Kyčle u miminka - nechápu nálezy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 13.01.17 20:08
Kyčle - nechápu nálezy

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat na Váš názor.
Ve věku 3 týdnů nám bylo řečeno, že pravá kyčel je v pořádku (Ib) ale levá je „na hraně“ IIa a tak máme dávat široké balení. Kontrola byla po 3 týdnech, v 6 týdnu údajně zlepšení, ale stále jsme měli dávat široké balení. Až teď, co si zprávu prohlížím, jsem si všimla, že označení IIa už je najednou i u pravé kyčle, která byla původně v pořádku, ale nikdo mi tehdy neřekl, že by bylo zhoršení na předtím dobré kyčli. Takže jsme pokračovali v širokém balení a teď, po 3 týdnech nám bylo řečeno, že to stále není dobré a tak jsme vyfásli frejkovu peřinku, z čehož jsem dost nešťastná, jak ho v tom, chudáka, vidím :? Co mě ale zaskočilo a absolutně to nechápu je označení na obou kyčlích IIb, když na internetu píší, že IIb se používá u kojenců starších 3 měsíců, ale malý má dnes 2 měsíce! Takže tomu nerozumím, neměl by snad mít teda IIa, což je označení pro normální nezralost, tzn. že by snad ani nebylo třeba nějakých větších opatření, max pokračovat v širokém balení. Takto ale, když je to IIb, tak musíme mít tu peřinku. A já si říkám, jestli to teda není zbytečné, když malý má IIa a taky - lékař to spletl, nebo jak to, že dvouměsíčnímu dítěti napsal IIb? Jsem z toho trochu vedle.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 13.01.17 20:28

@Tris123 ahoj, určitě bych nález konzultovala i s jiným doktorem a nechala mimco vyšetřit i na jiné klinice. Můj syn měl od narozeni nález IIb - tedy podle tvého doktora na frejkovu peřinku, podle našeho doktora měl na 24h/denně široké balení. Od 6.tydnu uz jen na noc, ve 3 mesicich zdravý.

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 13.01.17 20:32

Tak jedna vec je ta, ze ortopedi radi prehaneji a davaji tyhle veci preventivne. Maminky to nevidi radi, ale kdxzdi porovnas Frejkovu perinku proti treba trakci v nemocnici kdyby se to nepodchytilo…

A druha vec je ta, ze ten doktor tech detskejch kycli videl tisice. Pokud to neni ok, tak to pozna. Bud mu ver, nebo jdi na konzultaci jinam. Ale „jen tak podle internetu“ bych si netroufla ho neposlechnout.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 13.01.17 20:37

@Alyss1 to určitě ne, rozhodně nemám v plánu neposlechnout, peřinku používat budu, když jí doporučil, jen mě trochu zarazilo, že použil označení, které se používá až pro děti starší 3 měsíců. Ty 3 týdny to nějak vydržíme :?

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 13.01.17 20:45

To nevim. Treba ten nalez byl hranicni. Takze pouzil oznaceni ktere vic vyjadrovalo ze kycle nejsou dobre, byt to vekove nesedi. Jak rikam, vidi tech kycli stovky za den, tak by to mel umet:):)

sim.04
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 13.01.17 20:48

@Tris123 A to je v tom celý den nebo mu to sundaváš třeba na noc?

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 13.01.17 20:51

Pokud to takhle nesedí(nevím, v kyčlích se moc nevyznám), tak bych se objednala ještě jinam, nejlíp už na příští týden, ať ti řekn svůj názor ještě jiný dr. a do tý doby bych to dávala.

Katuskka
Závislačka 2781 příspěvků 13.01.17 21:39

To ale není pravda, ze by díte mladší 3 měsíců nemohlo mít hodnocení llb..

Kauree
Závislačka 4563 příspěvků 3 inzeráty 13.01.17 22:38

Take se mi nezda, ze by hodnoceni nemohlo byt v urcitem veku - je to skala od uplne ok po vykloubenou kycel oznacovana cisly a pismeny. :nevim:

Elishka1
Závislačka 2736 příspěvků 14.01.17 10:06

Google říká: Typ II je nejrozšířenějším typem, při kterém je vývoj kloubu ještě v širších mezích normy. Varianta II A se od varianty II B liší pouze věkem dítěte. II A se uvádí do tří měsíců a II B později.

zkus jiného ortopeda, jestli máš pochybnosti

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 14.01.17 20:55
@Elishka1 píše:
Google říká: …Varianta II A se od varianty II B liší pouze věkem dítěte. II A se uvádí do tří měsíců a II B později.

:palec: přesně.

Bylo mi řečeno, ať to sundávám jen když je to nezbytné, jinak ať to má pořád, ve dne, v noci. Spí se mnou a v noci, když byl v polospánku, pořád se vrtěl a kopal nožkama, nejspíš se je snažil propnout, bylo mi ho líto :( musí být hrozné, mít celý den nohy v jedné poloze - rozkročené a pokrčené a nemoct si je protáhnout :/
Vždy ráno při převlíkání a večer po koupání ho nechám pokopat, což on rád a dám ho na bříško, což taky miluje, než ho zas navleču do toho krámu :,(
Doufám, že ty 3 týdny budou stačit, jinak budu opravdu naštvaná… hlavně, ať to má v pořádku..

vokishka
Extra třída :D 12753 příspěvků 14.01.17 21:00

@Tris123 Dcera ji měla 3 měsíce. V půl roce jsme ji přestali používat a ona se druhý den postavila na nožičky :) asi si to chtěla vynahradit. Normálně se s tím dokázala i přetáčet na bříško a naopak. :mrgreen:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 14.01.17 21:06
@Kauree píše:
Take se mi nezda, ze by hodnoceni nemohlo byt v urcitem veku - je to skala od uplne ok po vykloubenou kycel oznacovana cisly a pismeny. :nevim:

Taky že ano, od ok po nejhorší, tzn. IIa je lepší, protože je u úplně malého miminka a může se to časem zlepšit, „dozrát“, a IIb je horší, protože je u staršího miminka, kterému to nedozrálo a už ani nedozraje (laicky řečeno) a tak je třeba určitých opatření, jako třeba ta dečka.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 14.01.17 21:11

@vokishka já zkoušela malého obrátit i s tím, ale přišla mi ta poloha taková nestabilní, když má ty nohy tak roztažené, tak v nich nemá tu oporu a nevím, jestli bych mu tím spíš neškodila :think:

vokishka
Extra třída :D 12753 příspěvků 14.01.17 21:13

@Tris123 já ji neobracela, ona sama. Celkově byla živá. Jen to píšu jako uklidnění, že ty děcka to zvládnou.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >