9 měsíců celkový vývoj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evianka
Kecalka 272 příspěvků 11.01.17 22:21
9 měsíců celkový vývoj

Ahoj,

mam za týden 9 měsíční dceru, zajímalo by mě, co umí real vaše 9 měsíční.
Tabulky mam nactene, ale u nas je to bida. Naše totiž nejen, že neleze a nesedí, ale neumí paci paci, papa apod. jakoby nemela zajem. Pritom v 8 mesicich umela delala krasne paci paci asi 4 dny a pak najednou utrum a nedostanu z ni nic, ani kdybych se na hlavu postavila. Nedava veci do krabice, jakoby nic moc neumi. Ani nic moc nerika, tak si zvatla ruzne slabiky, ale zadne mama nebo tata ani nahodou. Plazi se asi od 7 mesice a uz i symetricky a docela rychle. Ted si zacala klekat kdyz se neceho drzi, dokonce ma nabeh na to si stoupnout. Na ctyrech je uz mesic, ale jakmile ma udelat pohyb tak se rozplacne na bricho a plazi. Koukne se za roh, boucha hrackami o sebe cilene od 7 mesice. Jinak ale i prebalit je ji narocne, porad se mi toci, nevydrzi dokud ji nedam neco do ruky. Ja nevim. Ma zajem o nove veci. Ale nic po me neopakuje… Pritom mi prijde takovy jakoby dablik :-) Je proste takova pomalejsi nebo…?

Reakce:

Tunrida
Hvězda diskuse 47858 příspěvků 11.01.17 22:26

Máš úplně normální dítě. Jenom si jaksi asi nepřečetlo tu slavnou tabulku dovedností. Jinak teda jako to házení věcí do krabice - to jsem ráda, když to dá můj tříletej, po tom devítiměsíčním to fakt nechci :lol:

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 11.01.17 22:34

Ja ti reknu, co je spatne - mit nactene tabulky ;)

Tvoje mala je uplne normalni, kazde dite ma vyvoj jiny, dulezite je, pokud se sune kupredu.

Nejake opicarny jako paci paci moje deti nedelaly nikdy jako mimina, az pozdeji se zajmem o knihy a basnicky. Starsi dcera treba zacala prvni slova v roce, ale pak jela a jela, v 18m mluvila v jednoduchych souvetich. Mladsi zacala prvni zamerna slova v 8m, tak jsem myslela, jak rychle nebude mluvit a v 18m spojovala dve slova k sobe…

A to stejne s vyvojem, starsi sice byla podle tabulek ve vsem napred, ale byla to hrůza, jednak mela spatne drzeni tela a taky to byl mnohem vetsi zahul, protoze ji chybel rozum, takze bezhlave padala, porad se musela hlidat. Mladsi byla pecivalek a teprve nekdy v 8m zacala vubec objevovat, ze ma telo i na hybani, na vse sla s rozvahou a spravne.

Takze klid. Pokud se ti neco nezda, ptej se pediatra, ten jediny ti pomuze dite zhodnotit.

Ginuš
Hvězda diskuse 37943 příspěvků 11.01.17 22:44

@Evianka každé dítě je jiné a nejela bych podle tabulek. Každé prostě neumí úplně vše co je v tabulkách. Některé v něčem předbíhá a něco zas nedělá.
Pokud máš i tak pochybnosti, řekni to u dr

Evianka
Kecalka 272 příspěvků 11.01.17 22:45

:-) jsem se pobavila. Diky :-) Ja vim, ze tabulkovat je nesmysl, hlavne, kdyz to dela spravne, ale prijde mi, ze ona to tak nejak spravne ani nedela. Nevim moc jak to popsat. Nase Mudr nas pro jistotu poslala na neurologii, ikdyz rikala, ze jako velky problem to nevidi, ale tam jdem az za 14 dni. Mam jeste 5letou, tam naopak bylo vse o 2 mesice driv nez tabulky, uplne vsechno a vsechno velmi kvalitne. Dnes je take opravdu hodne sikovna. Temer jak skolak. mluvi uzasne, vypravi, sportuje, kresli nadherne, hruba i jemna motorika super. A to vubec nebyla dablik, naopak takove klidne dite.
A prave asi proto mam trochu strach, ze kdyz je druha pomalejsi, i povahove uplne jina - dablik, tak aby byla v pohode.

ivonnet
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 12.01.17 00:03

Vůbec to neřeš, každé dítě má jiné tempo. Moje 9m je docela šikovná na mluvení (máma, táta, haf, pá, jeje, bum) i na opicarny typu paci, paci, jak je veliká a tak…Ale nesedí, plazí se, na kolinkach taky jen operuje. Párkrát si už teda stoupla, ale jen když jsem vedle ní, je opatrná. Starší byl pravý opak - plazení v 5m, v 6m lezl a v 7 m chodil kolem nábytku. Ale kloudného slovo z něj vypadlo až v roce a půl, dodnes má s mluvením problémy. A upřímně - s mladší je to mnohem větší pohoda, nemuset pořád někde chytat takhle malé dítě má své výhody :lol: :oops:

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.01.17 01:25

Mně přijde na 9 měsíců v pohodě

pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 12.01.17 07:57

Tak muj první syn v 9 m taky nelezl. Naučil se to přesně v 11 m. Se sezením to bylo podobné. S mluvením to bylo snad ještě horší, ve dvou letech uměl pár slov, ale stejně jsem mu rozuměla jen já. Dnes je z toho „zpomaleného miminka“ prvňák, který už umí číst a v úterý dostal 1* z matematiky.
U těch dalších dětí si to už nepamatuji…

mesiah
Kecalka 317 příspěvků 12.01.17 08:07

Řeším něco podobného. Včera večer jsem si z dlouhé chvíle hledala, co by tak měl náš synek umět (za 14 dní mu bude 9měs). Docela jsem se zděsila. Jediné co umí je být na čtyřech a pérovat. Neleze, nesedí (snaží se dávat pod sebe nohu, ale zatím mu to nejde), zřídka z něj vyleze tátá, bábá - jenomže význam slova nezná. Nejvíc mě pobavila naše Dr. v 7 měsících se hrozně divila, že si ještě nestoupne a neleze kolem postýlky :zed:

Evianka
Kecalka 272 příspěvků 12.01.17 10:00

Asi jo, holky, je pravda, ze kolem je spousta deti co uz umi tisic veci ale i spousta tech co umi asi to co nase, jen me stve, jak si ma clovek vybrat, nejen tabulky, doktorka sice rekne, ze nevidi problem - ale pro jistotu nas posle na neuro, co ctu tak co doktor to taky jiny nazor…
Chjo :-) Je ale fakt, ze nemuset za ni tak uplne litat je stale dost vyhoda, ikdyz se teda i plazi obcas rychlosti blesku :-)) Uvidim za tech 14 dni na neuro.
Asi mi vlastne jde hlavne ted o to, ze kdyz je ted pomalejsi, tak az vyroste tak bude v pohode a normalni… Protoze, mam kamaradku, ktera taky ma holcicku co byla pomalejsi, lezla az v roce, mluvila pozde… a ted skoro v peti letech se chova jak 3leta, ikdyz je to pro vsechny tak nejak v norme a v pohode…

Junkyska
Závislačka 3210 příspěvků 12.01.17 12:47

Měla by jsi méně číst :palec: mladší dcera má teď taky 9 měsíců…na pohyb je teda aktivnější (plazila se cca od 4 měsíce, teď leze po kolenou, sedí a obchází nábytek), jinak žvatlá, vydrží si hrát sama, ale…na nějaký paci paci mi taky prdí :P, když dávám kostky do krabice, tak ji celou vezme a rozhází, takže tak :lol: starší dcera byla línější, ale na 10ti měsících začala chodit…jinak to samé co mladší…a teď v 5 letech naprosto normální šikovná holka :palec: takže závěr? Každé dítě je jiné, takže se vyprdni na tabulky :pankac:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 14:41

Teď nevím, jestli tohle myslíte vážně? Nemuzete něco takového chtit po takovém miminku, nechte její vývoj na ní ;) chtit opakovat po 9 měsíčním. Neopakuje ani můj 19 měsíční, vlastně nemluví skoro vubec, jen to co chce. Paci paci taky dělá jen když chce. A to vi moc dobre, co po nem chci. Mladší synek, za 2 týdny 8 měsíců se zatím také stále plazi, lézt se ani nepokouší. Při prebalovani je také jako na perkach, kuli se a je občas nadlidský výkon ho obléknout. Nemyslím si, ze je vaše mala pomalejší. Hlavně klid :palec:

Když jsem chodila se synkem na rehabilitace, kvůli placate hlavičce, v čekárně jsem viděla maminku s roční holčičkou, která nelezla, nesedela, jen se plazila. Byla pry zdrava, jen nechtela. Od te doby neresim, jestli sousedovic Pepik leze uz od 4 mesicu. Nas synek ma jeste cas. Bratrankova dcerka take v 10 měsících neleze, no a co.

Buďte hlavně v klidu, nemá smysl procitat nějaké odborné články o vývoji. Většina je nadstavena. Někde píšou, ze uz půlroční chodí. Nas se ptala paní doktorka na půl roční prohlídce, jestli se malý pretaci. Pro klid se poptejte dětské doktorky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >