Kouření v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ssmile
Kecalka 127 příspěvků 03.04.09 19:14
kouření v těhotenství

prosimvas chtěla bych vědět jak moc škodí kouření v těhotenství?????

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 03.04.09 19:21
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 03.04.09 19:44

S prominutim nemysliš tento dotaz vážně?? Pokuď jsi těhotná kuřačka tak přestan.Zvládli to jine zvladnes to taky.Ja pred tehotenstvim kourila a hodne, ale ted uz 12mesicu nekourim.škodi to hodne vsak se podivej na ty odkazy.A pokud uz musis tak jsem nekde vycetla ze max.5

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 03.04.09 19:54

hodne moc.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 03.04.09 19:55

Škodí a dost. Je o tom v každé knížce o těhotenství. Jestli si neumíš pomoct, konzultuj to se svým dr. a ne na internetu.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 03.04.09 20:27

Rizika kouření v těhotenství

Kouření matky zvyšuje riziko výskytu téměř všech komplikací spojených s funkcí placenty a jejím uložením v děloze. Jedná se zejména o:

• Abrupci placenty - předčasné odloučení placenty od stěny děložní s následkem silného krvácení ohrožujícího život plodu i matky.
  • Placentární insuficienci - nedostatečnou funkci placenty, která špatně vyživuje plod. Plod v děloze strádá a neprospívá, při porodu má nízkou porodní hmotnost a jiné komplikace spojené s tímto závažným problémem.
  • Vcestnou placentu - uložení placenty v porodních cestách, které zabraňuje vedení porodu vaginálně a může být komplikováno silným krvácením.
  • Nízkou porodní hmotnost - počet cigaret vykouřených za den zvyšuje riziko nízké porodní hmotnosti u plodu. Těžké kuřačky rodí plody s průměrnou váhou o 458 g nižší než nekuřačky.

Ženy kuřačky mají zvýšené riziko předčasného odtoku plodové vody a následně předčasného porodu.
Mnoho dětí matek, které kouřily v těhotenství musí být po porodu přijato na jednotku intenzivní péče. U dětí je vyšší riziko časného úmrtí a syndromu náhlého úmrtí novorozence. U dětí matek kuřaček se po porodu vyskytuje celá řada komplikací. Nejzávažnějšími z nich jsou neurologické abnormality a poruchy vývoje a chování. Jako zajímavost je uváděn fakt, že kouření je ochranným faktorem proti rozvoji preeklampsie. Škodlivé následky kouření v graviditě na plod a placentu však tento ochranný vliv kouření zdaleka převáží! Riziko na plod u pasivní kuřačky je stejné jako u ženy, která vykouří 1 - 5 cigaret za den.
Kuřačky mají samy dvakrát vyšší riziko rozvoje poporodních zdravotních komplikací s následkem smrti než nekuřačky!

zdroj: http://www.babyonline.cz/…tenstvi.html

Agh.

Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 03.04.09 20:43

Nebylo nutné se do zakladatelky tak pustit. Tak naivní určitě není, aby nevěděla, že kouření v těhotenství škodí.
Sama jsem celkem militantní nekuřačka, ale mám v okolí několik případů, kdy byly holky kuřačky těhotné a doktor jim řekl, že než přestat úplně kouřit, je mnohem lepší v kouření pokračovat, ale opravdu jen pár cigaret denně. Protože pozastavit najednou přísun nikotinu je pro to kuřácké tělo mnohem větší šok a pro plod potenciálně škodlivější než těch pár cigaret.

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 03.04.09 20:44

Já jsem před těhu taky kouřila, ale přestalo mi to naštěstí chutnat. V jedné knížce jsem četla, že dotyčná měla děsnou chuť na cígo a pomohlo jí, že si vždycky řekla, jak by jí bylo v zakouřené místnosti a nemohla si otevřít okno-mimi si taky v bříšku nemůže otevřít okno :(

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 03.04.09 20:45

Evikk-taky jsem to slyšela.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 03.04.09 21:07

I me to mudra řekla, že tělo je navyklé na Nikotin, proto je lepší kouřit min, než uplně přestat. (samozřejmě taky po té psychické stránce dle závislosti). Já jsem naštestí měla odpor v těhu ke kouření. Zvedal se mi žaludek, když šel někdo přede mnou s cigaretou :poblion:
Jinak znám hodně známých, co v těhu kouřili a mimča mají zdravé a žádné obtíže při těhu. Ale rozhodně se jich nezastávám! Mě i kdyby to chutnalo, tak prostě přestanu kouřit hned.

GAVOTTKA
Extra třída :D 10016 příspěvků 03.04.09 21:22

Moje znama kourila tak,ze kdyz se ji narodilo miminko,melo nikotinovej abstak a muselo na kapacky :(

petit
Kecalka 338 příspěvků 03.04.09 21:52
kouření v těhotenství

Ahoj!

Tak já mám alergii na výše uvedený výrok: Doktoři říkají, že je nebezpečné náhle přestat kouřit v těhotenství, a doporučují raději jen omezit!!

Jsem lékařka, a v životě bych něco takového neřekla! Když už bych měla velkou obavu z „absťáku“, tak doporučim během několika dnů počet vykouřených cigaret snižovat, nekouřit cigarety celé,.. a pak vy:,–(it!
Naprostá většina těhotných stejně přestane kouřit naráz - ony těhotenské nevolnosti mají své výhody :-) .

Bohužel ten argument využívají hlavně těhotné ženy, které přestat kouřit nechtějí, ale dobře vědí, že je to špatně, tak se to snaží samy před sebou nějak omluvit.

Takže všechny maminy - ať současné nebo budoucí - přeji pevnou vůli, a NEKUŘTE ! Je to podstatně větší dar, který dítěti můžete dát, než sebelepší hračka či luxusní kočárek.

Petit

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.09 22:08

Já jsem se dvakrát pokoušela přestat kouřit coby netěhotná a měla jsem fakt velké absťáky. Řešila jsem je nikotinovýma náplastma.

Když jsem otěhotněla, přestala jsem kouřit ze dne na den - bez sebemenší známky absťáku. A to jsem byla fakt silná, letitá kuřačka.

Myslím, že ty náplasti by šlo užívat i těch pár dnů v počátku těhotenství, pořád lepší cpát do těla jen „čistý“ nikotin bez všech těch doprovodnejch jedů z celé cigarety a během pár dnů vy:,–(it úplně.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47203 příspěvků 04.04.09 01:03

Ahoj.Ty náplasti jsou ale horší než ty cigarety,je to taky nikotin a navíc to neuspokojí :lol:
Moje kamarádka kouřila celé těhu(3-5cigaret denně)chlapeček se narodil z váhou 4kg 18 dní po termínu a ještě museli vyvolávat.Dnes už je to velkej tříleták a i jako miminko byl hodně klidnej a hodnej,myslím že kolikrát je ta 1cigareta lepší než bejt nervní celej den,takle mi to aspon říkal i muj lékař(já ale kvuli nechutenství přestala,ale né každej má takový štěstí aby mu to nechutnalo.
Tet se do mě asi každej pustí :lol: .Neříkám že by měli těhule kouřit,ale pokud to nejde je to lepší si potáhnout než nervovat a navc přestat by se mělo postupně a když už tak aspon 3měsíce před otěhotněním proto že největší vývoj dochází v prvních 3měsících a nikotin se ztrácí s těla až po třech měsících

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 04.04.09 10:25

Já taky nechápu , proč se hned do zakladatelky navážíte,kdo má zkrátka s nějakým dotazem problém, tak at neodpovída :( Ptát se tady přeci může kdokoli na cokoli.
Jinak k tomu kouření v těhu,já se přiznám , já patřila právě k těm těhulím co kouřili , předtím jsem byla zvyklá kouřit tak 20 denně a když jsem otěhotněla, takjsem to omezila na těch 5 denně,kouřila jsem takový ty tenký cigára „slimky“Ani nevolnosti mě od toho neodradili,tak jsem pomalu 6 měsícu kouřila, ale najednou zničeho nic jsem se jeden den vzbudila , a už jsem si nezapálila, a už nekouřím dotedka.Nebylo to tím , že bych třeba měla výčitky nebo tak , zkrátka už jsem přestala mít tu potřebu kouřit.No a malej se narodil naprosto zdravej,je celkem klidný miminko , a v jeho necelých třech měsících spí celou noc,takže si myslím že následky to nenechalo žádné.A ty které s mým příspěvkem budou mít problém tak at si trhnou, protože nikdo nejsme dokonalej. :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >