

On by měl mil kupní smlouvu a ty peníze. Nejjednodušší je zajít ve dvou hnedka s papíry na úřad, a osobně vyřídit přepis. Ty si zařídis nové povinné ručení a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10776
13.4.21 13:22

@Cenarius a jak je to s evidenční kontrolou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4324
13.4.21 13:23

Ale před prepisem ještě evidenční kontrola.. ne starší, jak 30 dní, bez evidenční kontroly auto nepřepíší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1339
13.4.21 13:34

Jestli je u toho servisu náhodou i stanice STK, tak tam nech udělat evidenčku. Pak se stavte na pobočce pojišťovny, která ti příjde nejlepší a tam si sjednej povinný ručení a oni ti dají zelenou kartu. Bez těchhle dvou věcí auto nepřepíšeš. A lepší je, abyste šli na úřad oba a spolu, protože tak nebudete muset lítat po ověřeních plné moci. Auto můžeš přepsat na kterýmkoliv úřadě, SPZ ti zůstávají, ty už se nemění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6206
13.4.21 13:35

A POZOR: pokud dá původní majitel plnou moc na přepis auta, tak nového majitele nic nenutí to opravdu přepsat a a klidně rok mohou chodit pokuty původnímu majiteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 14:52

Děkuji všem za přízeň

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie