Krátkosrstý ohař

28414
4.4.07 22:58

Krátkosrstý ohař

Ahoj holky. Tchán si dnes domů přivezl pětiměsíčního pejska ohaře (s PP).
Máte někdo zkušenosti s touto rasou a dítětem? Je mi jasné, že snad každý pes je k dítěti, pokud se mu neubližuje a je vychovaný. Je mě zajímají vaše zkušenosti :wink:
Jinak je moc miloučkej, ale nesmíme ho moc tchánovi rozmazlovat a dráždit, bude z něj lovecký pes, takže tvrdá výchova :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

566
5.4.07 09:11

janinko, ohaři jsou celkově pohodáři, pokud jim nikdo neublíží-asi jako každý pes. Fakt spíš lovci, takže o dítě se neboj. Prckovi vysvětli, že psa nesmí bouchat, tahat za uši, ocásek. Dokud bude štěně, bude to asi pěknej plašan, takže prcka spíš občas srazí, to budou asi jediné krize. Jediný lovecký, který kdy byl fakt drsňák, co jsem zažila, byl jagdteriér, kterého děti týraly, takže po nich potom šel.
Celý život jsem vyrůstala v prostředí loveckých psů, teď mám něm. ovčandu a můžu říct, že je to něco naprosto jiného. Lovečtí jsou zaměřeni fakt jiným směrem, zdrhnou ti jen něco cítí, ale myslím, že jsou spolehlivější ve vztahu k lidem.
Zvlášť pokud jej taťka má na výcvik, tudíž bude zvyklý na práci a disciplinu, neboj se.
Užijte si štěňátko, pro prcka to bude nová zkušenost a získá nového kámoše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
5.4.07 09:24

Díky, on měl dřív Gordon setra, ale právě mu utekl, byl květen a cítil zřejmě feny. Bydlíme sice na vesnici, ale on přes les zdrhnul na státní (hlavní tah Praha-Chomutov) a zajelo ho auto.
Včera když jsem Ata viděla (to nové štěně ohaře), tak právě byl jak blázen :lol: , lítal, ale je v novém, má na to nárok.
Tak doufám, že jediné konflikty budou ty srážky, ty přežijem :wink:

Díky, Jana.

Tady je fotka toho Gordon setra, no nedali by jste mu korunu :?: :lol:
http://www.celysvet.cz/…ogalerie.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
5.4.07 10:22

jj, o srážkách s autem mi ani nemluv, většina našich loveckých tak skončila, prostě letí jak blázni a člověk se pak jen modlí, aby se nestalo nic lidem v autě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
5.4.07 11:17

Jani, my sice nemáme krátkosrstého ohaře, ale máme fenku Irskýho setra. Což je konec konců taky ohař, že jo.. :-)

S Alešem jsou děsní kamarádi, nechá si od něj líbit fakt všechno a je zlatá. Je už teda starší 5,5 roku, takže když se Aleš narodil bylo jí už 3,5. takže už to šlo.

Myslíš, že se štěnětem bude větší sranda, ale asi bude víc pádů a podobné, jak už psala emitom. Když byla Cassina štěně, tak to bylo děsný šídlo. Teď už je přeci jen klidnější, díky bohu…

A zdrhala nám taky, ale něštěstí už jí to docela přešlo. Ale za zvěří by zdrhla i dneska, bohužel. takže chodíme na procházky tam, kde nic není..

Gordonek byl fakt krásnej :-).

Jo a manžovo děda měl ohaře jako loveckýho psa, když byl manža malej. A vzpomíná na něj pěkně. Jen to holt nebyl takovej ten domácí mazlíček..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
5.4.07 11:31

Janinkaz: Jé a nemáš foto toho štěnda? Mně se ohaři moc líbí, máš na mysli německého asi, že jo? My nakonec pořídili kvůli dětem souseda, se kterým máme společný dvůr, dalmatina, který by měl být k dětem víc, ale řekla bych, že je to lovec a divoch jako všichni lovečtí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
5.4.07 12:12

Ahoj, fotky zatím nemám, včera ho přivezli v půl osmý, to jsem koupala malýho a ukládala ho do postele a dnes jsem se ještě ven nedostala. Teď malej usnul, tak ho půjdu vyfotit. Jen mi někdo napiště SZ (ale srozumitelně, jsem trošku v tomhle natvrdlá), jak sem dát fotku/fotky.
Jo a je to německý ohař takovýhle http://www.psi-kocky.cz/…har_standard , jen jiná barvička. Teď ho tchán nemohl vyhnat z garáže, cítil tam psí žrádlo :D , docela legrace, fakt :lol: , má rozum jak náš Adam :lol: (teda ten pes, ne tchán :lol: :lol: :lol::wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
5.4.07 21:42

Ahoj, tak fotky už bych měla, ale nevím, jak je sem mám přihodit :?: :wink:
Jinak Atík s Adámkem jsou kamarádi. Adam dneska chodil a křičel „kámoš kámoš je Atík“. Schválně se nechal psem porážet a šťouchat do sebe, byla s nima legrace. Pejsek je stejný střeštiprdlo jako malej, tak si rozuměj. Chudák štěně si ani nestihlo odpoledne zdřímnout, teď je asi tuhej :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.4.07 08:37

Ahoj ,tak já řeším něco podobného.Za 6 týdnů si jedeme pro štěnátko Labradorského retrívra bude mu v tu dobu 2měsíce.Doma máme chlapečka kterému budou 2roky. Nevím jak to pujde do hromady.Trošku se bojím ,aby si hoši na vzájem něco neudělali.Každy mě uklidnuje ,že Labradoři jsou k dětem hodný.Tak to snad nějak pujde.Ahoj
Martina+Mareček

• Nahlásit
  • Citovat
4494
28.6.07 03:31

janikaz: Jé, já jsem se sem pak už nedostala. Foto můžeš umístit někde na net a pak sem dát odkaz, nebo rovnou sem tak, že dáš příkaz Img a obrázek a nebmo ho dej někam do fotogalerie - jdeš do fotogalerie a nahoře v možnostech dáš Up-load opbrázek. Pak dáš procházet, najdeš si k němu cestu a ještě nezapomeň vybrat do jakého alba ho zařadíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19991
28.6.07 09:35
janinkaz píše:
Teď ho tchán nemohl vyhnat z garáže, cítil tam psí žrádlo :D , docela legrace, fakt :lol: , má rozum jak náš Adam :lol: (teda ten pes, ne tchán :lol: :lol: :lol::wink:

k tomu se prostě nedá nis dodat, :lol: :lol: :lol: :lol:

Janinko - to se máte, bude doma pěkně veselo :lol: :lol: a taky jsem děsně zvědavá na fotečku
ona tu už psala korena, mě jen napadlo že nejednodužší je dát ho do tvýho alba tj. janinkaz … dáš upload obrázku a seznamu alb by mělo být úplně poslední.
pak si okopíruj odkaz (klasický http:// atakdále) dáš ho do textu příspěvku a před něj napíšeš 

Pozdravuj Adámka i Atíka ;)
Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
28.6.07 11:18

Ahoj holky :wink:
No, s Atíkem je fakt legrace. Adam mu říká Atíku, Čumáku (protože ho plácal přes čumák), nebo Parchante (to jednou babička řekla ty parchante jeden-na psa-a malej si to zapamatoval :lol: ).
Jinak už hodně povyrostl, je mu sedm měsíců, takový telátko a ještě roste. Malýho pořád poráží, včera mu dal tlamou do pusy a odtrhnul mu tu uzdičku mezi přezdníma horníma zoubkama :roll: (krve jako z …), dneska do něj žďuchnul a malej má monokl u levýho oka :lol: Je to splašenec, ale už umí poslouchat, dokonce i mě. Jen máme zakázáno mu cokoliv házet a aportovat, to dělá jen tchán, At se musí naučit správně aportovat, aby mohl na hony 8)

Jdu to zkoušet s tou fotkou :evil: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
28.6.07 11:39
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
28.6.07 11:46

Holky díky, už jsem si i vytvořila svoji složku s fotkama. Tyhle dvě jsou ve veřejných :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19991
29.6.07 10:11

Janinko - je překrásnej !!!

S tou potrhlostí se to časem spraví, myslim, že každý zdravý štěně je takový (já to zažila dvakrát) :lol: Přetržená uzdička asi musela být docela síla, ale Anetce by se to celkem šiklo, má jí až mezi jeničky, tak jí stejně čeká za pár let odstřihnutí :-) (chjo už zase u mě vede černej humor) :lol:
No a s oslovováním psa - jo děti jsou malý radary, stačí jedno neopatrný slovo a hned to maj zapsaný a v pravý moment to na nás vytasej

… viz. u nás: honila jsem komára po pokoji a řikala „opovaž se mě ještě jednou kousnut“ což bylo po probdělý noci s třema kousancema na nohách a na zadku a nakonec jsem ho trefila a řekla: a máš to, hajzle! :D
Co myslíš, že si dcerka zapamatovala? Honila s utěrkou mouchu a volala Opovaše a máš to, hajze! :lol: :lol: :lol:

Jo a k tomu obrázku, schválně zkus dát před a za ten odkaz místo URL zkratku IMG, mělo by to vyplyvnout fotku přímo sem do diskuse (ale myslím, že je to omezený velikostí).

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama