Kvůli zaměstnavateli fiktivně na rizikové, ale dál v práci?

Anonymní
28.7.16 13:30

Kvůli zaměstnavateli fiktivně na rizikové, ale dál v práci?

Ahojky, jdu si spíš pro radu nebo zkušenosti.
Jsem ve 3.měsíci a zaměstnavatel přišel s tím, abych šla fiktivně na nemocenskou (rizikové) a dál chodila v době vycházek do práce zaučovat zástup.
Jsme malá firma a je to čistě kvůli „úspoře financí“ z jeho strany.
Nikdy jsem nebyla ani na nemocenský, vůbec nevím, jak tohle chodí a jak je to s kontrolami, co když nestihnu včas dojet z práce domů, jak je to s víkendy nebo dá se zvolit čas, odkdy můžu mít vycházky? Třeba 12:00-18:00? apod.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Moc děkuji.

Omlouvám se za anonym, ale o mém těhotenství ještě okolí neví.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Smarcie
28.7.16 13:32

Hlavně je to podvod :zed: :zed: :zed: Tohle by si zaměstnavatel neměl ani dovolit Ti nabídnout…

  • Citovat
  • Upravit
4760
28.7.16 13:36

A bylo by to pro tebe dost omezující… až do nástupu na mateřskou by sis nemohla vyrazit někam přes noc… dodržovat vycházky… dýl jak do šesti bys je neměla, takže každý den od šesti doma.
Navíc tě může zaměstnavatel pěkně vypéct. Ty mu někoho zaučíš a pak už nebudeš potřeba…
nešla bych do toho…

to že je to podvod už bylo řečeno :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
28.7.16 13:37

A proč bys měla jít na nemocenskou, když není třeba?
Nepotřebuje umístit v práci nějakou svoji milenku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
281
28.7.16 13:38

Ahoj, zaměstnavatel by po tobě neměl nic takového chtít…navíc neschopenku vystavuje lékař na základě nějakého důvodu. Pokud máš bezproblémové těhotenství, nevím, jakou diagnozu by ti dal…

Když máš neschopenku, záleží také na lékaři, jak dlouhé vycházky ti povolí. Max. délka vycházek je 6 hodin, můžeš si sam a zvolit od kdy do kdy jsou. Vycházky platí i o víkendech. KOntrola může přijít kdykoliv mimo čas vycházky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.16 13:40

Vím, že je to podvod, proto se mi to ani nelíbí.. Nechce se mi do toho jít..Mám hlavně strach, když to praskne (jsem strašně připos*aná z nekalostí, příčí se mi to)..
A omezení je pak druhá strana mince.. Mám rodiče přes půl republiky a představa, že za nimi ani nebudu moct jet se mi taky nelíbí..

  • Citovat
  • Upravit
2075
28.7.16 13:42

Ani omylem bych na to nepřistoupila, zvláště, pokud nemáš opravdu důvod proč jít na nemocenskou. Zaměstnavateli oznam, že svůj zástup zaučíš před nástupem na mateřskou a hotovo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3711
28.7.16 13:46

Je to podvod. Proč se necháš tím, že to zaměstnavatel chce omezit 6h vycházkami (které nemůžeš mít 6h v kuse, právě kvůli takovým vychcánkům jako seš ty a tvůj zaměstnavatel) a taky omezit finančně (nemocenská je nižší než tvůj plat, pokud ti teda nedá něco ještě nějak bokem).
Pokud nemáš problémy, tak co bys jako na nemocenské dělala. PN vystavuje lékař, ne tvůj zaměstnavatel (pokud to není gynekolig, což asi ne).

Zaučovat můžeš normálně v pracovní době :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3780
28.7.16 13:46

Normální doktor nemocenskou bezdůvodně nenapíše, mně dokonce když mi trnuly nohy a doporučil mi je mít nahoře na otázku jak to mám dělat v práci, kde stojím, nebo chodím řekl, že si mám vzít neplacený volno ;-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21734
28.7.16 13:47

No hlavne bacha na to, ze bys pracovala v pracovni neschopnosti. Za to by te mohl zamestnavatel vyhodit, protoze neni duvod pro neschopenku, kdyz v dobe vychazek pracujes… Bohuzel jsem uz slysela i o tomto postupu ze strany zamestnavatele. Pokud nemas zdravotni problemy, neni duvod jit na neschopenku…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3678
28.7.16 13:47
@Anonymní píše:
Ahojky, jdu si spíš pro radu nebo zkušenosti.
Jsem ve 3.měsíci a zaměstnavatel přišel s tím, abych šla fiktivně na nemocenskou (rizikové) a dál chodila v době vycházek do práce zaučovat zástup.
Jsme malá firma a je to čistě kvůli „úspoře financí“ z jeho strany.
Nikdy jsem nebyla ani na nemocenský, vůbec nevím, jak tohle chodí a jak je to s kontrolami, co když nestihnu včas dojet z práce domů, jak je to s víkendy nebo dá se zvolit čas, odkdy můžu mít vycházky? Třeba 12:00-18:00? apod.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Moc děkuji.Omlouvám se za anonym, ale o mém těhotenství ještě okolí neví.

To smrdi prusvihem, kazdopadne bych milemu zamestnavateli rekla, ze ze strany lekare neni duvod nemocneskou napsat a pokud bych na ni nastoupila, tak zadna prace, zadne zaucovani, pekne byt doma a nazdar!! Lidi jsou fakt pekni vychcanci!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Hanka1
28.7.16 13:48

Ten spadnul na hlavu ne? Zaucovat muzes s klidem v praci, odmitla bych to.

  • Citovat
  • Upravit
5672
28.7.16 13:52
@nozu píše:
No hlavne bacha na to, ze bys pracovala v pracovni neschopnosti. Za to by te mohl zamestnavatel vyhodit, protoze neni duvod pro neschopenku, kdyz v dobe vychazek pracujes… Bohuzel jsem uz slysela i o tomto postupu ze strany zamestnavatele. Pokud nemas zdravotni problemy, neni duvod jit na neschopenku…

To je nesmysl, zaměstnavatel ji za toto vyhodit nemůže.
Mohl by ji vyhodit, pokud by porušovala vycházky, tedy režim nemocného, takto ne.
Důvody pro výpověď jsou přesně specifikovány.

Zakladatelko, být Tebou, tak bych do toho nešla, je to podvod a mohla bys z toho mít akorát tak oplétačky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.16 13:53

Je to vychcané, ale i realita. Ona dostane peníze z úřadu dejme tomu na 5 měsíců (nemocenská) a on jí doplatí ze své kapsy zbytek, takže pro něj pohodička, ještě dojde do práce a ona mu zaučí novou ženskou.
Problémem jsou ty vycházky. Kamarádka má je v 7 měsíci s dvojčaty, rizikovka, dopoledne 9-12 a pak 14-17. Takže nepočítej s tím, že ti dá lékař vycházky 8-18.
Navíc toto je nutné dodržovat i o víkendech, takže žádné výlety za rodinkou na druhou stranu republiky v horizontu příštích 6 měsíců.
Jinak to má zaměstnavatel fikaně udělané.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8449
28.7.16 13:53

Nepřistoupila bych na to. Navíc, na zaúčtování někoho je ve třetím měsíci brzo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty