Reklama

mám opravdu tlusté miminko?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Siemenss
Kecalka 124 příspěvků 29.04.09 19:07
mám opravdu tlusté miminko?

Ahojte maminy,mé dceři bude příští týden osm měsícu.Když se narodila měla 3,56kilo,ted má 10 a skoro všichni mi říkají že je baculatá a má nadváhu.Já si to nemyslím příjde mi uplně normální,je mi z toho smutno když to posluchám.Ještě kojím,ale hlavně už papká normální jídlo,které ji chutná a na diety je dost malá! Prosím o radu a o pohled jiných maminek :cry: Moc děkuju.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 29.04.09 19:15

Ahoj Siemenss, kašli na řeči. Některá miminka jsou holt barokní andělíčci, jiné maminy by zase byly rády, kdyby jejich prcek vážil aspoň trochu víc. Ondra vážil v 8 měsících 10 kg a nikdo se nad tím nepozastavoval, jinak další dva kluci byli taky „vazby“, v roce vážili 12-13kg. Davidovi to zůstalo do teď, je takový „festovní“, naše MUDr. říká, že má prostě takové těžké kosti. Míša je teď drobnější, ale hubeňour to také není. Dieta v tomhle věku je kravina. Ahoj,Martina.

veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 29.04.09 19:17

ahojky ja zatim mimi nemam, takze teoretizuju:

• moje kamoska ma mimi 3.5mesicu a ma uz 7kilo, jeji dr. na to rekla ze krasne prospiva
  • zalezi taky na tom co papa - normalni jidlo, davala bych asi mixovanou zeleninku s bramburkem a maso, to co je doporucene v jejim veku (ne dospelackou stravu - ale nemyslim si ze bys ji to davala - to v zadnem pripade nechci rict) myslim ze je doporucene tak 20-30g/den v jejim veku, ale moc jiste to nevim, 1× tydne se doporucuje misto masa 1 zloutek, a do mixovaneho jidla 1 malou lzicku olivoveho oleje, misto pribinacku spis jogurt bily 3% tuku
  • v tomto veku diety neeee!!!!! jasne
    ale myslim ze to je este v ramci normy, mali prdolove jak zacnou behat, tak to vsecko vybehaji 8) :wink: tak nesmutni
     papa

resa
Kelišová 6361 příspěvků 29.04.09 19:26

Ahojky! Na lidi vůbec nedej, žádného supertlusťouška fakt nemáš. Děti nejdou srovnávat, každé je skutečně jiné. Ostatně náš prcek má teď čtyři a půl měsíce a váhu skoro u devíti kil. A to je jen plně kojený. Při porodu byl sice větší (3,73), ale zase supervelký nebyl. Předpokládám, že jídelníček má malá určitě standardní, takže-ať si lidi říkají, co chtějí. Hlavně že se malé daří a krásně Ti prospívá.

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17650 příspěvků 29.04.09 19:31

Siemenss na řeči se vykašli,je to tvoje dítě,ne? Tak co je ostatním do toho. Holt to nebude křehoučké miminko,ale prospívá,a to je hlavní. Dieta je absolutní nesmysl, děti musí přijímat kalorie,zatím nemá výdej, proto je třeba těžší. Jakmile se rozleze/rozchodí , váha se zastaví a všecko vyběhá :)
Amálka měla na půl roce 8kg, a to jsme z porodnice odcházeli s 3kg miminkem. Pak začla lézt,chodit a běhat, a naopak se řadí mezi drobnější děti,v současné době má 13kg na 95cm výšky :)
Takže se neboj, i tvoje princezna to vyběhá a teď si užívej miminka a netrap se blbostma:)

dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 29.04.09 19:33

My jsme měli to samé. Ze všech stran jen řeči, jakého máme tlusťocha. Sice mi to vadilo, ale v podstatě jsem byla klidná, že tak dobře prospívá :lol: :lol: :lol: Dnes jsou Emi dva roky a tlustá není ani náhodou. Prostě úplně normální holčička!

Nic si z toho nedělej!! Je to tvoje milované mimi, i když je to buclík! :wink:

Siemenss
Kecalka 124 příspěvků 29.04.09 19:37

moc děkuji,k jídlu dostává co má je pravda,že má větší porce,ale Bára má pak za hodku znovu hlad.Má zeleninu,ovoce,je pravda že už jí chleba s marmeladou,ale mámá nás tím taky krmila.Já jsem pyšná že mám dítko které papká aniž by se u toho vztekalo.Poslala bych fotečku,ale neumím to nejsem v tomhle moc dobrá :wink:

Siemenss
Kecalka 124 příspěvků 29.04.09 19:41

Jo Jo,mám neteř ta ma rok a pul a váží 15 kilo a taky to chuděra poslouchá,jak moc jí laduje,že bude tlusta až bude starši… Na tu svoji prdelku nedám dopustit.

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17650 příspěvků 29.04.09 19:54

Siemenss tak třeba chleba s marmeládou bych v osmi měsících nedávala, ale je to každého věc.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 29.04.09 20:06

Ahoj :)

Tvoje princezna má stejnou váhu jakou měla moje Adli. Jen při narození měla 4,4 kg. V půl roce měla skoro devět kilo, v osmi měsích měla deset a kousek, deseti měsích měla 11,2 kg a v roce 11,9 kg. V roce půl měla 14,9 kg.
Teď jí je pět a půl, nosí velikost 128 a váží něco pod třicet kilo - přesto je pružná, ano, je velká, ale rozhodně není oplácaná. Jen prostě není taková ta hubená holčička, jak některé bývají, je to ten typ holky krev a mlíko a už teď má ženskou postavu - útlý pas, klenuté boky a rovná ramena… Na pohyb nené úplně nešikovná, všechny tři Kunhůtky plavou, staší holky chodí na gymnastiku a je vidět, že jim to svědčí. Na první pohled je poznat, že Ada, Pepi a Eli mají jiné postavy, jinou kostru :) Přitom mají stejné rodiče.

Ono koneckonců s tím nic nenaděláš mimo zdravých stravovacích návkyků - pravidelné jídlo, pití, ovoce… A veď ji ke sportu - tím jí dáš dar, za který ti jednou bude opravdu vděčná.

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 29.04.09 20:06

Náš maty měl v 9měsících 10kilo ale tím končil,tet skoro ve 2letech má stále 10kg :?

kajdula
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 29.04.09 20:09

Ahoj tak z toho bych si vůbec nic nedělala, malej měl v 8 mesícíh 9,5kg, v 10m - 10,5kg, v roce 11,2kg a ted behem 14dnů - 3týdny chodí mi přijde že nějak zhubl 8O :D . Takže bud v klidu 8)
Ale je fakt, že tu marmeládu bych taky asi nedávala, malej chce taky kde co, žebrá u jídla :D , jí krásně, ale sladký nedostává, na to má ještě dost času :roll: :wink:

A do 6m plně kojen a ted taky porád kojím

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 29.04.09 20:10

Neboj, ona to určitě vyběhá, až se naučí chodit nebo lézt. Kamarádka měla na roce 14kg a v první třídě 16kg. Naše Anežka měla na roce 9, ale zase jsem měla velké problémy do ní dostat cokoliv jiného kromě mlíka, do toho roka jsem ji víceméně jen kojila, kromě kojení jsem do ní dostala tak akorát jogurt. Když jsem jí chtěla dát maso (rybu, zeleninu..), tak jedině s jogurtem. Každý se na nás koukal jak na blázny a já to ospravedlňovala (vlastně i pro sebe) tím, že i maso se jí z jogurtovou zálivkou, tak proč ne. Teď už jí líp, taky má přes 13kg (a asi 95cm). Navíc má v genech z obou stran velké riziko obezity, tak se snažím riziko minimalizovat co nejvíc. Taky hodně záleží, jak je dítě dlouhé. Zkusím najít tabulky, které mi hodně pomáhaly pro můj klid, když jsem měla obdobné obavy jako ty (ale spíš o tom, že je malá).

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 29.04.09 20:20

Tak tady jsou grafy, podle kterých můžeš sledovat a porovnávat s průměrem. Já to mám stažené na PC a když někde u doktora je Anežka měřená a vážená, tak to tam zadám a hned vidím, jak je na tom. A jsem klidná..

http://www.szu.cz/…y-ke-stazeni

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 29.04.09 20:25

Já vím, je to holka tak těžko porovnávat, ale mi (Tom) plně kojili 6m a měli 10kg. V roce měl 12,7kg v roce a půl 14kg a teď ve dvou letech má 15,5kg. A krom toho „těhu“ bříška mi už nepřijde nijak baculatý… Ale je to kluk, jak vypadá puclatá holčička zatím nevím…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >