Kravské mléko a dítě

5352
10.8.12 16:20

UM je samozřejmě vyráběné z kravského mléka, takže pokud by skutečně existovala intolerance na bílkovinu kravského mléka získaná v reakci na časné podávání kravského mléka, tak by docela logicky mělo stejný vliv časné podávání UM i čerstvého kravského mléka :dance: Rozdíl mezi UM a kravským mlékem je minimální. Přečtěte si někdy složení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10797
10.8.12 16:37
@Nataša píše:a u druhého dítěte už neřeším ani sůl (já stejně skoro nesolím, ale mám už za to, že trocha soli nezabije ani kojence, stejně jako ona trocha tvarohu, apod. ).

taky tak, taky tak :lol: zejména kvůli tomu, abych jí nemusela vařit zvlášť.

Vařím pro všechny třeba omáčku s masem (solím málo, jsme tak zvyklí), mimino dostane přílohu uvařenou bez soli nebo s minimem soli plus několik lžic toho co máme my a trochu masa co máme my. K večeři zase tu přílohu, do toho zamíchám třeba trochu přesnídávky (na UM a instantní kaše mi dlabe).
Vlastně jí už žádný speciální jídla nevařím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
10.8.12 21:25
@Haku píše:
Tak to taky zrovna nei, ze zijeme a nic nam neni kdyz jsme vsichni pili kravske…Znam lidi kteri kolem 50 let dostali intoleranci na kravskou bilkovinu a taky zili a mysleli si, ze jim nic z toho neni. Kravske neublizi viditelne hned, ale az za nekolik let, je dokonce dokazane, ze prilis casne podavani kravskeho mleka ma urcitou zasluhu na onemocneni diabetes melitus.Jen se toho hned nechytejte, ze ne kazdy ma cukrovku tak to nemuze byt tim.Muze,jen je nekdo odolnejsi a nekdo mene. Takze ne kazdemu muze to kravske zpusobit pozdeji potuze, ale spoute ano ;) Bez UM bychom jiste nevymreli, ale budme radi za to, ze ho mame, je proste vhodnejsi.

hmm, a já zas znám lidi, kterým kolem 50 roku diagnostikovali celiakii, protože se jejich dr. zamyslel nad problémy, které mají, komplexně.. takže problémy mít mohli dlouhodobě, jen je neřešili..

nemyslím, že by KM způsobovalo spoustě lidí potíže, spíš naopak, myslím, že některým je způsobí. jako každá potravina může..

plus třeba laktozová intolerance může být získaná, nekonzumací mléka se snižuje produkce laktásy a pak nastávají problémy..

o tom, že konzumace KM může mít vliv na DM jsem jaktěživ neslyšela. a to mám kolem sebe doktorů, až to hezké není! včetně diabetologa.. :) navíc, není DM jako DM, :) jakým mechanismem by to ovlivňovala konzumace mléka?? (fakt mě to zajímá!)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
10.8.12 21:59

@Elik ty se máš. moje dítě bohužel papká pouze jídlo, které uvařil Herr Claus Hipp. pravda v 18m už občas okusí něco jiného, a začíná se to obracet k lepšímu… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21912
11.8.12 12:37

@Nataša No,rekli nam to na jednom seminari pro zdravotnicky personal ve Vidni kde ziju.Asi jsem se spatne vyjadrila, ono neni zpusobena DM pozivanim kravskeho mleka, ale kdyz se poda detem moc brzy tak to muze zvysit riziko.Bylo to ze studie provadene v Kanade. A o DM vim dost, pracuji v domove duchodcu jako osetrovatelka a mame diabetiku az az ;) Me je jasne, ze ti co opevuji kravske mleko tomu verit nebudou, at se jedna o lekare a nebo laiky a ti co jsou proti kravskemu proti nemu proste budou.Jak jsem psala, ja ho pouzivam, ale u deti si myslim, ze neni kam spechat. Vzdyt jim nic neutece a jestli ho dostanou na piti misto v roce az ve dvou letech tak co jako? Sem tam puding z neho varim male uz od roku a pul a jogurty basti od 10 mesicu. Proste vseho s mirou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21912
11.8.12 12:39

@Nataša Viki mi taky dlouho jedla jen Hippky a jeste ted si rada sem tam da.Ale nastesti uz ji i to co my, ale kolikrak, kdyz reknu ze jdeme obedvat tak jde do kuchyne a vytahne si Hipp menicko a rekne " toto" :mrgreen: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21912
11.8.12 13:01

Tady je jedna velmi zajimava stranka, ale bohuzel v nemcine. Tak jen pro ty co umi nemecky ;)

http://www.peta.de/milchmachtkrank

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21912
11.8.12 13:16
@Nataša píše:o tom, že konzumace KM může mít vliv na DM jsem jaktěživ neslyšela. a to mám kolem sebe doktorů, až to hezké není! včetně diabetologa.. :) navíc, není DM jako DM, :) jakým mechanismem by to ovlivňovala konzumace mléka?? (fakt mě to zajímá!)

Tady volny preklad z toho clanku co jsem dala odkaz.
Epidemiologicke studie v nekolika statech poukazuji na silnou souvislost mezi pouzivanim mlecnych vyrobku a vzniku tipu DM pri kterem je potreba dodani insulinu. V roce 1992 zjistili vedci, ze mlecne proteiny spusti autoimunitni reakci, ktera pravdepodobne vede ke zniceni tech bunek ve slinivce brisni, ktere jsou zodpovedne za tvorbu insulinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57006
11.8.12 19:30

Haku ale v tom pripade um nepomuze.tam je taky bilkovina kravskeho mleka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21912
11.8.12 21:02

@Lama Lama ja ted presne nevim jak, ale je v tom UM ta bilkovina nejak jinak upravena a stepena nebo co a hlavne snizene mnozstvi a proto pro ty miminka lehce stravitelna a tim padem, kdyz se stravi, tak nezpusobuje ty problemy v organismu. Nevim jestli to pisu srozumitelne, ale tak nejak by to melo byt :think: Ja nejsem zadny odbornik jen pisu co jsem se dozvedela na seminari a taky co jsem vycetla ;) V kazdem pripade je to skoda s tim kravskym mlekem, protoze je moc dobre chutove. Tedy alespon me chutna, ale snazim se ho pit jen vyjimecne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
11.8.12 21:05

@Haku
děkuji za objasnění, pochopila jsem to jinak.

nicméně dle toho, co píšeš, se jedná ne o mléko, ale mléčné výrobky obecně, a pak je podle mého názoru na místě pochybnost, zda by ona autoimunitní reakce nenastala i bez konzumace mléčné bílkoviny, protože se jedná autoimunitní onemocnění, a spouštěčů je jistě celá řada.

nicméně, ani tak nesdílím názor, že by bylo KM od jednoho roku pro dítě špatné, protože UM jsou pro děti od jednoho roku prakticky shodné složením, resp. právě tou bílkovinou KM. (liší se poměrem bílkovin, přídavkem vitamínů a dalších látek, apod., ale ne právě onou bílkovinou.)

navíc, např. jogurt - v jogurtu je mléčné bílkoviny srovnatelně jako v mléce, s jediným rozdílem, sráží se kasein (kyselé prostředí) a je lépe stravitelný. kasein je ale jen jednou ze složek mléčné bílkoviny. takže já - kromě vyloženě stravitelnosti - furt nevidím rozdíl.
(ano, např. tvaroh obsahuje významně vyšší podíl BKM, ale jogurt a mléko jsou na tom dost stejně.. )

to jsou jen některé detaily, které mě vedly při utváření názoru na KM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
11.8.12 21:12

@Haku to je ale pouze ve speciálním mléku, HA, pak speciální mléka s naštěpenou bílkovinou, jako nutrilon allergy care, apod.
klasické UM obsahuje bílkovinu normální, a ty od jednoho roku, případně od 18m jsou už KM poměrně dost podobné..

u UM normálního je významnější rozdíl ještě u počátečních mlék, tj. jedničkových, ve stravitelnosti a poměru jednotlivých frakcí bílkovin..

já myslím, že mléka se bát nemusíš, když si dáš deci denně, nevím, v čem by měl být problém. já pořád znám 1000potravin, které podle mého názoru znamenají daleko větší ohrožení zdraví i pokud bychom připustili možnost rozvoje DM v souvislosti s BKM..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
7.3.14 13:55

Tak já jsem teda četla, že na přípravu pokrmů od devátého měsíce lze kravské mléko použít místo UM. Sama teda kojím, takže UM nedáváme, ale doktorky jsem se na to ptala a ta mně taky řekla, že z něj můžu uvařit kašičku k večeři - prckovi je devět měsíců. Na pití bych mu ho ale nedala určitě a víc než decku denně bych nepoužila ani na to vaření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1356
8.3.14 21:02

Já četla až od 3 let :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1103
8.3.14 21:15

@Haku K souvislosti s DM, tak já mám 1.typ závislý na inzulinu a když se mi narodil syn, probíhala tu studie, kde se ale prokazovala souvislost DM s krmením mateřským mlékem a UM. Pro nekojené děti dodávali UM, ale byly 2 druhy a nevěděla jsem jestli dostáváme běžné UM, nebo nějak upravené. Ale bylo to jen pro děti s rizikem a nám vyšetření vyšla dobře, takže jsme na tom mléku byli tak 14 dní cca.
Jinak já taky nebyla kojená a vyrostla jsem na Sunaru. Nicméně si myslím že to musí být v genech, je to autoimunní onemocnění a jsou faktory, které to nastartují - u mě to vypadá na časté angíny.
Jinak já UM dávala až do 3 let a teď hodlám dávat taky, když už jsme tedy nemohla krmit mateřským.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama