Uklízečka a štěnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 05:51
uklízečka a štěnice

Ahoj, mám nezvyklé téma a snad zde najdu odpověď. Pracuji jako uklízečka na studentské koleji. V jednom z pokojů byl zaznamenám výskyt štěnic. Vedoucí mi nařídila, na pokoj jít a svléknout postel. Podotýkám, ještě před nástřikem stěnic speciální firmou! Odmítla jsem a tím jsem se dostala s nadřízenou do sporu. Zajímá mě, jaké jsou moje povinnosti a práva coby uklízečky. Co mám informace, tak se pokoj nejprve musí vystříkat a až po týdnu se může na pokoj, ale zde je to zcela obráceně. Nehledě na to, že na tomto pokoji dál zůstávají matrace, nábytek a ostatní vybavení. Marně hledám odkaz, zda je mou povinností do tohoto pokoje chodit uklízet…kam dotaz směřovat… Děkuji za všechny podněty.

Reakce:
Obeli
Kecalka 168 příspěvků 24.10.18 06:06
kacenka841
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 24.10.18 07:13

Já jsem pracovala na hotelu a občas se tam štěnice vyskytly. Pokoj se zavřel, zavolala se firma ta pokoj vystříkala a pak tam týden nikdo nesměl. Nikdo nás neposílal vysvlékat peřiny ani nic takového před deratizací.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64123 příspěvků 3 inzeráty 24.10.18 07:14

No, nejsem pravnik, ale pochybuju, ze pokoj, kde jdou stenice je zavazne obrozeni zdravi… Plus tedy ze by se tam tyden nesmelo je naprosta pitomost, po deratizaci se tam nesmi par hodin a pak tam naopak lidi byt maji, aby je vylakali ven chcipnout na tom postriku. A ano, to vybaveni tam zustabe, fakt ho nikdo kvuli stenicim vyhazovat nebude. Tak maximalne bych to videla na pozadavek na druhy pracovni odev a sprchu, i kdyz i to je trochu prehnane, ale proc ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 07:39

Tak na to zřejmě nárok nemáš a panika z tvé strany je fakt zbytečná. Jen si vem, kolikrát jsi na tom pokoji byla, než se štěnice objevily… Štěnice jsou přes den zalezlé v úkrytu, pokud byly na povlečení/matraci (dá se předpokládat, že určitě ano), pak pracuj v rukavicích a např. jednorázovém plášti.
Pokud provozovatel zařízení o problému ví, měl by povolat odbornou firmu, aby provedla dezinsekci (nikoli deratizaci). Záleží na použitém prostředku, jak rychle je pokoj obyvatelný. Každopádně je důležitá důkladná příprava - co lze rozmontovat, vyklidit, vyhodit - to málokdo dělá a pak se diví opakovanému výskytu. Vystříkat nejen jeden pokoj, ale alespoň „do kříže“ (vedle, nad, pod) a hlavně postřik za pár týdnů zopakovat.
Pracuju na místě, kde řešíme i podněty na výskyt štěnic, anonym kvůli práci.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30135 příspěvků 24.10.18 07:48

hlavně je číčovina vystříkat jeden pokoj..to fakt pomůže :roll:
ale tak když se šetří, tak se šetří no..

smurfka
Vesmírná mluvilka 30135 příspěvků 24.10.18 07:51

@j.a.n.i1
no pak se nedivím že se to tam objeví za pár týdnu znova..
ano mělo by se všechno vyhazovat ( ne teda nábytek, ale matrace určitě, i křesla, sedačky atd..všude kam jsou schopné zalézt a nedá se to rozmontovat..
navíc vystříkat jeden pokoj fakt nepomůže..šíří se to stupačkama..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64123 příspěvků 3 inzeráty 24.10.18 08:54

@smurfka Jasne, takze kdyz ti vlezou stoupackama do bytu, tak vyhodis matrace, sedacky, kresla… To bych te chtela videt. Ad postrik, s tim souhladim, ale na ro jednak nebyl dotaz a druhak to stejne neni v zaklafatelcone kompezenci.

Lalelale
Závislačka 3114 příspěvků 24.10.18 09:02
@j.a.n.i1 píše:
@smurfka Jasne, takze kdyz ti vlezou stoupackama do bytu, tak vyhodis matrace, sedacky, kresla… To bych te chtela videt. Ad postrik, s tim souhladim, ale na ro jednak nebyl dotaz a druhak to stejne neni v zaklafatelcone kompezenci.

Kdyby mi do bytu vlezly štěnice, tak ho zapalim i s tema sedackama :mrgreen:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30135 příspěvků 24.10.18 09:07

@j.a.n.i1 ANO KDYŽ nám vlezly štěnice od souseda do bytu, ( teda naštěstí jen do jednoho pokoje ) tak jsme vyhodili celou postel..( ostatní místnosti se jen postříkali, ale tam nalezeny nebyli, takže jsme z nich nic nevyhazovali )..

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 24.10.18 11:48

Nechápu, proč bys neměla jít do pokoje převléknout postel :zed: To si představuješ, že všechny štěnice číhají natěšené, až tam vlezeš, aby se na Tebe mohly vrhnout? Vyměň si potom pracovní oděv a neřeš hlouposti.

Kdyby Ti o nich neřekli, vůbec bys to nezjistila - a s největší pravděpodobností už jsi v tom pokoji byla i dříve, než Ti to řekli. Kromě toho, jsou-li v jednom pokoji, pravděpodobně budou i v jiných… když si vzpomenu, jak se na koleji kolikrát tahaly židle či matrace z pokoje do pokoje, tak to může být klidně na celém patře.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >