Mamka žárlí na tchýni

Anonymní
14.6.13 20:31

rodinný problém

Ahojky potřebuji se nějak vypovídat, protože už mi jde z toho hlava kolem nevim jak začit. Mam skoro 3 letou dcerku a samozřejmě ma dvě babičky, moje mamka mi přijde že na tchýni hodně žárlí, bydlíme totiž s manželovo mámkou v jedné vesnici tak je jasné že moje dítě se sní vídí skoro furt, moji rodiče nemaji ani auto tak jsou závyslí na tom kdy tam přijedu já s malou a tady právě začínají problémy, manželovo máma ma k dcerce hezkej vztah bere si ji na vikend nebo si pro ní chodí a moje mamka na ni žárlí, ale já nezakazuji mojí mamce aby si jí třeba nevzala na víkend ale oni si o ní nikdy neřekli, jde o to že dcerka je hodně živá a moje mamka mi přijde že ji nestačí proto si ji nebere, ale nevim proč tedy furt je nakrknutá když řeknu že jí má tchýně nebo že s ní někam jeden, ona mi pak vyčítá že jsem furt jenom s bábou a že na své rodiče kašlu, ale nedokáže pochopit že tchyni mam tady v obci a když chce někam vzít přeci ji nemůžu ríct ne nevemu vás moji mamce by to vadilo. Chodim už do práce tak času je taky min tak k rodičům jedeme jednou za týden. S tchýní mám pěkný vztah mam ji ráda, naši jsou třeba fynynčně na tom lépe že třeba nám fynynčně pomohli a protot voni berou to že jsem nevděčná ale copak peníze jsou všechno, furt pomlouvají tchýni že nám nikdy nic nedali atd atd, ale tady je problem uplně jinde jde o to že mamka na ni žárlí mohla by si vzít malou jako tady tchyně, jenže voni mají svoj klid a lítat furt za malou je nebaví, protože naše zlatičko je pravda je to divoch furt běhá a posedí jen chvili, naši se i za ni stydí protože dcerka je trochu steklejší povahy tak když není po jejim umí to dát pěkně najevo, ale to zase přisuzuji třeba k období, ale proto sní taky nikam nechtějí byla tu pout a vzali jí nevzali a proč? co kdyby se tam rozčilovala co by řekli lidi že. Tak co mi pak vyčítají ja nejsem ta co je omezuje s vídáním me dcery. prominte za ten slogan ale už mě to dneska rozhodilo

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7995
14.6.13 20:42

Já navrhuju ignorovat máminy výlevy, třeba by se jí líbilo nejvíc, kdybyste šli někam všichni, ty, tvoje dcera i ona najednou, ona by uspokojila svoje babičkovský potřeby a pro případ nouze bys byla nablízku. Něco takového jste nezkoušeli? Taky by se naučila s ní pracovat tak, jako tchýně, a byla by ochotná být s ní sama třeba celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.13 20:49

Ale skoušeli ale říkám stačí aby malá se začala chvili rozčilovat kvůli něčemu a oni by ji už hned brali domu, furt jim říkám at ji nechají že prostě nebude malá dělat co chce že to prostě jen skouší, ale voni prostě nechtějí vypadat špatně co kdyby tam byl nějaký známej a viděl že mají takovouhle vnučku, jde o to že nedokážou pracovat s dcerky obdobím vzdoru voni radši řeknou že sní někam půjdou až bude větší a rozumnější, ale vždyt musí vědět že všechny malé děti se rozčilujou když není po jejim, ale prostě nebudu dělat vše co chce malá aby bylá hodná, prostě se musí vysvětlovat a vysvětlovat a dyštak nechat trucovat a ne ji udělat to co vona chce jen aby náhodou je někdo nepomluvil

• Citovat
  • Nahlásit
295
14.6.13 20:50
@ncc1701 píše:
Já navrhuju ignorovat máminy výlevy, třeba by se jí líbilo nejvíc, kdybyste šli někam všichni, ty, tvoje dcera i ona najednou, ona by uspokojila svoje babičkovský potřeby a pro případ nouze bys byla nablízku. Něco takového jste nezkoušeli? Taky by se naučila s ní pracovat tak, jako tchýně, a byla by ochotná být s ní sama třeba celý den.

Na tohle bych si dávala pozor, aby se zakladatelka nestala tak trochu „otrokem“ své mámě. Zažila jsem to, dceru mamka chtěla jen v mojí přítomnosti, kdykoliv, kamkoliv se hnout jen s ní. Pokud jde o už 3 leté dítě, tak mi to přijde nenormální, každá žena by si měla umět s dítětem poradit, POKUD CHCE. Ne, aby ona uspokojovala svoje babičkovské nevím co a matka dítěte místo chvíle oddechu, času na sebe, bude jen lítat s babičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
14.6.13 20:54
@pepina12 píše:
Na tohle bych si dávala pozor, aby se zakladatelka nestala tak trochu „otrokem“ své mámě. Zažila jsem to, dceru mamka chtěla jen v mojí přítomnosti, kdykoliv, kamkoliv se hnout jen s ní. Pokud jde o už 3 leté dítě, tak mi to přijde nenormální, každá žena by si měla umět s dítětem poradit, POKUD CHCE. Ne, aby ona uspokojovala svoje babičkovské nevím co a matka dítěte místo chvíle oddechu, času na sebe, bude jen lítat s babičkou.

Tak já sice nejsem babička, ale taky jsem se nijak nehrnula do tetičkovských povinností, protože jsem jednak chtěla mít svůj klid a jednak jsem nevěděla, co bych měla dělat s dětským pláčem. A chápu, že existují babičky, které jsou na tom úplně stejně. Nevím, proč by mi měla babička hlídat dítě, abych já měla čas sama na sebe, od toho máme tatínka nebo placenou chůvu, tatínek to má jako povinnost, chůva jako džob. Babička to má podle mého vždycky jako dobrou vůli. Moji rodiče taky rádi vídají mého syna - ale jak se vzdálím byť jen do krámu za rohem, už se na to netváří, nemají na něj dost energie, stačí jim pět minut a jsou zralý na sprchu. Nepřipadám si jako jejich otrok, jsem otrok svého dítěte, protože já jsem jeho matka a já mám primárně povinnost uspokojit jeho potřeby. Ne babička přeci. Takže jim klidně ten support na procházkách dělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.13 20:56

Taky si říkám kdyby chtěla určitě by si sní poradila jen by se nesměla za ní stydět, hort malá je taková jaká je, je hort umíněná a steklá ale kvůli tomu sní přeci nebudu sedět jen doma nebo na zahradě. Malý budou tedy tři roky až v letě, tak jde do školky až v září. Hort mam ditě takové jaké mam a to že vona jí nechce kvůli tomu že má strach aby ji nedělala někde scény tak přeci nemusí závidět tchýni tý to nevadí, řekne že manžel byl skoro stejnej jako je malá.

• Citovat
  • Nahlásit
295
14.6.13 21:00

@ncc1701 Je to věc názoru, mě dítě nikdo nehlídá, jen samozřejmě manžel, ten funguje jako otec na 100%. Mě se líbí, když mají děti vztah s babičkama a dědečkama a k tomu patří i občasná pomoc a hlídání, především je to dobré i pro dítě. Jak já vzpomínám na prázdniny u babičky, bylo to naprosto super, mé dítě to nezažije, to mě mrzí. A proč? Protože babička nechce? Nemá energii? Není to její povinnost? Mě to přijde ubohé, uznávám a lídí se mi rodiny, kde funguje rodinná vzájemná pomoc a solidarita. Až budou babičky staré, osamocené, pak budou volat po vnoučatech, proč za nimi nechodí, proč nemají vybudovaný vztah a ono je to proto, že si ho právě v ranném dětství nevytvořili. Ve většině případech to o ničem jiném není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
14.6.13 21:04
@pepina12 píše:
@ncc1701 Je to věc názoru, mě dítě nikdo nehlídá, jen samozřejmě manžel, ten funguje jako otec na 100%. Mě se líbí, když mají děti vztah s babičkama a dědečkama a k tomu patří i občasná pomoc a hlídání, především je to dobré i pro dítě. Jak já vzpomínám na prázdniny u babičky, bylo to naprosto super, mé dítě to nezažije, to mě mrzí. A proč? Protože babička nechce? Nemá energii? Není to její povinnost? Mě to přijde ubohé, uznávám a lídí se mi rodiny, kde funguje rodinná vzájemná pomoc a solidarita. Až budou babičky staré, osamocené, pak budou volat po vnoučatech, proč za nimi nechodí, proč nemají vybudovaný vztah a ono je to proto, že si ho právě v ranném dětství nevytvořili. Ve většině případech to o ničem jiném není.

Tak já hlavně vidím rozdíl v tom, že babička chce, a v tom, že babička by měla, případně musí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
14.6.13 21:06

Já bych mámě vmetla do tváře, že jí přeci nikdo nebrání, aby si holku vzala k sobě jako to dělá tchýně. Pokud odpoví, že je ještě malá a uvztekaná, tak bych odpověděla, na co si tedy stěžuje, když nemá zájem o to si vnučku vzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
14.6.13 21:08
@Stay-C píše:
Já bych mámě vmetla do tváře, že jí přeci nikdo nebrání, aby si holku vzala k sobě jako to dělá tchýně. Pokud odpoví, že je ještě malá a uvztekaná, tak bych odpověděla, na co si tedy stěžuje, když nemá zájem o to si vnučku vzít.

Naprosto souhlasím. Moje máma je to samé, dokáže si stěžovat, jak vnučku málo vidí, ale aktivně se nezapojí, že by si ji vzala to ji ani nenapadne. Tak nějak nechápu jak jim potom pomoci. A opravdu to, že já budu skákat podle mámy, kdy ona má zrovna čas a chuť a ještě u toho usměrňovat své dítě, tak to fakt ne. Kdo ale nezažije asi nepochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
14.6.13 21:10
@ncc1701 píše:
Tak já hlavně vidím rozdíl v tom, že babička chce, a v tom, že babička by měla, případně musí. :nevim:

Babička určitě nemusí, ale potom ať mlčí a nevykládá všude jak by si dítě vzala, ale ona to nezvládne. Ano, buď chci jako babička a budu počítat s tím, že budu možná unavená nebo nechci, ale nebudu diktovat kdy a za jakých podmínek vnouče uvidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
janciceeee
14.6.13 21:25

Zakladatelka by si měla po sobě dotaz přečíst…hruza kolik chyb 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.13 21:30

To ja vim, že tam mam chyby ještě s počítačem tolik neumim, hort někdo to pochopí jiný budou rýpat :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
janciceeee
14.6.13 21:34

Ja chápu, že s počítačem se teprve ucis ale napsat finance s tvrdým Y po F…no promiň :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
295
14.6.13 21:36
@janciceeee píše:
Ja chápu, že s počítačem se teprve ucis ale napsat finance s tvrdým Y po F…no promiň :nevim:

Jsou horší věci na světě než psát s překlepama do diskuze na relax.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat