Strašně moc pije

3155
3.2.10 13:02

Strašně moc pije

Ahoj holky,
nedávno jsem si uvědomila, že už cca 3 týdny Anežka hodně pije. Včera jsem si odměřila, kolik vypije a vyšlo mi 3,6 litru 8-o . Pije vlastně pořád, hodí do sebe hrnek vody nebo čaje raz dva. Tím pádem také víc lítá na záchod čůrat. Taky teď moc nejí, ale to přikládám tomu, že je nalundaná vody :nevim:
Může to být nějaký zdravotní problém? V pátek jdeme k doktorovi, tak se ho zeptám, ale zajímalo by mě to už teď :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25233
3.2.10 13:05

nechci strašit, ale co si pamatuju ze školy, tak to vypadá na cukrovku. Jeden z příznaků je nadměrné pití a močení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
3.2.10 13:07

Velkou žízní se může projevovat cukrovka nebo taky nějaký zánět v těle…
Ale třeba je to jen nějaké přechodné období - nepostrašil ji třeba někdo nějak? Že bude nemocná, když nebude pít nebo tak něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7543
3.2.10 13:09

Mám stejnej problém, holka (2 roky) taky vypije kolem těch 3 litrů. Už jsem jí to omezila, dávám ji pití do hrníčku a ne do flašky a fakt se to zlepšilo, pije teď o hodně míň.Jen nevím, jestli zrovna dělám správně. Jsem zvědavá, co ti dr. řekne, taky jsem se na to chtěla zeptat, až tam půjdeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
3.2.10 13:10

BohunkaP - nn nestrašil ji snad nikdo, s pitím u nás nebyl problém nikdy
lleennttiillkkaa - to mě taky někde vzadu napadlo, že by to mohla být i nedej bože cukrovka. Dr. mi zatím řekl, že mám přijít na lačno a s ranní močí, zřejmě ji otestuje právě na cukrovku. Jen doufám, že ta to nebude :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
3.2.10 13:13

Tak držím všechny palce a třeba písni, jak jste dopadli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29710
3.2.10 13:18

S cukrovkou by i hubla a byla unavenejsi. Nedavej ji pit nic sladkyho, tim se to jeste zhorsuje. Drzim palce, at to neni nic vaznyho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
3.2.10 13:22

Sladký nepijeme, jen ovocný čaj a vodu. Sladký pití mi holka ani nechce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4099
3.2.10 13:29

Mi taky mladší syn strašně moc pije, taky bych to tipla něco kolem těch 3 litrů. Ale pije tak už vlastně od doby co začal dostávat čajíky, což už bude něco přes rok. Taky mě strašili s cukrovkou, ale my jsme byli asi před půlrokem na odběry (kvůli častým katarům DC) a tak jsem se zrovna minulý týden ptala doktorky jestli to pití nemůže být příznak cukrovky, koukla do těch výsledků a byly všechny ok.

Ono ale možná něco jiného bude, když to začalo zničeho nic, to bych se asi zašla poradit k dr. Ale spíš to bude jen nějaké přechodné období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
FloraBolger
3.2.10 13:45

Ahojky - tak můj synek denně vypije klidně 3-4 litry. Nikdy jsem to neřešila, byla jsem ráda (protože mám v okolí hodně případů opačného „extrému“). Až nedávno jsem se na to ptala pediatričky, jestli to nemůže být příznak cukrovky. Bylo mi řečeno, ať ho nechám pít podle potřeby - varovný signál by byl, kdyby neprospíval a byl nezvykle (často) unavený. Což není náš případ :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
3155
3.2.10 14:09

To jsem fakt zvědavá, protože holka bývá unavená, ale ne nějak tragicky. Spíš mě štvou její nálady, je jak aprílové počasí. Ale jsem ráda, že i jiné děti hodně pijou a nemají žádný problém, aspon tím se můžu do pátku uklidnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
3.2.10 20:49

Ahojky i můj syn tak moc pije :wink: 3l denně vypije. Pije jen dětské čaje nebo obyč vodu a dr taky na to nic neříkala :nevim: V jídle ho to moc neomezuje že by byl přechlastíkovanej a neměl hlad…
Taky mě zajímá co vám řekne vaše dr :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
5.2.10 12:50

Tak jsem zase tu, dnes jsme byli u dr. s močí a na kontrolu krve. Moč byla v pořádku, ale z kapky krve vyšla zvýšená glykémie - 8,2 na lačno. V úterý jedeme do Hradce do fakultky do diabetologické ambulance. Tam prý provedou větší vyšetření a řeknou jestli to cukrovka je nebo ne. Tak jdu studovat na netu co mám čekat atd. Ach jo, už aby to bylo za náma :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16591
5.2.10 12:54

Jééé, Murko, to je k vzteku :-( Zrovna jsem si na vás před chvílí vzpomněla, jak to asi dopadlo - tak snad se to ještě vyvrbí jinak, držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
9.2.10 15:51

Dnes jsem byla s Anežkou v diabetologické ambulanci. Po delším boji ji nabrali v ambulanci krev, moč jsme přivezli, doktor se ptal na všechno možné i nemožné, malou v rámci možností prohlédnul, zašli jsme na ultrazvuk břicha a ledvin a zpět pro výsledky toho všeho. Všechno v normě :palec: , zdravá jako rybka. Tu ránu, jak mi spadl kámen ze srdce museli slyšet až na chirurgii :lol: Budeou nás sledovat, jednou za tři měsíce pojedeme na odběry a když se do roka nic neukáže, tak nás vyřadí z jejich evidence :dance:

A celou cestu domů jsem poslouchala, jak byla statečná, že ani nebrečela když ji píchali (řvala jak tur, dvě sme ji drželi :lol: ) a že když ji pan doktor jezdil po bříšku, tak to vůbec nestudilo (maaaamíííí ono to studííííí :lol: ). Za odměnu dostala plyšáka a ted o tom jak byla statečná vykládá babičce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat