Křečové žíly v těhotenství

291
5.11.13 14:04

Křečové žíly v těhu

Ahojte holky, jsem ve 30-tem tt a na jedne noze zezadu pod kolem jsem si vsimla, ze se mi zvetsila krecova zila.Driv byla mala, nemela jsem s tim vůbec problémy. Nemam nohy nejak extra otekle, ale občas boli. Premyslim zda zajit k obvodni kvůli puncocham a cetla jsem o masticce detralex nebo tak nejak. Prispiva na to něco pojistovna nebo to muzu rovnou koupit v lekarne? diky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Imane
5.11.13 14:09

Měla jsem křečové žily v těhotenství a vlastně pořád mám. Požádala jsem svou lékařku o recept na léky Detralex, ale i tak jsem platila vcelku vysokou částku jako doplatek. Punčochy jsem nenosila, hodně mi překážely. Nějak jsem je na sobě nesnesla.

  • Citovat
  • Upravit
291
5.11.13 14:16

A ty se daji také koupit v lekarne? Kolik asi stoji pro predstavu.diky @Imane

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Imane
5.11.13 14:19

@TalinkaR Ty punčochy normálně koupíš v lékárně, i na netu, ale hradí je pojišťovna, doplatky jsou docela malé, pokud se domluvíš s doktorem.

  • Citovat
  • Upravit
84
5.11.13 14:20

To je normální, měla jsem to stejně, ale po porodu s úbytkem váhy se stav zlepšil. Detralex jsou tablety ne mast, můžeš si koupit Lioton, Heparoid nebo Venitan atd.,jsou volně prodejné, určitě se ti uleví. Punčochy bych neřešila, dost špatně se oblékají i bez obr břicha, jestli ti otékají nohy, musela bys je obléct hned ráno u postele, jinak se do nich nedostaneš. Nejlepší je dlouho nepostávat, žádné dlouhé procházky, ale hlavně nohy co nejvíc nahoře. Když se to po porodu nezlepší nebo zhorší, zašla bych pro punčochy:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29577
5.11.13 14:26

:lol: já bych si ty punčochy nechala předepsat, dost se ti uleví a lepší krevní oběh. Já je nosila na obou nohou celé těhotenství a přežila jsem :lol:
Ale dej si napsat doporučení k cévnímu. Ten určuje jaké punčochy, jakou kompresi a jakou léčbu. Po doppleru cev ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16365
5.11.13 14:28

Souhlas s @berry4
Puncochy jsou zaklad. Navic ted je to o to lehci ze nejsou vedra :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
291
5.11.13 14:28

Nohy nijak zvlast neotekaji, jen jsou tezke a boli při delsim stani atd.
Tak diky. Zkusim v lekarne volne prodejne. @lekmisa @Imane

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
84
5.11.13 14:31

http://www.maxis-medica.cz/micro.html
dělají se lýtkové, polostehení a stehení
já má žílu na povrchu pod kolenem, takže lýtkové mít nemůžu, ale nosím je jen v práci, teď na rodičáku ne, mám černé, takže jdou i k sukni

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
84
5.11.13 14:36

http://www.maxis-medica.cz/micro.html
tahle firma je u nás nejdéle na trhu, na těchto stránkách najdeš i úhradu a doplatky, každá lékárna punčochy nevede, ale kde jo, měli by ti změřit obvod nohy na několika místech, aby ti seděli, někdy nohu měří i lékař, bez měření je to na nic.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37
26.5.14 21:52

Ahoj holky mám dotaz a prosbu…mám krecove žíly na levé noze a celý kotník metličky nejspíš…pobolivaji me a spíš když vstanu takový tlak…mám je i na stydcich p. chtěla bych se zeptat zda li to některa z vás má a jestli byl problém u porodu nebo v teh. děkují

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4336
26.5.14 22:19

@TalinkaR Ty Maxis mám doma, kupovala jsem si je v 1. těhu. Teď už jsou mi jaksi malé.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1106
11.11.20 07:16

Křečové žíly po těhotenství

Ahoj. V těhotenství se mi udělaly křečové žíly, zatím to nějak nezmizelo a myslím že ani nezmizí, máme je v rodině :zed: A je to fakt ošklivé, takhle nemůžu vyjít bez dlouhých nohavic. Potřebovala bych poradit co s tím? Aspoň to trochu zlepšit aby to nebyla taková hrůza…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21091
11.11.20 07:20
@Jaaanča píše:
Ahoj. V těhotenství se mi udělaly křečové žíly, zatím to nějak nezmizelo a myslím že ani nezmizí, máme je v rodině :zed: A je to fakt ošklivé, takhle nemůžu vyjít bez dlouhých nohavic. Potřebovala bych poradit co s tím? Aspoň to trochu zlepšit aby to nebyla taková hrůza…

Počkat po porodu a řešit to zákrokem.

Jinak teď nos kompresní punčochy. Tolik nevystoupí. Napíše je praktik. A dodržuj doporučení pro ty, co mají křečové žíly.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9935
11.11.20 07:30
@Jaaanča píše:
Ahoj. V těhotenství se mi udělaly křečové žíly, zatím to nějak nezmizelo a myslím že ani nezmizí, máme je v rodině :zed: A je to fakt ošklivé, takhle nemůžu vyjít bez dlouhých nohavic. Potřebovala bych poradit co s tím? Aspoň to trochu zlepšit aby to nebyla taková hrůza…

Kompresní punčochy a operace, bohužel ty se nyní díky šílenství z korony nedělají. :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty