Kožená bunda - změkne?

344
19.12.20 21:19

kožená bunda - změkne?

Tak jsem se po dlouhém váhání plácla přes kapsu a místo koženkové bundy, která mi vydržela max 2-3× roky, jsem koupila bundu koženou. Jenže..koženkové bundy jsou lehké a měkké. Tato kožená je těžší a tuhá. Povolí časem tak kůže? Změkne? Případně jak toho docílit? Někde jsem četla, že ji změkčili Indulonou, ale do toho se mi upřímně nechce, nerada bych ji zničila. Jedná se o ovčí kůži. Jak se staráte o kožené bundy vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
942
19.12.20 21:24

Nějaký prostředek na kůži?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
19.12.20 21:28

@Jolka86 já právě nevím jestli si ji nechat nebo vrátit :mrgreen: jestli vůbec povolí. Jestli ano, tak nakoupím, ale aby nebyla ta kůže tuhá pořád. Mám kožené jen boty a pásek a tam je mi tuhost jedno, ale tady to cítím i při ohýbání ruky. Je to prostě nová kůže. Vůbec nevím, jak se kožené bundy chovají, byly vždy nad můj finanční limit, tak nevím jestli vůbec tak tuhá má být :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
19.12.20 21:35

Zmekne, mazni to vcelim voskem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
20.12.20 10:05
@bublifucekk píše:
Tak jsem se po dlouhém váhání plácla přes kapsu a místo koženkové bundy, která mi vydržela max 2-3× roky, jsem koupila bundu koženou. Jenže..koženkové bundy jsou lehké a měkké. Tato kožená je těžší a tuhá. Povolí časem tak kůže? Změkne? Případně jak toho docílit? Někde jsem četla, že ji změkčili Indulonou, ale do toho se mi upřímně nechce, nerada bych ji zničila. Jedná se o ovčí kůži. Jak se staráte o kožené bundy vy?
@bublifucekk píše:
Tak jsem se po dlouhém váhání plácla přes kapsu a místo koženkové bundy, která mi vydržela max 2-3× roky, jsem koupila bundu koženou. Jenže..koženkové bundy jsou lehké a měkké. Tato kožená je těžší a tuhá. Povolí časem tak kůže? Změkne? Případně jak toho docílit? Někde jsem četla, že ji změkčili Indulonou, ale do toho se mi upřímně nechce, nerada bych ji zničila. Jedná se o ovčí kůži. Jak se staráte o kožené bundy vy?
@bublifucekk píše:
@Jolka86 já právě nevím jestli si ji nechat nebo vrátit :mrgreen: jestli vůbec povolí. Jestli ano, tak nakoupím, ale aby nebyla ta kůže tuhá pořád. Mám kožené jen boty a pásek a tam je mi tuhost jedno, ale tady to cítím i při ohýbání ruky. Je to prostě nová kůže. Vůbec nevím, jak se kožené bundy chovají, byly vždy nad můj finanční limit, tak nevím jestli vůbec tak tuhá má být :nevim:
@bublifucekk píše:
@Jolka86 já právě nevím jestli si ji nechat nebo vrátit :mrgreen: jestli vůbec povolí. Jestli ano, tak nakoupím, ale aby nebyla ta kůže tuhá pořád. Mám kožené jen boty a pásek a tam je mi tuhost jedno, ale tady to cítím i při ohýbání ruky. Je to prostě nová kůže. Vůbec nevím, jak se kožené bundy chovají, byly vždy nad můj finanční limit, tak nevím jestli vůbec tak tuhá má být :nevim:

Pozor velmi záleží na stáří ovce, nejlepší je jehněčina už při koupi, omakem je to jasné u levných či prapodivných výrobcích nepomůže nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
20.12.20 21:08

@Dědek 66 zkusím se na to pořádně zítra ještě mrknout a rozhodnu se. Myslím, že tohle bude stejně jen přestupní stanice, jestli mě bunda bude bavit ještě za pár let, tak investuji do pořádné a tam už je cena nad 10tis co jsem koukala (jsou šité na míru).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
21.12.20 02:05
@bublifucekk píše:
@Dědek 66 zkusím se na to pořádně zítra ještě mrknout a rozhodnu se. Myslím, že tohle bude stejně jen přestupní stanice, jestli mě bunda bude bavit ještě za pár let, tak investuji do pořádné a tam už je cena nad 10tis co jsem koukala (jsou šité na míru).
@bublifucekk píše:
@Dědek 66 zkusím se na to pořádně zítra ještě mrknout a rozhodnu se. Myslím, že tohle bude stejně jen přestupní stanice, jestli mě bunda bude bavit ještě za pár let, tak investuji do pořádné a tam už je cena nad 10tis co jsem koukala (jsou šité na míru).

Měl jsem cca 4 ale domácí trh je opravdu špína. Samý Aušus špatné dílenské zpracování bacha na švy, řádně skouknout kvalitu kůže, někdy jeto špatně seřízlé. První kus už za bolševika a nejlepší kůži jsem koupil v Polsku a tam jsem byl právě poučen. Barevně jsem si to upravil, a dal ušít Bábě - kůžičkářce, ohromě se radovala. Na zimu dokonalé, dnes už používám jiné ošacení, lehké a dokonalejší hlavně z UK. Ale na tyto kazajky nikdy, nedám dopustit ale pokrok jde dál hlavně vědět jak na něj. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat