Kynuté těsto na buchty

3425
1.5.10 07:49

Kynuté těsto na buchty

Holky, chystám se dělat kynuté buchty (makové a tvarohové), klasické „honzovky“,můžete mi poradit recept na kynuté těsto, který máte vyzkoušený? Kdysi dávno jsem je dělala a moc se mi nepovedly, dělala jsem těsto podle nějakého časopisu a nebylo nic moc..
Díky. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

757
1.5.10 07:59

Ahoj, tak já dělala shodou okolností zrovna tento týden poprvé v životě kynuté buchty, jinak bych se s tím nepatlala, ale byl to dárek k svátku pro tátu :mrgreen: , tak jsem strašně dlouho hledala recept a nakonec jsem udělala tyto http://www.recepty.cz/recept.asp?… a byly fakt luxusní, úplně jako od babčiky!!! Byla to drbačka na půl dne, ale opravdu to stálo za to, doporučuji!! Tak ať se ti povedou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10016
1.5.10 08:47

A kdyz das misto mleka kefir nebo podmasli,nemusis davat ani vejce a buchty budou krasne nadychany :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
1.5.10 08:54

Mńam, ty starodávné buchty vypadají dobře, úplně se mi sbíhají sliny :-) , akorát budu teda muset do obchodu, nemám sádlo ani mušk. oříšek. :think:
A nahážu to do pekárny, snad se povedou… :-)

Gavott, s tím kefírem je to dobrý nápad! :palec: A když dám kefír i vejce, pokazím tím něco…? :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
1.5.10 09:26

My děláme tohle těsto, je fajně měkučké:

20g droždí, 250ml mléka, 50g cukru krupice, 500g hladké mouky, citronová kůra, vanilkový cukr, 60g másla, 1 žloutek, špetka soli

1. Kvasnice rozmíchat se lžičkou cukru na kašičku, zalít ohřátým mlékem, nechat vzejít kvásek.
2. Prosít mouku, přidat špetku soli, citronovou kůru, vanilkový cukr, krupicový cukr.
3. Do důlku v mouce vlít rozpuštěné, vychladlé máslo, žloutek a mléko s kváskem.
4. Zadělat, až se dělají puchýře, poprášit moukou, nechat v teple vykynout.
5. Naplnit buchty, pomašlovat máslem, vyskládat do pekáčku, nechat ještě kynout.
6. Upéct, zahorka potřít horkým oslazeným mlékem.

Pokud v pekárně, tak dolů tekuté suroviny, špetku soli, mouku, nahoru kvasnice (já nahoru leju předpřipravený kvásek).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10797
1.5.10 09:45

Na výrobu těsta je pekárna fakt super!! Vymíchat ručně kynuté těsto je docela makačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.10 10:08

Plus sa snaz aby boli suroviny rovnako teple, ja ked idem robit buchty tak si rovno vyberiem aj vajicko, aby nebolo moc studene, ked ho tam pridam.

Mlieko na kvasok ma byt teple, ale tak, aby Ta nepalilo ked donho ponoris prst, inak kvasnice zabijes.

Hm … a cim dlhsie miesis, tym bude cesto lepsie, ja to poznam tak, ze sa zacne odlepovat od ruky (varechou to nevladzem a robota nemam … rukou vymiesim rychlejsie akoby som potom za sebou upratovala :-P )

A ked uz budes mat buchty na plechu, nechaj ich este trochu podkysnut a do rury opatrne, neklepni s nimi, mohli by Ti „sadnut“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
1.5.10 13:14

Já právě musím říct, co se týče toho míchání těsta, že toho jsem se právě bála, pamatuju si, jak babička vždycky to těsto míchala půl hodiny… No a když jsem dělala ty starodávné buchty, dala do toho ingredience, spojilo se to a skoro to nešlo míchat … tak jsem to tak různě patlala cca 2 minuty a dál to fakt nešlo, tak jsem se bála, jaké to bude a ty buchty byly prostě fenomenální! Všichni se mohli uchválit… :mrgreen: Anduli já bych je udělala a přesně podle receptu… akorát teda neměla jsem taky muškátový oříšek a nevadilo to :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.10 13:55

U nas sa hovori ze kysnute cesto sa ma miesit kym nezacne zo strechy kvapkat … rozumej z cela … ale zase to je este z cias ked sa cesto na chlieb miesilo v drevenom vandliku a rovno na 5 chlebov :P

Ozaj, minule som som sa pri kysnutom ceste strasne dlho flakala, tak som ho nakoniec nechala kysnut cez noc … a tusim mu to urobilo dobre :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
2.5.10 17:03

Ahoj mám recept od babičky a jinej nedělám.
250ml mléka
kostka kvasnic
20 lžiček cukru
4 žloudky
1 kelímek majonézy
1 kelímek od majonézy-oleje
asi 500g hl mouky
z tohoto těsta se dá dělat klidně i táč
URČITĚ VYZKOUŠEJTE A NAPIŠTE JAK SE POVEDLI

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivana 2
26.11.12 14:37

Dělala jsem kynuté tvarohové buchty už asi 3krát a vždy mi z půlky pekáče vytekl tvaroh :zed:, nevíte co s tím??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
marcelasidonova
4.1.13 14:42

**@len-til-kah** píše

@Len-til-kah píše:
My děláme tohle těsto, je fajně měkučké:

20g droždí, 250ml mléka, 50g cukru krupice, 500g hladké mouky, citronová kůra, vanilkový cukr, 60g másla, 1 žloutek, špetka soli

1. Kvasnice rozmíchat se lžičkou cukru na kašičku, zalít ohřátým mlékem, nechat vzejít kvásek.
2. Prosít mouku, přidat špetku soli, citronovou kůru, vanilkový cukr, krupicový cukr.
3. Do důlku v mouce vlít rozpuštěné, vychladlé máslo, žloutek a mléko s kváskem.
4. Zadělat, až se dělají puchýře, poprášit moukou, nechat v teple vykynout.
5. Naplnit buchty, pomašlovat máslem, vyskládat do pekáčku, nechat ještě kynout.
6. Upéct, zahorka potřít horkým oslazeným mlékem.

Pokud v pekárně, tak dolů tekuté suroviny, špetku soli, mouku, nahoru kvasnice (já nahoru leju předpřipravený kvásek).
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama