Kurz asistent pedagoga. Máte někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 12:17
Kurz asistent pedagoga. Máte někdo

Holky, dělaly jste některá tento intenzivní kurz? U nás je možné za pár měsíců ho začít dělat. Láká mě ta práce, změnila bych tím i svůj obor. Hlavně mám i malé dítě, takže by pro mě byl další plus, že nebudu pracovat někde do noci. Ale jde mi o to, zda vůbec najdu uplatnění. Můj životopis je úplně obyčejný, mám tam jen jednu práci v oboru ve více zařízení ( příklad prodavačka) a zda to vůbec bude stačit. Popřípadě vůbec nemám teď představu, jak hledat poté práci. V našem městě třeba asistenty hledají, ale těch inzerátů zas tolik není, konkurence bude velká. Dále náročnost těch kurzů, zda se to dá zvládnout, vím, že se dělá nějaká závěrečná práce. Ale již jsem 10 let ze školy, mám jen maturitu a mám z toho docela vítr. Jak třeba probíhají přednášky. Platové ohodnocení vím, že je nic moc, ale zkrátka jsem se chtěla zeptat, zda jste se chytly a neválí se vám certifikát jen tak doma a s tím i zbytečných zahozených měsíců. Jestli tu najdu někoho, kdo to vykonává dlouhodobě, budu ráda. Jde mi i třeba o to, zda třeba ty asistenty nestřídají ve škole jak ponožky. Dávají třeba jen smlouvu na rok…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Terrinka93
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 1 inzerát 24.10.18 12:22

Ja mam. Delala jsem to rok a pul. Ted by me chteli zpet, ale financne to za to proste nestoji. Kurz je lehkej, ucit se teda budes muset a na konci seminarky. V prubehu par domacich ukolu v podobe malych seminarek. Nevim no. Pokud si najdes misto a budou ti stacit penize, tak to neni nejhorsi. 8)

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 6610 příspěvků 24.10.18 12:25

Asistenti mají nic moc peníze a jestli je školy střídají, to záleží hodně na škole, a jak to má nastavené. A hlavně ono vždyckyjde o peníze, takže pokud na tebe neseženou peníze a nebo ten žák, ke kterému jsi přidělena odejde a nebo už tě nepotřebuje, tak tě prostě propustí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 12:32

Nejsem asistent, ale mzdovka, co účtuje školy. Zkusím ti dát odpověď na pár otázek. To, že nemáš praxi v oboru tolik nevadí, kvalifikaci ti pokryje kurz. Smlouvy se dávají různě, většinou první na rok, pak třeba prodlouží na docházku dítěte do školy. Asistent je totiž většinou navázaný na dítě a pokud dítě odejde, asistent odchází. Není to pravidlem, někdy je přiřazený k jinému dítěti a pokračuje dál. Ale moc nepočítej se smlouvou na dobu neurčitou. Také si moc nemůžeš vybírat k jakému dítěti tě dají - jsou různé typy postižení včetně PAS a také si s dítětem nemusíš sednout ty, prostě tě bude odmítat…Také záleží, jestli půjdeš do MŠ nebo ZŠ - tam jsou i nároky ředitelů rozdílné. o víš, že raději vezme někoho, kdo má pedagogické vzdělání než někoho, kdo má jen kurz, ale taky si nemůžou moc vybírat. Dětí s přiznaným asistentem přibývá. Další z věcí je finanční stránka. Peníze nejsou špatné, problém je úvazek, který má dítě nárokovaný. Málokdy dávají celý úvazek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 12:32
@Terrinka93 píše:
Ja mam. Delala jsem to rok a pul. Ted by me chteli zpet, ale financne to za to proste nestoji. Kurz je lehkej, ucit se teda budes muset a na konci seminarky. V prubehu par domacich ukolu v podobe malych seminarek. Nevim no. Pokud si najdes misto a budou ti stacit penize, tak to neni nejhorsi. 8)

Mohu se zeptat, kolik peněz jsi měla v čistém? Vím že převážně pracují na poloviční úvazky

Aamanda
Kelišová 5591 příspěvků 24.10.18 12:33

Plat je hodně ubohý, tato práce nejde dělat pro peníze. Při zkráceném úvazku to vychází na nějakých 5-7 tisíc měsíčně. Znám ale dost maminek, které tuto práci dělají dlouhodobě, většinou k tomu mají ale ještě jiný přivýdělek (např. jedna je kosmetička, další po večerech instruktorka cvičení). Pokud ti nejde o peníze, ale o to, že budeš pracovat vykonávat potřebnou profesi, jdi do toho.

Terrinka93
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 1 inzerát 24.10.18 12:45

Za castecny uvazek neco pres 5, pak se pridavalo tak sest. Bida no. Ale jak tu pisou. Zalezi na uvazku. Ale abys mela cely uvazek a dostala se aspon na 9 10, musela bys byt prirazena k dost vaze postizenemu diteti, ktere potrebuje asistenta opravdu od rana do odpledne. A to zase vetsinou chteji nebo sahaji po zkusenejsich asistentech. Na to jak narocny to je a kolik ukonu ma asistent pak na starost, neni ta prace prakticky ohodnocena nijak. Pokud to chces jako hlavni a jediny prac.pom. jen abys nemusela sedet na pracaku a neresis prachy, tak se to da. 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 12:52
@Terrinka93 píše:
Za castecny uvazek neco pres 5, pak se pridavalo tak sest. Bida no. Ale jak tu pisou. Zalezi na uvazku. Ale abys mela cely uvazek a dostala se aspon na 9 10, musela bys byt prirazena k dost vaze postizenemu diteti, ktere potrebuje asistenta opravdu od rana do odpledne. A to zase vetsinou chteji nebo sahaji po zkusenejsich asistentech. Na to jak narocny to je a kolik ukonu ma asistent pak na starost, neni ta prace prakticky ohodnocena nijak. Pokud to chces jako hlavni a jediny prac.pom. jen abys nemusela sedet na pracaku a neresis prachy, tak se to da. 8)

Ty bláho, to mi pokryje finančně 2 měsíce cenu kurzu :lol: Já věděla, že finančně je to na houno, ale nečekala jsem že tolik :roll: :( Manžel sice vydělá dost, ale zase 5000 je masakr. Já právě budu ještě ten rok doma a při plném zaměstnání si ho těžko budu dělat.

Uživatel je onlinechs.jasmin
Echt Kelišová 7907 příspěvků 24.10.18 12:53

Ahoj,

já jsem si chtěla dělat ted v září, ale nakonec jsem od toho upustila. Jednak je teď asistentů hodně a u nás neberou, a jednak jsem našla školu, kde se dá dodělat matrita z odborných předmětů - pajda. Takže si raději budu dělat dva roky střední a pak budu mít více kompetencí, možností k uplatnění a teoreticky i peněz. :nevim:

Radila bych rozhodit sítě, zda někde asistenta potřebují a jestli se ti to tedy oplatí. Co vím (na FB je skupinka), tak holky hodně nadávají, že :

• samy mají malé děti a když se hodí marod, tak většina škol nemá pochopení a nějaké holky psaly, že je dokonce už ted v září vyhodili, protože byly za ty dva měsíce týden doma
  • nesedly sis třídní učitelkou - budto jim dávají práci nad rámec, nebo je a jim svěřené dítě naopak plně ignorují
  • šly z uplně jiného oboru a nezvládly postižení toho dítěte (prostě si nevěděly rady a práce je stresovala)
  • a v neposlední řadě top ty holky vzdaly kvůli penězům. myslely si, že to dají, ale když začaly opravdu na pár tisícovkách a nesehnaly k tomu druhou práci, tak kývly na HPP jinde.

Jak holky píší, nelze to dělat pro peníze. ale že tě ta práce baví a hlavním živitelem je partner a jemu nevadí, že to co vyděláš je prakticky kapesné. I když znám i pár co mají HPP a vydělají okolo 12-13 čistého (což je i u HPP 6-7hodinová prac doba).

Echt Kelišová 7907 příspěvků 24.10.18 12:54

@Terrinka93 No já nevím, znám jednu, ktere bere 12,5 ale je fakt, že má VŠ titul :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 13:01

@chs.jasmin To je dobrý nápad, že si doděláváš maturitu :palec: Držím palce, já už bych to asi nedala. U nás těch inzerátů je taky po málu. A přeci jen, je pořád těch asistentů dost, plus nové přibírají

Echt Kelišová 7907 příspěvků 24.10.18 13:19
@Anonymní píše:
@chs.jasmin To je dobrý nápad, že si doděláváš maturitu :palec: Držím palce, já už bych to asi nedala. U nás těch inzerátů je taky po málu. A přeci jen, je pořád těch asistentů dost, plus nové přibírají

Hlavně se jich strašně moc vychrlí. U nás je agentura co dělá každý čtvrt rok nový kurz po 20 učastnících :roll: což za rok dělá hodně lidí a přitom jestli má každá škola 1-5? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 14:06
@chs.jasmin píše:
Hlavně se jich strašně moc vychrlí. U nás je agentura co dělá každý čtvrt rok nový kurz po 20 učastnících :roll: což za rok dělá hodně lidí a přitom jestli má každá škola 1-5? :think:

To je pravda :think: Každopádně, jsem ráda, že jsem sem napsala. Nejspíš na to prdim.

Terrinka93
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 1 inzerát 24.10.18 22:29

@chs.jasmin Jo to by slo.. Za plnej uvazek. To tak cca vychazi. Ten ja nemela, bohuzel. A nikde kolem na plnej neshani. Chtej povetsinou na pul, a to se jaksi nevyplati :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 22:52

Prosím anonym, nebo smazat.
Začala jsem dělat asistentku ještě před změnou zákona. Pak se změnil zákon a já byla postavena před volbu - buď si dodělat vzdělání, nebo výpověď. V zákoně je to formulováno dost volně, není nutné absolvovat kurz. Stačí si dodělat i jednotlivou zkoušku z pedagogiky a psychologie. Touto cestou jsem šla já. Našla jsem si školu, která to umožňovala, poplatek za jeden předmět byl tisícovka. Dostala jsem seznam maturitních okruhů a nahrubo vypracované otázky, které jsem si pak dopracovala a doplnila. Nikam jsem nemusela chodit, učila jsem se ve volných chvílích, zkrátka ideál. Byly se mnou i další paní, které si takto doplňovaly vzdělání, aby mohly pracovat jako AP. Praxi jsem sama kvůli sobě nepotřebovala, s handicapovanými lidmi jsem pracovala už dřív, navíc jsem AP už nějaký ten pátek dělala. Ale ani podle zákona není absolvování praxe nutností.
Zkrátka - co se vzdělání týče, doporučuji spíš ty dvě jednotlivé maturitní zkoušky. Je to časově i finančně nejlepší varianta.
Jen zvaž, jestli to chceš opravdu dělat. Můžeš narazit na kolektiv, kde na tebe naloží práci, kterou nikdo jiný dělat nechce, budou s tebou zametat, dávat ti najevo, že jsi něco míň atd. Výhodou je velký počet dnů dovolené (hodí se, když máš děti - pokryješ i téměř celé letní prázdniny). Nevýhodou plat - záleží, do které třídy tě zařadí (dle toho, kolik povinností budeš mít, jestli jen mírná asistence, nebo i něco jako doučování). Já měla osmičku, což na poloviční úvazek dělalo cca 7 tisíc čistého. Asistentka přede mnou měla sedmou třídu (a ještě tuším před změnou zákona, ale to už nevím přesně) a brala maličko přes 5 tisíc čistého.
Taky záleží, kde bydlíš. Třeba v Praze je obří škola, kde se specializují na žáky s PAS, mají tam už roky smíšené třídy (děti zdravé a děti s PAS), takže asistentů mají dost a mohou si dovolit dát jim smlouvu na dobu neurčitou.
Taky je rozdíl mezi MŠ, ZŠ a SŠ. U maličkých dětí se asi nezastavíš, u puberťáků těch povinností může být míň (záleží na typu postižení). U malých dětí doučování nebude náročné. Já byla na SŠ a dostala jsem za úkol vysvětlovat odborné předměty, o kterých jsem ani nevěděla, že existují. Nebo matika - ta byla taky super… Ačkoli jsem ve smlouvě měla, že mám x hodin přímé práce se studentem a x hodin příprava, tak v reálu jsem byla jen se studentem (protože jsem měla poloviční úvazek a student byl ve škole celé dopoledne), přípravu jsem si musela dělat doma ve svém volnu.
Jako není to špatná práce, mnohé mi dala, mnohdy mě bavila, mnohdy mě ale taky štvala a chodila jsem vynervovaná a psychicky zničená (ne ze studenta, ale z prostředí a kolektivu). Rozhodně nelituji, že jsem do toho šla, ale teď si hledám práci v jiném oboru.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >