Jak se přinutit něco dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 22:17
jak se přinutit něco dělat?

Ahoj, prosím o anonym. Trošku se stydím za to co zde napíši. Jsem sama s čerstvě tříletým chlapečkem. Náš den vypadá takto: vstáváme kolem 6 (malý nevydrží déle spát), v 7:45 ho vedu do školky a od 8 do 15 pracuji. Hned jdu do školky (cca 5 min chůze) přijdeme domů, vyvenčíme psa, jdeme na hřiště, nakoupit, poklidit, pohrát, vyprat…prostě co je potřeba v 8 malého ukládám a já se svalím u tv, na kterou koukám ani nevím co davají. Prostě po té 8 nejsem schopná cokoliv udělat. Vždy si říkám budu číst, zdokonalím se v aj, začnu s ruštinou, začnu cvičit…a prostě nedokážu se odhodlat cokoliv udělat. Spát chodím až kolem půlnoci (dřív se mi nedaří usnout) a vlastně 4 hodiny, které mám trávím „ničím“. Jsem velmi zodpovědná na to co se „musí“ - práce, školka, léky, hygiena, chodit včas, dodržovat sliby(které dám někomu jinému) ale na cokoliv „co se nemusí“ jsem strašný lempl. Nemám disciplínu, odhodlání, sebekázeň…jak to změnit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 2 inzeráty 22.10.18 22:22

Tak máš zápřah celý den, nedivím se ti, že po osmé už jsi ko

alun-ka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 22.10.18 22:27

No,to musíš se psem jak ráno,tak na delší procházku večer,tak i to něco zabere,to nemyslím,že ,,nic neděláš''

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 22.10.18 22:31

Pokud se nedokážeš doma k ničemu přinutit, tak se zkus na nějaké kurzy, ať už jde o večerní kurz ruštiny, nebo pravidelné cvičení. Doma spíš člověk sklouzne k lenošení.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 22.10.18 22:32

A taky už nejsi nejmládší…Nemysli si, že v 35 budeš jako v 18

Russet
Extra třída :D 11671 příspěvků 22.10.18 22:35

Vítej v klubu :mrgreen: Dnes jsem relativně v pohodě, ale když vstavám v půl páté, tak jsem touhle dobou grogy. Někdy si k jazyku sednu, ale cvičit bych nezvládla. Mám směny, takže bych mohla chodit cvičit, když je kluk ve školce, ale to lítnu na nákup, vařím, uklízím, abychom mohli odpo na hřiště 8) Mám teď docela hodně vyřizování, prevntivních prohlídek u doktorů a podobné lahůdky, takže sednu a nic se mnoi nehne. Teda někdy si čtu, to jsem poslední dobou odkládala, protože jsem se na to nesoustředila.

Příspěvek upraven 22.10.18 v 22:35

marka123
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 22.10.18 22:35

Jste sama, jako bez partnera, chapu spravne? Myslim, ze vetsina lidi dela totez, co vy, po celem dni jsou ko, jenze partner sedi vedle nich a tak koukaji na tv, ani nevi co davaji , ale spolu,reknou si ,co bylo v praci a jdou spat, tim, ze sdileji to nicnedelani, tak jim to neprijde jako promarneny cas. Ja mam dve holky 2,5 a skoro 5 mesicu, partnera mam, ale je vecne pracovne v tahu, takze vicemene jsem s nimi stale sama, od rana mam pocit ze se nezastavim a kdyz je konecne uspim, dodrlam hen nejdulezitejsi veci, co opravdu musim (vyvarit flasky treba), dam sprchu, chvili koukam na tv, stejne jako vy a surfuju na mobilu…hodku-dve a hledim kolik je hodin, ze bych mela jit spat. Byt vama a mit jeste tu hodku,dve navic tak delam jen neco,abych si zprijemnila zaver dne, brat to jako chvilku pro sebe a delat jen co se mi aktualne chce, kdyz se vam nechce nic, tak nedelat nic. Doba vhodna na dalsi seberozvoj zase prijde… Mate to ted hekticke, tak si uzijte chvili nicnedelani aspon vecer

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 22:36

@Nmdl to by bylo super, ale nemám hlídáni pro malého, takže od těch 8 se nemůžu hnout z domu. Se psem vyběhnu večer jen rychle na zahradu.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 22.10.18 22:36

No jistě…Dodržovat sliby…Manželovi slíbíš večer sex, ale protože to se nemusí, tak ti nedisciplinovanost a nekázeň velí nic nesplnit…Jojo…

reny14
Ukecaná baba ;) 2416 příspěvků 22.10.18 22:37

No když jsem měla jedno dítě,tak jsem taky povětšinou večer lenosila. Jak mám dvě, jedno do školy a druhé do školky a já do práce, tak tady poletuju do 22h. Furt něco uklízím, chystám, dělám pradlo, vařím oběd na druhý den do práce atd. Ale nejradši bych sebou flakla na gauč :mrgreen: Co bych za to dala nemuset večer nic delat 8o

alun-ka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 22.10.18 22:37

No tak píše, že má tříleté dítě sama, tak asi na kurzy vyrážet nemůže, mě už zaujalo i to, jestli syna nechá ráno i večer spát, když jde se psem, nebo jak to dělá.

chrastitko11
Kecalka 478 příspěvků 22.10.18 22:39

No já mam dceru , táhne jí na čtyři . V podstatě mám stejný denní program jako ty(kromě psa) a já si teda spíš ty večery klidu užívám .. vůbec mě nevadí večerní nic nedělání. Naopak se na něj těším :mrgreen: . Ale dodělávám si teda dálkově maturitu a učení se mě naštěstí zatím daří přes den .. Taky bych bylo pro
to jít do nějakého jazykového kurzu či tak .. to tě donutí si k tomu aspoň jednou týdně sednout , když po tom toužíš ;)

marka123
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 22.10.18 22:41

Nicmene mi to pripomnelo, co jsem cetla v jedne knize. Melo se to tykat tedy muzu a prepinani televiznich programu, proc muzi radi prepinaji a v podstate nesleduji zadny dej a zapletky v tv. Z evolucniho hlediska je to pro ne, podle tech autoru, jakysi oddych, jako bylo kdysi davno divani do ohne, kdyz prisli z lovu, sedli na kamen a zbytek vecera cumeli do ohne. V dnesni genderove vyvazene spolecnosti se skoro vsichni vecer po narocnem dni potrebujeme jen chvili divat do ohne:D

Příspěvek upraven 22.10.18 v 22:43

mrav
Neúnavná pisatelka 18290 příspěvků 22.10.18 22:41

Je to normální - jsi unavená. Já jsem na tom v týdnu podobně - sám s tříletou holčičkou a vstáváme už ve čtvrt na šest. Než to všechno obstaráme - a to ještě ze školky chodíme někdy přímo nakupovat. Máme toho jako samoživitelé hodně - a to bychom měli i někdy odpočívat… :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 22:43

@alun-ka ráno chodí prcek s námi, večer jdu jen na zahradu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >