Čas prázdnin a strach, že mi chtějí hlídat dítě

63
13.6.13 10:03

Čas prázdnin a strach, že mi chtějí hlídat dítě...

Ahoj, mám 21 měsíčního chlapečka a je to střed mého vesmíru. Nyní je čas prázdnin, tchánovci a rodiče by chtěli hlídat malého - třeba přes víkend. Můj muž je z toho nadšený, že si užijeme víkend ve dvou, ale mě popadá úzkost, že bych malého měla někomu svěřit. Hrozně se bojím, že vlastně nebudu vědět, co s ním dělají, kde jsou, jestli na něj dávají dostatečný pozor. Tchánovci mají obrovského psa, nemá rád děti a tak si sama ohlídám, aby malý k němu nechodil, i když oni mě stále ujišťují, že mu nic neudělá (i když na malého vrčí :zed: ). Můj strach je podle mě oprávněný, budou chtít dokázat, že mu pes nic neudělá a pustí o k němu (pes žije v bytě). Až synovi skočí, už bude pozdě :nevim:
:nevim: Mám milion obav, že v nestřežené chvilce vlítne na silnici, vylije na sabe vařící kávu atd. Už to vidím jen z návštěv, že všem kávu dávám na poličky, parapety a tisíckrát říkám „hlídejte si své kafe“ a stejně se otočí a kašlou na to, že tu pobíhá malé dítě a jediná já dávám pozor na všechno.
Prosím jsem opravdu tak úzkostlivá máma, nebo díky tomu co tu píšu mám k tomu důvody? Jinak také to nepřeháním, nechávám malého spadnout, aby si dával pozor atd. jen nechci, aby se mu stalo něco vážného…
S mým otcem mám zas jiný problém, jeho nová žena a já nemáme dlouhodobě vůbec dobré vztahy, jako malé mi dělala naschváli a nerada bych, aby to samé dělala synovi, jen proto, že je můj.
Díky za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20885
13.6.13 10:09

Ano, podle mě jsi uzkostlivá máma ;) jsou mu dva roky a ještě nikdy si ho nikomu nesvěřila? Vlítnout pod auto může i tobě :( nicméně nevím co bych poradila, to ho tam raději nedávej protože si s manželem těžko užijete volné chvíle když budeš s nervama víš kde :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20885
13.6.13 10:10

A myslím že každé dítě je středem vesmíru svých rodičů, ale to není důvod ho nikomu nesvěřit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ily
458

No, ja mam obavy a strach i kdyz mi maleho hlida babicka na dve hodiny, jeste nikde nebyl a zatim to nemam ani v planu, to bych jeste psychicky nezvladla :lol:
Jinak myslim, ze tve obavy prozivaji obdobne vsechny maminky, kdyz se na to nebudes citit, tak jim ho proste nedavej, stejne budes myslenkama u malyho a pekny vikend si ani neuzijes..
Delej proste tak, jak sama citis..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku

Hlídání se neboj, určitě je vyzkoušej předem, jestli to zvládají, třeba je na pár hodin pošli na procházku nebo do zoo a uvidíš. Horší je to se psem, pokud vrčí, nevěstí to nic dobrého, zvlášť když bydlí v bytě. Toho bych se bál mnohem víc než hlídání jako takového.

• Citovat
  • Nahlásit
11226
13.6.13 10:12

Tak s tím psem bych měla strach taky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1142

Ja teda nevim ale ja bych 21mesicniho na cely vikend nikomu nedala.Muj starsi ma 2,5roku a nikde na cely vikend nebyl a ani neplanuju ho nekam dat(zas na druhou stranu je moznost nejblize 80km ale i kdyby to bylo bliz tak ne).Kdyby meli doma tak velkeho psa, ktery na maleho vrci taky bych mela tim tuplem strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20885

@napresdrzku přesně,co se týče psa, to bych teda zatrhla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9696

Nevím no. Mojí dceři jsou 3 měsíce a před 2 týdny byla poprvé s našima na celý víkend na chatě..jednoduše jsem si chtěla odpočinout. A nikdo mi nevnutí že jsem špatná matka! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
13.6.13 10:13

Kdybych myslela takhle, tak nejdu vysypat ani koš do popelnice, co kdyby na mě spadnul meteorit :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20885
13.6.13 10:14

Ale asi záleží na tom, komu dítě dáváš. Já mám třeba 14 měsíční holku a tchýni bych malou svěřila klidně na týden, vím že u ní by byla v bezpečí a měla veškerou péči, ale třeba mojí mamce, tam bych už měla trochu strach ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
13.6.13 10:15

Děkuji. Malého dávám hlídat, ale nikdy ne celý den, pouze pár hodin (cca 3-4 u tchýně, třeba 8 u mámy) a v pohodě. Vydržela bych i celý den, jen bych chtěla nějakou jistotu (hlavně od tchýně), že bude dávat na malého pozor, protože je roztěkaná, utíkají jí myšlenky jak dítěti! Co má za kravský nápady tu psát ani nebudu… :zed: ˇ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
@Veve79 píše:
Nevím no. Mojí dceři jsou 3 měsíce a před 2 týdny byla poprvé s našima na celý víkend na chatě..jednoduše jsem si chtěla odpočinout. A nikdo mi nevnutí že jsem špatná matka! ;)

juchůůůů, nejsem tu jako rebel sama :pankac: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20885

@mařenkaa přesně.stát se může kdykoliv cokoli, třeba i matce, která si dítě střeží jako oko v hlavě 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761

@goldik
A jak to probíhá, když po nich něco chceš? Staví se k tomu, jako že oni to zvládnou a ty jsi „blbá“, nebo řeknou „jo, budeme na to dávat pozor“? Jestli to druhé, brala bych to jako ok.
A ještě - znáš někoho (kamarádku, kohokoliv) o kom víš, že je natolik zodpovědný, že bys mu dítě svěřila?
Jestli ne, bude problém asi opravdu ve tvé přílišné úzkostlivosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat