Kouření u dětí

Anonymní
17.1.20 17:15

Kouření u dětí

Dobrý den,
sama děti nemám, tak se obracím na vás. Mám sestru - 15 let. Má úzkostnědepresivní poruchu, bere antidepresiva, prošla si poruchou příjmu potravy. Vztah s rodiči má opravdu mizerný. Před měsícem rodiče přišli na to, že kouří. Samozřejmě jí vynadali, ale o nějakou hlubší debatu se nepokoušeli. Sama jsem kuřák (rodiče to neví a asi by už nic nezmohli, když bydlím už 5 let sama), i proto mám pocit, že jí vlastně nemám co radit. Dle jejích slov začala kouřit ze stresu především z rodiny a přestupu na SŠ. Tyhle argumenty rodiče absolutně neberou. Neustále na ní útočí a v podstatě jí pohrdají a ona se s tím nedokáže srovnat. Kouřit přestala. Kouřila něco přes 3 měsíce takže to nebyl takový problém. Ale rozhodně nepřestala kvůli rodičům. Uvědomila si jak špatné to je.

Chtěla jsem se zeptat jak byste reagovali vy - maminky. Nebo co můžu v téhle situaci dělat jako sestra. Samozřejmě jsem se snažila s rodiči mluvit, ale marně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21924
17.1.20 17:24
@Anonymní píše:
Dobrý den,
sama děti nemám, tak se obracím na vás. Mám sestru - 15 let. Má úzkostnědepresivní poruchu, bere antidepresiva, prošla si poruchou příjmu potravy. Vztah s rodiči má opravdu mizerný. Před měsícem rodiče přišli na to, že kouří. Samozřejmě jí vynadali, ale o nějakou hlubší debatu se nepokoušeli. Sama jsem kuřák (rodiče to neví a asi by už nic nezmohli, když bydlím už 5 let sama), i proto mám pocit, že jí vlastně nemám co radit. Dle jejích slov začala kouřit ze stresu především z rodiny a přestupu na SŠ. Tyhle argumenty rodiče absolutně neberou. Neustále na ní útočí a v podstatě jí pohrdají a ona se s tím nedokáže srovnat. Kouřit přestala. Kouřila něco přes 3 měsíce takže to nebyl takový problém. Ale rozhodně nepřestala kvůli rodičům. Uvědomila si jak špatné to je.Chtěla jsem se zeptat jak byste reagovali vy - maminky. Nebo co můžu v téhle situaci dělat jako sestra. Samozřejmě jsem se snažila s rodiči mluvit, ale marně.

Takže je vše pořádku, ne? Teď ještě aby přesvědčila tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
17.1.20 17:30

A k tobě se rodiče chovali jak?

Příspěvek upraven 17.01.20 v 17:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 17:30

@Russet Určitě! Je skvělý, že s tím přestala. Ale to jí rodiče neuvěří. Opravdu do ní “kopou” a říkají jí, jak je nechtná apodob. Což musí být hrozně náročné na psychiku.

• Nahlásit
  • Citovat
21924
17.1.20 17:33
@Anonymní píše:
@Russet Určitě! Je skvělý, že s tím přestala. Ale to jí rodiče neuvěří. Opravdu do ní “kopou” a říkají jí, jak je nechtná apodob. Což musí být hrozně náročné na psychiku.

A ona jim tají, že přestala? Nebo je nechutná jen proto, že 3 měsíce kouřila? Vůbec se nedivím, že má psychické problémy, když žije v tak podnětném prostředí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 18:19

Můžou být rodiče rádi, že začala v 15 a ne v 7 letech, bohužel už to není nic nezvyklého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 21:39

@Russet Jen kvůli těm 3 měsícům. To že přestala jí rodiče neuvěří.

• Nahlásit
  • Citovat
21924
17.1.20 21:42
@Anonymní píše:
@Russet Jen kvůli těm 3 měsícům. To že přestala jí rodiče neuvěří.

Tak jim řekni, že čadíš. Oni svou pozornost upnou na tebe a dají jí pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama