Kratky cyklus?

3353
17.9.07 11:52

Kratky cyklus?

Ahoj holky,
uz docela dlouho sem nakukuji a sleduji diskuse ohledne snazeni, tehotenstvi atd. My se s pritelem zatim o mimi nesnazime, teprve od srpna jsem bez antikoncepce a chceme jeste chvili pockat, nez se do toho „pustime“ :D . Videla bych to tak na listopad.
Chtela jsem vas poprosit o radu ohledne sveho cyklu.
Antikoncepci jsem brala asi 10 let s mensi prestavkou na pul roku a vzdycky jsem mela prirozeny cyklus kolem 30-32 dnu +-. Nicmene v srpnu byl prvni bezantikoncepcni cyklus jen 23 dnu, tedka v zari to vypada, ze 24 dnu.
Merim si bazalni teplotu, pokud tomu dobre rozumim, tak k ovulaci dochazi kolem 14.-15. dne (prvni cyklus 14., druhy 15. den), ale nikde jsem nikdy necetla, ze by mohl byt cyklus tak kratky :? .
Dneska mi vyrazne klesla bazalni teplota, takze bych mela dostat menses (zatim nic). Jinak podle teplot vypada cyklus pomerne normalne, jen je kratsi ta poovulacni faze.
Setkaly jste se s tim nektera? Je to normalni a jsem normalne plodna nebo co s tim? Nebo se to casem natahne? Vetsinou se clovek setkava po vysazeni s dlouhymi cykly nebo se dokonce musi menses vyvolavat, tak me to docela zmatlo :oops:
Dekuji za pripadne rady :wink:
Hezky slunickovy den preji…
Jajulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1293
17.9.07 13:33

Jajulko - hlásím cyklus odjakživa (odjakcykla :lol: ) maximálně po 27 dnech, a to už je u mě výkon.
Běžný je u mě cyklus po 24 dnech, někdy po 25, někdy po 22.
Absolutně nehrozí, že bych si třeba tři měsíce předem spočítala, jestli mi to vyjde nebo nevyjde na dovolenou.
A víš co? Možná jsem asi jediný exot, který to dostával nepravidelně i s hormonální antikoncepcí. Tu jsem v životě používala 3 měsíce,a jelikož jsem po ní trpěla naprosto chorobnou žravostí (a že jsem vyzkoušela dvě a pěkně drahý!) tak prostě letěly do koše (ajaj, měla jsem je asi vrátit do lékárny… :roll: )
Ale neboj. S otěhotněním jsem neměla nejmenší problém. myslím, že na tomto nezáleží.
Moje ségra je zase opačný extrém, má to po 50-60 dnech, takže ona tu antikoncepci bere, protože už svoje děti má odrostlý a další neplánuje, a nechce mít každej měsíc husí kůži, jestli je těhotná 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.07 14:37

Jajulko, myslím, že poovulační doba 10 dní je normální, já mám sice cyklus asi 27-30 dní, ale ovulaci většinou až tak 18-20 DC, takže moje poovulační doba je taky asi 10 dnů.

Máš velkou výhodu až se budeš snažit, nebudeš se dlouho nervovat, zda to dostaneš, nebo ne, a když to dostaneš, budete se moct coby dup zase snažit. :) Chudáci holky, co maj cykly dlouhý a nepravidelný, mají ovulaci třeba jen 6× za rok. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3353
17.9.07 16:10

Jeeeee, to jste me uklidnily, holky, moc dekuji :lol: .
Pravda - to, ze budu mit cyklus rychle za sebou a kdyz to nevyjde, muzem se zase brzy snazit o mimi znovu, to me fakt nenapadlo, ale urcite to vyhoda je :wink: .
Jeste jednou diky, holky, hned mi spadl sutrik ze srdce, ze nejsem zas tak divna 8) .
Uz aby byl listopad…
Jajulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.07 22:06

Jajulko, čas letí jako voda, a listopad tu bude dřív, než se naděješ a už se budete snažit. :) Tak ti držím palečky ať jsou od listopadu co nejdříve //.
Krásné snaženíčko. Pa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3353
18.9.07 14:28

Dekuji za prani, Jandulko, urcite by // byly krasny darecek pod stromecek :wink: .
No ale to by asi byla moc velka nahodicka :lol: , i kdyz bych mela velkou radost… :) .
Menses jsem dostala az dnes brzy rano, takze nakonec mam druhy prirozeny cyklus 25 dnu misto 24. Pomalu se to natahuje, tak snad se to ustali kolem tech 28 dnu.
Hezke odpoledne preji…
Jajulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1784
10.12.19 06:32

Když je poovulacni fáze kratší než 12 dní. Může být problém s udrzenim těhotenství… Ale po vysazení antikoncepce se to bude několik měsíců rovnat. Já měla první cyklus bez anti 24 dní a postupně se mi to během půl roku natahlo na 30 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama