Lidi na učebním oboru, mám se bát?

Anonymní
13.4.21 09:01

Lidi na učebním oboru, mám se bát?

Dobrý den, mám takový menší dotaz. Půjdu na učební obor, a chtěla jsem se zeptat, jací jsou tam lidé? Měla jsem čtyři trojky na vysvědčení. O obor mám zájem (kuchař), a určitě bych si potom udělala nástavbu. Jsem docela citlivá, co se lidí týče, ale to je už můj problém. Každopádně počítám s tím, že tam nebudou lidi třeba jako na gymplu.
Co si o tom myslíte vy? Na škole jsou jak učební, tak maturitní obory.
Nějaké rady třeba? Jak se nechytit špatné party nebo tak, z toho mám docela obavy.. jsem docela citlivá, a tím pádem manipulativní osoba.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
935
13.4.21 09:07

Sice už nejsem student, ale matka. Ale taky jsem byla na učebním oboru, a musím ti říct, že nezáleží že to je učiliště, ale hlavně jde o to jaká má ta škola pověst, já byla na škole, která byla plná feťáků. A nejdůležitější je, co máš v hlavě ty. Ty se s těmi lidmi nemusíš absolutně stýkat, bavit se. Jestli jsi dost rozumná, tak se nechytíš a nenecháš strhnout. ;) ;) A věř že určitě si ve třídě najdeš kamarádku/dá k sobě. :) Ty třídy jsou smíšený..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28456
13.4.21 09:08
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám takový menší dotaz. Půjdu na učební obor, a chtěla jsem se zeptat, jací jsou tam lidé? Měla jsem čtyři trojky na vysvědčení. O obor mám zájem (kuchař), a určitě bych si potom udělala nástavbu. Jsem docela citlivá, co se lidí týče, ale to je už můj problém. Každopádně počítám s tím, že tam nebudou lidi třeba jako na gymplu.
Co si o tom myslíte vy? Na škole jsou jak učební, tak maturitní obory.
Nějaké rady třeba? Jak se nechytit špatné party nebo tak, z toho mám docela obavy.. jsem docela citlivá, a tím pádem manipulativní osoba.

No budou to takoví, jako ty. Trojkaři, čtyřkaři. Jak se budou chovat ti nikdo neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 09:13
@Týnka20 píše:
Sice už nejsem student, ale matka. Ale taky jsem byla na učebním oboru, a musím ti říct, že nezáleží že to je učiliště, ale hlavně jde o to jaká má ta škola pověst, já byla na škole, která byla plná feťáků. A nejdůležitější je, co máš v hlavě ty. Ty se s těmi lidmi nemusíš absolutně stýkat, bavit se. Jestli jsi dost rozumná, tak se nechytíš a nenecháš strhnout. ;) ;) A věř že určitě si ve třídě najdeš kamarádku/dá k sobě. :) Ty třídy jsou smíšený..

Rozumná jsem, ale jak koukám na lidi 16-17, tak se může stát opravdu cokoliv.
Každopádně dám na tvoji radu, on se někdo najde :hug:
Chtěla jsem se zeptat, že pokud se nebudu bavit s ostatníma, aby si třeba na mě někdo nezkusil šikanu nebo tak.. no víš co myslím :?
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
13643
13.4.21 09:14

Proc nezkusis obor a maturitou? 4 trojky nejsou zase takova katastrofa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
13.4.21 09:14

Jaký tam budeš mít kolektiv ti tady nikdo neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53388
13.4.21 09:15

Svůj život má každý člověk ve svých 🤲, jak si ho udělá, takový bude. Když nebude chtít, tak se party a pubertálních živočichů nechytí. Bude je ignorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 09:17

Ja to napíšu anonymně radeji, na Tvém místě bych zkusila radeji neco s maturitou.
Podle infa v posledních letech chodi na ucnovske obory opravdu často propadlici, prusvihari a úroveň vzdělání prý dost klesla.
Samozřejmě mam info jen z jedné školy, každopádně bych si radeji makla a zvadla obor s maturitou.

• Citovat
  • Nahlásit
21758
13.4.21 09:17
@Kelsey píše:
Svůj život má každý člověk ve svých 🤲, jak si ho udělá, takový bude. Když nebude chtít, tak se party a pubertálních živočichů nechytí. Bude je ignorovat.

asi tak, každý svéprávný jedinec, má svůj život ve svých rukou - i v 16ti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 09:18
@Elen8 píše:
Proc nezkusis obor a maturitou? 4 trojky nejsou zase takova katastrofa.

Jelikož jsem měla na vysvědčení pár trokej, tak si chci zdokonalit základy a pak jít na nástavbu.. :zed:
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
28456
13.4.21 09:21
@Anonymní píše:
Jelikož jsem měla na vysvědčení pár trokej, tak si chci zdokonalit základy a pak jít na nástavbu.. :zed:
Zakladatelka.

to je vtip? Jak si na učňáku zdokonalíš základy? Tam budou hlavně odborné předměty. Jelikož se nebude maturovat, tak úroveň matiky a češtiny nebude nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 09:21
@Anonymní píše:
Ja to napíšu anonymně radeji, na Tvém místě bych zkusila radeji neco s maturitou.
Podle infa v posledních letech chodi na ucnovske obory opravdu často propadlici, prusvihari a úroveň vzdělání prý dost klesla.
Samozřejmě mam info jen z jedné školy, každopádně bych si radeji makla a zvadla obor s maturitou.

Já jsem to zkoušela, ale měla jsem 49 bodů z 50, tudíž jsem nesplia kritérium. Přijímačky budu dělat, tak uvidím, jak to dopadne, ale asi mě nevezmou kvůli nesplnění kritéria.. :(
Z.

• Citovat
  • Nahlásit
53388
13.4.21 09:22

Ale mám pocit, že tohle vůbec nepíše 15r. člověk.
Mládež se vyjadřuje jinak i ten psány text vyzní jinak.
Tady odhaduji minimálně o 15-20r. víc.
Takže maminka zjišťuje info za dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
13.4.21 09:24

Tak kuchař je zrovna takový obor, pro ty, co nemaj zrovna vyznamenání na vysvědčení no. Ale nikdo ti neřekne jací tam budou lidé, nejspíš jako jsi ty no :nevim: žádné genie bych tam nečekala. Ono blby kolektiv můžeš chytit i na tom gymplu, to není o oboru, ale o tom, kdo se tam zrovna přihlásí, to neovlivnis. Co se tyce šikany, tak se nesmis nechat, když si bude někdo dovolovat, tak se z toho nehroutit, nenahravat mu. Ale šikanovat te někdo muze klidně na tom gymplu nebo i za par let v práci, to opět není oborem, ale lidma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 09:25
@Kelsey píše:
Ale mám pocit, že tohle vůbec nepíše 15r. člověk.
Mládež se vyjadřuje jinak i ten psány text vyzní jinak.
Tady odhaduji minimálně o 15-20r. víc.
Takže maminka zjišťuje info za dítě?

Nezjištuje.. píšu takhle normálně, tak se omluvám jestli to tak vyznělo
Z.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat