Křtiny a rozhádaná rodina

2043
26.6.13 14:55

Křtiny a rozhádaná rodina

Ahoj,

prosila bych o názor. Manželovi rodiče jsou rozvedení, i když je to už přes 15 let a oba mají nové partnery, je mezi nimi velké napětí. Naši jsou spolu přes 40 let a mají se rádi, takže pro mě je tato situace zvláštní a nepochopitelná.

Na naší stavbě i křtinách staršího syna manželova maminka udelala scénu, při křtinách jsme ji dali oslavence do kočárku na procházku, aby nedošlo ještě k něčemu horšímu. Takže syn nebyl ani na své oslavě. To mě hodně mrzelo. :-(

U druhých křtin jsem řekla, že nebude žádná oslava, jen my, naši, kmotra a kněz. Už na to nemám nervy.

Teď se ale křtiny blíží a já si říkám, jestli to jednou malému nebude líto. Oba kluky sice pokřtíme jako kojence a při křtinách jsme moc nefotili, protože nebyla nálada. Ale starší brácha bude mít schováno víc přáníček a drobností.

Taky bych asi nemohla pozvat nikoho dalšího, třeba sestřenici s ohledem na manžela apod.

Tak bych chtěla poradit, co byste si být mnou vybrali klid na oslavě (tchýně se urazí, ale s tím počítám) nebo, aby měl prcek svůj velký den.

Ještě bych chtěla dodat, že křtiny jsou na můj popud, manžel je ateista. S tím, že nebude oslava souhlasí, ale bude mu to asi trochu líto. Tchýni jsme prosili už před prvními křtinami, aby se držela, ale bez výsledku, naopak nám udelala scénu, jak to že si dovolujeme pozvat novou manželku mého tchána.

Díky za názory.

E.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3434
26.6.13 15:03

Já bych si vybrala klid. Jestli víš, že tchýně pravděpodobně udělá scénu, tak ji nezvěte. Syn z toho trauma mít nebude, v jeho věku si oslavy užijí spíš dospělí. Myslím, že kojenci je to celé srdečně jedno.
Nebo udělejte velkou oslavu a tchýni upozorněte, že pokud hodlá dělat scény, tak ať raději nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
26.6.13 15:06

Vol klid. Moje tchýně je podobný model, na svatbě se chovala jako to dobytče, takže na křtiny zvaná nebude vůbec, stejně tak celá její rodina. Radši bych ve svém případě křtiny zrušila celkově, pokud by tam ta osoba měla být.

• Citovat
  • Nahlásit
14337
26.6.13 15:09

Máme na 1OO% stejnou situaci a dalo se rozumně domluvit s rodičema, že na svatbu a na křitny, každý přišel sám..
Máme štěstí, že to pobrali i jejich partneři, když se probrala celá situace.. Např. můj táta a přítel mamky, se se snad přizabili.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36934
26.6.13 15:10

Jestlize jste skuitecne tchyni zadali ptedem aby se krotila a ona presto udelala sama od sebe scenu (nikdo ji njevyprovokoval), tak bych s kliudem na druhe krtiny pozvala vsechny krome ji. Anebo je vsechny pozvete na krtiny (darecky i pranicka dostanete) a na oslavu jdete sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
26.6.13 15:11

Vybrala bych klid. Ono jakpak často si člověk prohlíží přáníčka a drobnosti z dětství? Třeba bude mít mladší časem zas schováno něco jiného.
Na druhou stranu, jestli to dobře chápu, tak by stačilo nepustit tam tchyni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
26.6.13 15:16

No a jak se k tomu staví manžel? Protože u nás je podobná situace, ale z mé strany. Z mé strany jsou problémy (ohledně chování) a když se něco obdobného děje přijdu a řeknu to.
Bohužel (spíš bohudík) manžlovo rodiče jsou vychovaní a kultivovaní a netřeba nějak zakročovat, takže já už mám opravdu praxi :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.13 15:27

Holky, díky moc za reakce. Problém je ten, že tchýně má sklony k hysterii a naprosto se neovládá. Takže i když jsme s ní před prvními křtinami mluvili, tak jediný výsledek byla hysterická scéna na místě jako bonus.

Kdybychom pozvali všechny kromě ní, tak by to snad nepřežila, navíc je to manželova máma. nápad přijít bez partnerů je sice pěkný, ale tchýně dělá scény i kvůli tchánovi, takže by asi nepřišel. To se nelíbí zase mně, čistě z výchovných důvodů.

• Citovat
  • Nahlásit
32958
26.6.13 15:32

Jestli jsi věřící, asi je pro tebe důležité, aby malý přijal svátost. Večírek je navíc… Tak bych volila klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
26.6.13 15:32

Asi tak. Když se jeden z mých rodinných příslušníků choval blbě na našií svatbě, sbalila jsem ho a zamávala. beze srandy. Ono záleží jaké tam máte vztahy a co komu můžete říct. Podle mě volba je na ní. Řekla bych pozvem, ale bude se chovat tak jak má. V opačném případě by měl tedy zafungovat manžel v horším případě ty a vyprovodit paní hysterickou matinku k domovu :lol:
Následně s již nepočítat jako my s mojím rodinným příslušníkem :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
26.6.13 16:04

Meli jsme krtiny v nedeli. A nejak to dopadlo, ja sr starala o maleho a osratni me mohli vlizt na zada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
26.6.13 16:36

Pozvi jen ty, o kterych vis, ze to nepokazi. A neres, ze nemuzes pozvat sestrenici, kdyz nezves tchyni ci co, tak to uz dneska uplne neni. Pozvi ty, co mas rada a co udelaji pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
26.6.13 23:22

Já bych zvolila klid. Synovi (píšeš že je miminko) to bude stejně jedno a až vyroste… kdo ví jestli ho napadne srovnávat, že křtiny byly jiné než u bráchy. Nevím, jestli se právě k tomuhle v dospělosti člověk vrací…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat