Kramářka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xixi
Povídálka 18 příspěvků 11.05.09 12:01
Kramářka

Ahoj, zajímalo by mě, jestli Vaše děti také pořád vytahují všechny možné věci ze skříní, šuplíků, kapsářů, zkrátka odevšad, kam dosáhnou. Dcera má něco přes dva roky a všechno na co dosáhne vytahuje - oblečení, nádobí, papíry, hračky, vše na co dosáhne. Vysype vše na podlahu a jde pryč. Fakt už nevim, co s tím. Samozřejmě si po sobě nic neuklidí. Tak místo toho, abych si s ní hrála, pořád jen uklízím ten bordel po ní. I bych to tak nechala, ale už jsem párkrát šlápla na různé kostičky a další věci, nebo o něco zakopla, někdy s miminkem na rukách a to jsem měla co dělat, abych to ustála. Takže nechat ty věci tak, až si je uklidí sama, není řešení.
Mám pocit, že nejlepší by bylo všechno zavěsit ke stropu a teprve potom by byl klid.

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 11.05.09 12:21

Máme stejný problém od té doby, se je Anežka aspoň trošku mobilní (tj od prvních pokusů o lezení). Nejoblíbenější činností pro ni bylo tahat špinavé prádlo z koše a rozhazovat ho po celé místnosti. Jak postupně rostla a dosáhla výš a výš, tak jsme se tomu prizpůsobovali, protože zákazy apod rozhodně nefungovaly. Kam šlo, dali jsme dětské pojistky, aby se dovnitř nedostala, kam pojistky dát nešly, dáváme její hračky. Hraje si ve svém pokojíčku nebo v obýváku a samozřejmě v předsíni, která obě místnosti spojuje. Na zemi se nám taky pořád něco válí a taky se snažím přimět dceru k uklízení. Moc se nám to nedaří, funguje snad jedině to, že pokud hračky neuklidí, uklidím je já, ale tak, aby k nim nemohla. Často to ale dopadne tak, že i přes tuto zkušenost prostě neuklidí. Říká já to nezvládnu, já jsem to nevytahala :) Nerada bych to zakřikla, ale zdá se, že s krámováním je to mnohem lepší než bývalo a uklízení snad taky časem zvládneme. Uvidím, jak to půjde dál, ale rozhodně nemám v plánu dospět až tak daleko jako rodiče jednoho mého spolužáka, kteří hračky, které si neuklidil, hodili přímo do kamen..

dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 11.05.09 12:41

Já si myslím, že ve dvou a něco letech je dost stará na to, aby si to po sobě uklidila. Emi je taky kramářka, ale už mně došla trpělivost a dokud to neuklidí, TAK: nedostane NĚCO, nepustím Krtka, nepřijde babička apod. Je to sice hnusné, takhle vydírat :lol: ale u nás to funguje.

Věřím ale, že pokud máš miminko /jak jsem pochopila/, tak nemáš čas čekat, až se jí zachce uklízet. Ale fakt na tom zkus trvat, u nás se to celkem daří. Hodně štěstí!

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 11.05.09 12:54

Kluk po sobě taky uklízí jen trochu :roll: Většinou už na něj musím zakřičet, nebo přistavím k jeho hračkám otevřený odpadkový koš (iděláně z poloviny naplněný) a sdělím mu, že jakmile to neuklidí, hračky vyhazuju. To už většinou zabírá 8) Tak tomuhle se říká vydírání :lol:
Ale musím přiznat, že má taky někdy světlé chvilky a uklidí :wink:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 11.05.09 13:12

U nás zabralo tohle - když už jsem toho měla dost (a byla plná podlaha), tak jsem zahlásila, že jdu zametat. Co nechce už za hračky mít, ať mi nechá na podlaze a já to hned smetu nebo vysaju (naházela jsem do igelitového pytle a odnesla na půdu). Co si chce nechat, ať si uklidí (dáváme do krabice nebo do regálku, nemusí nic pracně vyrovnávat). Párkrát jsem něco „jako“ vyhodila a hodně se to zlepšilo i po nástupu do školky - tam uklízí s dětma automaticky a přenesl si to i domů.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 11.05.09 13:19

Milli, to je pravda, já zase kolikrát nastoupím se zaplým vysavačem :lol:

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 11.05.09 13:41

souhlas- stara je dost a proc bys emla delat uklizecku? teda na 100% :-)
staci na 80 :-)
jako holky prede mnou- vykramuj si co chces ale pokud si to zas neuklidis( nekdy sama nekdy s mou pomoci) tak nebude nic jineho- je fakt ze nam ta hra nekdy trva dost dlouho- dokaze i hodinu a pul vzdorovat a chodit za mnou azkouset to- maminko tohle maminko tamto- ale vydrzim to a porad si melu svou- ze to uklidi a pak bude enco dalsiho- pokud chce tak ji s tim pomuzu - ale ne ze to budu delat sama- sama uklizim jen v nejvetsim casovem presu a nebo kdyz u toho neni-koupe se, spi ,.. tak par veci co mi leze na nervy uklidim to jo ale proste nejak si zvyknout musi ze se to „samo“ neuklidi :wink:

a to ze dam hracky nekomu jinemu nebo je vyhodim taky funguje vyborne- staci je dat i za dvere nemusis rovnou do kose :-) on si je nekdo za dvermi rad vezme kdyz slecna si neumi uklidit- bys mela videt yt fofry jak pro ne leti a hned je uklidi 8)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 11.05.09 13:51
janinkaz píše:
Milli, to je pravda, já zase kolikrát nastoupím se zaplým vysavačem :lol:

A co bys udělala, kdyby neuklidil(a)? Neber to prosím jako nějaký útok, já jen že mám dojem, že už jsem vyčerpala všechny možné nápady, co jsem v tomhle měla, a nicmoc. Anežka chodí od listopadu do jeslí, kde taky uklízejí, ale doma to prostě neuklidí a neuklidí (až na pár světlých okamžiků). Když jí nedovolím dělat nic jiného, tak prostě nic dalšího nedělá a hraje si dál. Večer jsem fakt ráda, že jde spát ve 22 hodin (přes den nespí a ráno vstává v šest, takže bývám dostu utahaná a představa, že večer ještě čekám až uklidí, je pro mě nereálná). Hračky uklízím, když jde spát nebo se koupe, ale spíš je nechávám ležet (pokud teda zrovna nepotřebuju vytřít apod) a „čekám“, že to nakonec uklidí. Nemůžu říct, že by to sama nikdy neuklidila, ale taky ne, že by uklízela pravidelně. No a často se stává, že některé hračky jsou uklizené na delší dobu tak, aby si s nimi už nemohla hrát.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 11.05.09 14:11

Ne jako že bych mu to vyluxovala, to nastupuju, když potřebuju vysát a on se loudá (schválně) s uklízením :) Pak zrychlí. Ale u úklidu se dokáže vymlouvat na cokoliv. Bolí ho noha, ruce, bříško, atd :lol:

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 11.05.09 15:06

Ahoj :)
Uplne chapu! A zavidim tem, co dokazou donutit dvoulety dite k uklizeni! U nas to jde maximalne formou hry, ale na to vzdycky nejsou nervy nebo nalada. Obdobi vzdoru, k tomu kluk v prvni puberte a dalsi mimino na ceste, je taky moc fajn :D Takze pokud taha i neco jinyho nez hracky, radim pojistky! U nas jsou nejhorsi prave ty hracky, u kluka pomaha vydirani typu: vyluxuju, vyhodim!…ale u dvouletacky ani nahodou, je ji to putna :D
Takze bud si porid pojistky na nejvic ohrozeny skrine, nebo zkus vydirani Krteckem (predpokladam, ze by ji bylo fakt jedno, ze si vyluxujes nadobi :D ), nebo se zblaznis… anebo se naucis po byte pohybovat obezretne a nevidet ten chlivek, on casem jeste pribude :D

xixi
Povídálka 18 příspěvků 11.05.09 17:11

Jo, s těma hračkama by to ještě šlo, že jí je vyhodím a tak. To většinou funguje. Ale jak ji donutit uklidit hrnce a další kuchyňské potřeby, oblečení - hlavně moje a manžela, a další věci co nejsou hračky? Přesně jak píše asha, že vyhodím hrnce nebo oblečení je jí fuk (hlavně to její to by byla i ráda - pořád se vysléká a chce běhat nahatá). A s malým miminkem fakt nemám čas stát u ní hodinu a trvat na tom ať to uklidí.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 11.05.09 17:23

Pojistky na skříňky, máme je všude a pomohlo to. Teď už si sám jde do skříně nebo šuplíku i přes ty pojistky, ale už nebordelaří :wink:
Pojistky máme z Ikey …
 http://www.ikea.com/…cts/90148691

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 11.05.09 17:24

Tož že občas něco prozkoumá a pak to neuklidí je ve dvou letech normální, ale aby kramovala všechno to bych byla asi tvrdší a rezolutně to zakázala. Co když tam bude něco nebezpečného.(nože, nůžky, šňůrky, tkaničky, chemikálie, odpadky…) Holt když nic jiného tak po ruce by dostat měla aby si to pamatovala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Krampol bude vyznamenán od prezidenta Miloše Zemana!

A je to potvrzené! Z rukou prezidenta republiky převezme v neděli večer na... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >