Kouše a bije

Romulda
4.2.10 20:30

Kouše a bije....

Ahoj maminky, já si už vážně nevím rady, snad mi vy zkušenější poradíte !!! Náš malej kouše, ale jenom mě a tatínka. Nedělá to ve vzteku, ale když má dobrou náladu, přiběhne, zahryzne se, strašny !!! Četla jsem, že je to určitý projev lásky, dobře, ale jak se bránit? Dát po pusině, kousnout ho taky, napomínat, že se to nedělá - nic nepomáhá !!! Druhá věc je, že nás sem tam z ničeho nic plácne a to i jiny děti nebo členy rodiny, to mu teda netoleruju, hned mu dám přes prsty a řeknu, že se to nedělá, ale směje se a oplatí mi to. Asi si myslí, že když to dělá maminka, může taky…fakt nevim, jak na to, poradíte mi někdo? Děkuju moc !!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
4.2.10 20:46

Děti se učí nápodobou, když plácáš ty, plácá i on - logické, ne? Po plácnutí z jeho strany bych mu spíš držela ručičku a říkala ne! Šimon jednu dobu taky dost kousal, vypozorovala jsem, že těsně před kousnutím se charakteristicky zatvářil, tak jsem hned řekla důrazně: ne, nekousej. No občas jsem to neodchytla a kousnul. Pak jsem vyjekla au a vysvětlovala, že ne e. Pak toho nechal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
4.2.10 20:58

Muj malej je zase samou laskou schopnej me kopat, skakat mi po brise nebo po hlave… a zatim vzdycky zabralo hlasite ohrazeni se. Proste jsem na nej houkla Aaaau, on se lekl a prestal a pak mu jemne a v klidu vysvetluju, ze to boli a jeste jsem ho naucila mi tu „bolistku“ od neho pohladit :) Proste se naucil, ze musi opatrne, ze me to muze bolet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
4.2.10 21:43

Takym jsme měli kousalku a přešlo to samo… Ano, určitý projev lásky a být tolerantní… taky jsem tuhle chytrou radu někde vyčetla a bohužel uplatnila… Dcera dokázala pokousat všechny kamráda, babičku atd. I ve školce měla kousavý nástup, samozřejmě cca po 2 měsících, kdy to samo nepřestávalo, jsme jí to začali vymlouvat, ale asi už to bylo pozdě a docela jsme si to užívali. HLavně já, manžel byl v práci! No a dneska je to ta njehodnější holčička, ve školce oblíbená a kamarádská. Mladší dceru už od prvního kousnutí vedeme k tomu, že takhle teda ne. Přes ruku neplácáme, opravdu to funguje jako napodobování, ale důrazným hlasem vysvětluju a zatím to funguje. Tak uvidíme :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
15466
4.2.10 21:57

tak to je zajímavé téma, protože Lukášek začal kousat taky. Když má radost, nebo se stydí a směje se u toho, tak mě kousne do ramene, ale ze zlosti nekouše. U něj vysvětlování nemá ještě smysl a na AŮŮŮŮŮ prostě nereaguje. Odnaučovali jste takové mlaďochy? A jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
4.2.10 22:06

Tak tenhle problém právě teď řeším také. Malý má radost, přiběhne a plácne, plácne třeba i tehdy, když mu něco zakážeme nebo si ho nevšímáme (to si jen myslím, že je ten důvod). Teď si ale představte, když se dostanou dohromady náš malý, která plácá, a má neteř (2letá), která zase kouše. A to jsou spolu téměř každý den. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
4.2.10 22:17

Na tu naší starší zabraly zákazy sladkostí, večerníčku apod. ale byla starší… do školky šla ve 3,5 letech. A pak bylo během týdne po kousání a dneska jí to už ani nenapadne. Pediatrička mi poradila „mašinkový“ systém… Nakreslí se mašinka - jednotlivé vagonky symbolizují každý den, pro menší děti 3, pro Hedviku už jsme mohli celý týden - 5 dnů. Za každý den, kdy ve školce nekousla, jsme vagonek odměnili.. vybarvili, dali samolepku atd. a na konci, když byla mašinka vyplněná celá, byla větší odměna… u nás třeba celý pytlík bonbonu, hodně chtěná šála s Barbie atd. Opravdu jsme ale celou dobu vydrželi a žádnou odměnu během týdne nedali a nakonec si to užila víc než denně po troškách. Malou to začalo ale taky už zajímat, takže si mysím, že by to mohlo zabrat i na ty prcky kolem 18m (tolik bylo i naší malý v tý době).Praktikovali jsme to asi měsíc a pak sama přišla, že už je velká a tuhle „mášu“ pro mimina už nepotřebuje.

Tak snad jsem aspon trochu poradila a držím vám palce, nápor na nervy to je.

• Nahlásit
  • Citovat
1724
2.4.12 20:49

tak timhle problemem si taky prochazime, vetsinou to dela ze vzteku, kdyz se napriklad pere se svoji stejne starou sestrenici…ja kdyz mu neco nedovolim, tak se o to taky pokousi, ale vzdycky mu reknu, ze NE, ze me to boli…modlim se, aby ho to preslo, protoze jakmile bude nejaky problem, ze mu bude nejake ditko ublizovat a malej ho kousne, tak z toho vzdycky vyjdeme jako ti nejhorsi…
a co vy maminky, co jste tu psaly, preslo to vase ditka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama