Jaké jazyky studujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva valoi
Extra třída :D 11349 příspěvků 2 inzeráty 23.10.18 20:02
Jaké jazyky studujete?

Tak holky, jaké jazyky studujete, jakými se domluvíte a proč jste si vybraly zrovna je? Já dělám angličtinu a ruštinu a je to nekonečný příběh. Čím víc toho znám, tím víc mám pocit, že umím prd.) Angličtinu i ruštinu jsem si vybrala jako kombinaci, měla jsem kdysi jisté profesní plány, ale skončila jsem jako matka na plný úvazek. Ráda bych si přidala ještě jeden jazyk, ale zatím zůstává u toho chtění. Taky jsem přišla do styku s latinou a to je opravdu povznášející jazyk. Co vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25034 příspěvků 23.10.18 20:06

Italština-bývala skvělá úroveň, aktivně šla do kytek, pasivně jsem stále tak na 98% porozumnění.
Angličtina, ta se na mateřské zlepšila díky seriálům a stále na tom skrz ně pracuju a zrovna na to jdu :mrgreen:
Chtěla jsem vloni přidat španělštinu, základy mám, ale ukázalo se to v kombinaci s dalšími věcmi jako příliš a musela jsem ji pustit.

Tichošlápek
Extra třída :D 10456 příspěvků 23.10.18 20:06

Aj, Nj - slovem i písmem, žila jsem i v Anglii a živila se překlady z aj do cj. Pak Šj, ale na tu uz seda prach, nicméně stale rozumím. No a latinu taky plus minus - měla jsem ji na gymplu i na vs, ale ta je na nic. Zkousela jsem italštinu a musím říci, ze to byl první jazyk, s kterým jsem těžce bojovala a vzdala ho

eva valoi
Extra třída :D 11349 příspěvků 2 inzeráty 23.10.18 20:08

@Tichošlápek Kombinace španělština a italština je prý docela problém. Je to prý hodně podobné. Ale já nemám zkušenost, tak nevím.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 23.10.18 20:09

Učila jsem se a domluvím se anglicky, to je asi dnes opravdu základ, jak ledaskde v práci, při hledání informací na internetu, i při cestování, anglicky jsme se domluvili bez problémů i třeba v Rumunsku nebo na Ukrajině (a to nejen ve velkých městech).

A pak mluvím obstojně německy, vybrali mi to tedy rodiče v 1. třídě, ale jsem za to ráda, je to moc praktické, s Němci nebo Rakušany se člověk hodně potkává i u nás, je tu hodně německých firem a podobně. Spousta mých spolužáků si vybrala na základce nebo na střední třeba francouzštinu nebo španělštinu, protože jim prostě přišly víc „cool“, než ošklivá němčina, ale když jsme se o tom po letech bavili, tak to v podstatě od školy nepoužili, pokud vyloženě nejeli do Francie nebo Španělska na dovolenou… (výjimek bylo opravdu málo). S ruštinou zkušenost nemám.

Takže jako druhý jazyk hlasuju pro němčinu. :)

lachtanice86
Kelišová 6395 příspěvků 23.10.18 20:11

Aj a rj. Rj dokážu procvičovat v rodině to samé aj. A chtěla bych začít s italstinou nebo spanelstinou

Yasmina21
Kecalka 440 příspěvků 23.10.18 20:11

Ruština, Arabština. :kytka: Rusky mluvím plynule - slovem i písmem. Arabsky se stále učím. :kytka:

eva valoi
Extra třída :D 11349 příspěvků 2 inzeráty 23.10.18 20:12

@klamonožka Já tedy s ruštinou bych se asi chytla, kdybych neměla malé děti a mohla cestovat. Zvlášť tedy v kombinaci s angličtinou. Na gymplu jsem maturovala z francouzštiny a je to přesně tak, jak píšeš. Mám tedy známou, která má francouzštinu a pracuje v jedné fr. firmě v Praze, kde ji tedy využije. Ale ona ve Francii několik let žila a opravdu se tomu jazyku věnovala.

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 23.10.18 20:12

Angličtina, němčina, španělština, trochu švédsky. Od gymplu latina. A teď se učím znakovku. :D
Nejvíc využívám němčinu.

divine woman
Echt Kelišová 8801 příspěvků 23.10.18 20:16

První němčina, pak ruština, na gymplu latina na VŠ přibyla angličtina a pak jsem zkusila španělštinu.
Nejlépe se domluvím německy a anglicky, rusky ještě stále docela dobře rozumím, ale nepoužívám, španělsky rozumím základy (je sranda sledovat kubánskou televizi) a z latiny si pamatuji skloňování podle nějakých vzorů a časování pár sloves.
Z hlediska využitelnosti by měl každý umět anglicky a v mém regionu německy. A už jsem se smířila s tím, že žádným jazykem nikdy nebudu vládnout perfektně. Stačí mi v nich číst. Miluju knihy v originále. :kytka:

mrav
Neúnavná pisatelka 18098 příspěvků 23.10.18 20:17

Ahoj. Budu velice stručný - ruština, němčina, angličtina. Rusky nás učili na škole, moje babička se narudila v Rusku. Do kurzů němčiny jsem chodil od sedmé třídy ZŠ, anglicky jsem se učil na střední škole. :mavam:

eva valoi
Extra třída :D 11349 příspěvků 2 inzeráty 23.10.18 20:17

@Ester13 Švédština je hodně těžká? Proč švédština?

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 23.10.18 20:21
@eva valoi píše:
@Ester13 Švédština je hodně těžká? Proč švédština?

Není to tak zlé. To finština je děsivá. :) Byla jsem pár měsíců ve Švédsku. Oni všichni umí anglicky, ale mě o chytlo.

eva valoi
Extra třída :D 11349 příspěvků 2 inzeráty 23.10.18 20:24

@Ester13 Finština a maďarština prý.) Mě by třeba zajímala estonština, lotyština, litevština. Jen jak to zní, jakou to má strukturu.

Kriss Tina
Kelišová 5439 příspěvků 23.10.18 20:27

Na škole sem měla aj a rj, ruštinu jsem více méně Zapoměla, nepoužívám ji, akorát sem tam přeložím něco z azbuky, písma mě baví :) aj mám dobrou na čtení, čtu knížky v aj, ale mluvit moc neumím, hlavně na mateřské jsem dost zakrněla, udržuji si ji hlavně kuli těm knizkam a seriálům :mrgreen: v práci jazyk nepotřebuji a tak nemám moc motivaci se je učit, nehledě že mi jazyky do hlavy prostě nelezou :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >