Reklama

Krmení adepta na ADHD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kocourek333
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 17:26
Krmení adepta na ADHD

Ahoj vespolek,

mám sedmimesicniho kluka, který je velmi pravděpodobné hyperaktivní. Máme obrovské problémy s krmením. V lehátku nebude, v náručí nebude, prostě se nenechá nakrmit. Příkrmy jako takové by mu až tak nevadily, ale on u toho prostě nevydrží. Trepe rukama, kope nohama, při pokusu o chyceni rucek samozřejmě řve. Dostanu do něj za cenu obrovského vypeti jen pár lžiček. Hlavní je, že se to pořád zhoršuje s tím, jak je víc a víc hyperaktivní. Už má problém vypít i mléko, pořád se pouští flašky a když ho nutím, tak řve. Když nenutím a nechávám být, tak zase řve hlady.
Máte někdo podobnou zkušenost a jak jste to „vyřešili“?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Qwentin
Hvězda diskuse 59644 příspěvků 08.08.18 17:30

Malý byl sice hyper, ale jak se jednalo o jídlo, jedl s chutí a všechno. ..Co na to říká pediatr?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 17:46

@Kocourek333 u syna je podezření na ADHD. Jednu dobu se dostal na hranici podvyživenosti. Krmili jsme v náručí, kdy jeden stál s dítětem před oknem, pomalu s ním houpal a druhý zpíval a snažil se ho nakrmit. Trvalo to asi 3 měsíce. Kolem toho 7.-8. měsíce to bylo nejhorší. Nedalo se do něj dostat ani mléko. Všechno bylo s řevem. Trochu fungovala změna prostředí. Krmení u babičky, venku na procházce, na zahradě… No a pak střídání osob, které ho krmily. Byl to moment překvapení :lol:
Aktuálně mu jsou čerstvé 4 a sice jí, ale má velice omezený jídelníček a jsou dny, kdy nemá na jídlo čas. Ale prospívá dobře, spíš je takový pěknější.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 08.08.18 17:49

V 7 měsících se fakt nedá mluvit o hyperaktivitě :roll:

Ale zkus si vygooglit metodu BLW, to bych udělala já ;)

Kocourek333
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 17:55

BLW vůbec ne, netuší co s tím má dělat… No pediatra neříká nic, jen, ze je to pěkný vztekloun, ono stejně v sedmi měsících se o hyperaktivite může tak leda spekulovat, přestože já jsem si skoro jistá, je toho víc a je takový od narození :think:

Martina712
Kecalka 188 příspěvků 2 inzeráty 08.08.18 18:14

To si opravdu tolik mamin „preje“ mit dite s nejakou diagnozou nebo co se to deje?? :zed:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 08.08.18 18:19

Můj syn je od narození akční miminko,málo spí,brzy začal zvedat hlavičku, pást koníčky a lézt. U jídla dělá vylomeniny,při­vázaný v židličce a kolikrát to máme všude okolo. Ale nikdy by mě nenapadlo myslet si,že je hyperaktivní. Je prostě originál,tak jak to má být. A z toho co popisuješ,mi spíš přijde,že mu ti příkrmy moc nejedou. Kolem 6. měsíce jsem o kojit musela v přítmí ,protože ho zajímali vše kolem,jen ne jídlo.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 08.08.18 18:20

@Martina712 dneska jsem se na to přesně v jedné diskuzi ptala. Přišla mi logická odpověď,když má dítě diagnózu, mají výmluvu,proč se neumí chovat a je nevychované.

Qwentin
Hvězda diskuse 59644 příspěvků 08.08.18 18:35
@Kocourek333 píše:
BLW vůbec ne, netuší co s tím má dělat… No pediatra neříká nic, jen, ze je to pěkný vztekloun, ono stejně v sedmi měsících se o hyperaktivite může tak leda spekulovat, přestože já jsem si skoro jistá, je toho víc a je takový od narození :think:

Tak malý v sedmi měsících také neposeděl, ve dvou letech neuroložka uzavřela na ADHD. S jídlem problém neměl, ale vše ostatní vypadalo na hyperaktivitu­.Nedávám mu čokoládu,snažím se vyhýbat sladkým věcem. Časem se z toho prý vyroste. 8o

Kocourek333
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 18:53

Já bych byla velice ráda, kdyby to ADHD nebylo. Ono je to koneckonců jedno teď, jen bych potřebovala poradit, jak na něj, aby mi nezačal hubnout a neschazely mu živiny. Protože co se týče krmení, vždycky ho chudáka akorát nastvu, a to na něj nespěchám, od cca patyho měsíce zkouším a sní toho díky tomu jak je hyper čím dál min.
Jinak u něj to opravdu není takové to běžné blbnutí u jídla a touha po pohybu, jinak bych to ani neřešila.
Vím, že spousta děti odmítá příkrmy klidně i do roka, ale jde mi spíš o to, abych do něj třeba v roce a půl dostala aspoň lžičku, když se to takto zhoršuje…

Příspěvek upraven 08.08.18 v 20:28

inkakřivák
Extra třída :D 13572 příspěvků 08.08.18 18:57
@Martina712 píše:
To si opravdu tolik mamin „preje“ mit dite s nejakou diagnozou nebo co se to deje?? :zed:

Líp se ta vzteklost možná snáší, když si řeknou on za to nemůže, nevím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 19:15
@Martina712 píše:
To si opravdu tolik mamin „preje“ mit dite s nejakou diagnozou nebo co se to deje?? :zed:

Tady se pochopení nedočkáš. Je lepší téma s ADHD ani nezakládat, protože tě budou obviňovat ze špatné výchovy.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 08.08.18 19:25
@Anonymní píše:
Tady se pochopení nedočkáš. Je lepší téma s ADHD ani nezakládat, protože tě budou obviňovat ze špatné výchovy.

A anonymně proč?! Protože se bojíš odpovědí..???

Naopak, některé děti jsou opravdu nějak mentálně mimo, ale v 7 měsících usuzovat, že má nějaké postižení, když se ještě vše nezkusilo, je totálně mimo ;)

A teď trochu hrdinství bez anonymity bych prosila.. 8)

Kocourek333
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 20:27

@Andrea.Tom Já myslím, že to tak úplně mimo neni, ani to původně není z mé hlavy, nadhodil to neurolog. Jen říkám, že si myslím, že je tu větší pravděpodobnost, že ADHD bude a usuzuji tak i z důvodu, že na něj sedí absolutně všechny body, kterými se hyperaktivita v kojenecké věku může projevovat. Píšu to sem proto, že maminky, jejichž děti ADHD mají, s tím mají určitě bohaté zkušenosti a můžou poradit, ať už ten můj kluk hyperaktivní je či není. Řeči o špatně výchově nevím proč se tu vedou, já se ptám na sedmimesicni mimčo, svou neschopnost ho nakrmit na ADHD nesvaluji - prostě je náročný a já potřebuji radu. Samozřejmě vím, že v sedmi měsících je na diagnózy brzo a rozhodně po vás nechci nic potvrzovat nebo vyvracet, jen poradit, jak nakrmit takové dítko, nebo ty příkrmy nechat plavat a nestresovat se tím…?

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 08.08.18 20:32
@Kocourek333 píše:
@Andrea.Tom Já myslím, že to tak úplně mimo neni, ani to původně není z mé hlavy, nadhodil to neurolog. Jen říkám, že si myslím, že je tu větší pravděpodobnost, že ADHD bude a usuzuji tak i z důvodu, že na něj sedí absolutně všechny body, kterými se hyperaktivita v kojenecké věku může projevovat. Píšu to sem proto, že maminky, jejichž děti ADHD mají, s tím mají určitě bohaté zkušenosti a můžou poradit, ať už ten můj kluk hyperaktivní je či není. Řeči o špatně výchově nevím proč se tu vedou, já se ptám na sedmimesicni mimčo, svou neschopnost ho nakrmit na ADHD nesvaluji - prostě je náročný a já potřebuji radu. Samozřejmě vím, že v sedmi měsících je na diagnózy brzo a rozhodně po vás nechci nic potvrzovat nebo vyvracet, jen poradit, jak nakrmit takové dítko, nebo ty příkrmy nechat plavat a nestresovat se tím…?

A zkusila jsi mu dát, i přes nezdravost i nějaké to „lepší“ jídlo? Jestli to třeba není tím, že nechce kašovitou stravu, některé děti rády žužlají, tak něco s více kousky apod.. Dát do ruky měkčí oloupanou broskev apod.. Třeba chce jíst sám.. Vím, že se to některým zdá jako blbost takhle brzo, ale jak tu jedna paní správně napsala : „Každé dítě je originál“

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >