břišní tance

Anonymni
12.9.07 15:05

břišní tance

Ahoj, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s břišním tancem v těhotenství, resp. v době snažení. Břišní tance tančím již 4 rokem. Lektorka mi břišní tance na úrvoní jaké tančím, v těhotenství nedoporučila - zejména kvůli akcentům a třasům pánve. Když budu mít těhu potvrzeno, tak jsem samozřejmě ochotná se tance tak jak jsem zvyklá, se vzdát. Ale nevím co v období snažení, nechce se mi vzádvat se svého velmi bolíbeného koničku hned na začátku snažení - třeba otěhotním za 5 let :(. Najde se mezi Vámi nějaká břišní tanečnice, která mi poradí? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1403
12.9.07 15:26

Ahoj,
to mi teda hlava nebere, proc ti lektorka nedoporucila tancovat pri snazeni? Ja tancim uz 6 let a pokud tancis 4 roky, jak pises, tak uz prece jen vis, co se svym telem muzes a co ne. Ono taky zalezi na tom, jak casto tancis, alep redpokladam, ze kazdy den to neni.
Podle me je mnohem horsi s tancem zacinat behem tehu, i kdyz i v Cesku existuji lektorky, ktere s klidnym svedomim doporucuji i pro tuto moznost.
Samozrejme, ze shimi a dropy by se behem tehu nemely delat (stejne tak mi treba ted nedelaji dobre horizontalni osmicky, ale to uz je vic individualni). Ale kdyz jsem byla tehu poprve, tancila jsem (a to docela dost :-) az do 7tt - pak mi bylo tak strasne zle, ze jsem musela na cas prestat, protoze jsem tam nebyla schopna dojit :-(
Ted jsem 20tt a tancim porad (a vedu i dvakrat tydne kurzy). Tanec mi ohromne pomohl proti bolestem zad - prvni tehu to bylo uplne priserne, ted je to mnohem lepsi. Jen je dulezite delat vsechno podle sebe a nedelat, co ti nedela dobre.
Muzes mi jen tak pro zajimavost rict, kdo ti tu informaci rekl?
Dik a preju uspesne snazeni
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
12.9.07 15:27

sorry, spatne jsem si to precetla, ted se divam, ze o snazeni lektorka nemluvila :oops:
kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5446
12.9.07 18:05

Tak to taky nechápu…do poradny se mnou chodila holka, co chodila na břišní tance přímo pro těhotné, škoda, že já jsem to nevěděla dřív a když jsem se to dozvěděla, že to existuje, musela jsem být už v klidu, protože už jsem byla asi v 34. týdnu a musela jsem na sebe dávat pozor, aby se malej nevylodil dřív…takže nechápu, co je na tom špatnýho, tančit v těhu…pokud to není rokenrol a podobně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
12.9.07 18:33

Pokud tančíš 4 roky, tak bych se tančení nevzdávala…Kámoška je lektorkou orient. tance, tančila vždy normálně, vyučuje, je už podruhé těhotná, tančí obě těhotenství až do porodu a parádně porodila-svou dcerku doslova vytančila ven, PA z ní byla při porodu unešená:) Ted za 3 týdny čeká dalšího potomka, tak jsem zvědavá, zdali to bude tak hladké jako poprvé.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
12.9.07 18:52

Ahoj,

připojuju pozitivní zkušenosti - tančit jsem začala v roce 2002 (tuším), tančila jsem i během obou těhotenství (s výjimkou „blicích“ týdnů, kdy jsem ležela a nebyla schopná pohybu :wink: ), a to až do porodu. A samozřejmě i během snažení - otěhotněla jsem v obou případech „napoprvé“, tj. v prvním snažícím cyklu (tanec by měl „snaze“ spíše pomáhat - prokrvuje se pánev). Žádné pohyby mi nevadily, naopak se mi pěkně drželo tělo - věděla jsem co a jak. Oba porody jsem zvládla jako „bleskovky“, žádný problém, byly kratičké a okamžitě jsem byla fit. Takže jen doporučuju. (I když ta hladkost rození je asi spíš dána geneticky než tancem…) :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.07 11:14

to Pavlička:Břišní tance se v těhu dokonce doporučuje. Jsou i břišní tance pro těhotné, ale tyto kurzy (vyložene pro těhulky) jsou o trochu jiném tancování (alespoň co jsem slyšela). Nejde v nich o nějakou precizní techniku či choreografie, ale spíš o „jemné vlnění“ a souznění maminek.....

Jinak, to že se moje lektorka „zbavuje“ :lol: těhulek, tak nějak funguje odjakživa. Dotaz co (ne)dělat v době snažení jsem zasílala na pí Tamaru Markovou z A- centra v Praze, která mi shimmy a akcenty nedoporučila ani v době snažilkování, aby se mimi náhodou „nevytřáslo“, když o něm ještě nevím. Jinak v době těhu byla jednoznačně pro, ale spíš ve výše uvedených těhu kurzech, nebo v jejich duchu.

Moc děkuji za Vaše názory a zkušenosti, budu se řídit vlastními pocity: je pravda, že o tanci už něco za ty roky vím a nezodpovědná taky nejsem.
renata

• Nahlásit
  • Citovat
1403
14.9.07 14:48

Ahoj,
Tamara Markova je jedna z nejvetsich odbornic na tehutancovani v Cesku, uz to dela dlouho. Jeji kurzy jsou spis vic duchovne zalozene, takze pokud jsi z Prahy a chodila bys k ni, mozna by se ti to po 4 letech „normalniho“ tancovani nelibilo.
Ovsem muzes to delat tak, ze po snazeni je v podstate tech 14 dni, nez se vi vysledek, tak se proste muzes vic setrit jen v teto dobe :-)
mej se krasne a tanci zdar
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
1.10.17 17:29

Ahoj holky, obnovuji tuto diskuzi..
Jste tu některé ktere tancite v těhotenství orient..? Já jsem 35. týden, tančím ca 9 let, doktorka se diví, že v tak pokrocilem, a rikala mi jestli bych toho už neměla nechat. Mne však tanec hrozně naplňuje, baví, a zatím se mi nestalo, že bych pocitila nejake špatné fyzické následky. A to celkem provádím prvky stejné jako vždy, jen opatrněji, jemněji.. naopak se mi kolikrát stalo, že jsem byla ráno utahaná, bolely mě nohy atd. ( nejspíš jedno období souviselo s nízkým tlakem ), zatančila jsem si, a únava přešla. Jaké jsou vaše zkušenosti? Mne intuitivně a, zatím, experimentálně teda orient v těhotenství maximálně vyhovuje.. jsem prvorodička, jak moc bych brala, aby mi ' usnadnil ' porod, jak se o něm traduje :)..se porodu trochu bojím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama